Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vampire Facelift

Vampire Facelift Nedir?

Vampire facelift, son döneminlerin en yenilikçi, en doğal ve en az müdahale içeren anti-aging yöntemidir. Tek seans olarak uygulanır. Etkisi kalıcıdır çünkü cildin mezanşimal tabakadaki kendine ait fibroblastlarını uyarır ve onarır, içerdiği yüksek orandaki plateletler ve büyüme faktörleri ile kasları ve kemikleri de yenileyici güce sahiptir.

Vampire Facelift, kişinin kendi kanının kullanılmasıyla yapılan bir uygulamadır. Trombositler ve büyüme faktörleri kapalı sistem sensörlü özel bir santrifüj ile ayrılır. PRP de cc’de ortalama 600-900 bin platelet elde edilirken Vampire Facelift’de platelet sayısı 8 -10 milyondur. Bir PRP de en fazla 4-6 kat platelet varken Vampire Facelift’de bu oran 50 – 60 katına çıkar. İçerdiği büyüme faktörleri ve sitokinler hesaplandığında tedavi edici ve yenileyici etkisi bir PRP’nin çok üzerindedir.

Vampire Facelift, tedavisi yaptıran kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazma (RRP) cildin derin tabakalarına verilir. Sıradan bir PRP deki gibi hedef sadece cilt yenileme değildir. Tüm katmanlar hedef alınır: kemik, kas  ve deri. PRP derin enjeksiyon şeklinde uygulanır. Mikro iğneleme sonrası PPP cilde yedirilir.

Vampire Facelift,  PRP uygulamasının 50 -60 kat üstü etkili bir cilt gençleştirme ve lifting yöntemidir. Cilt dokusunu sıkılaştıran ve gerginleştiren tedavi, aynı zamanda cildi, kasları ve kemikleri de yeniler. Ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini siler; sarkmaları, hacim kayıplarını, estetik görünümünü kaybeden yüz hatlarını onarır ve aynı zamanda doğal bir genç görünüm kazandırır.

Vampire Facelift, gerek duyulduğunda cilt dokusunu sıkılaştıran lifting serumları, ekstraselüler matriks kristal kolajen, leke açıcı serumlar, vitaminler ve özel anti-aging kokteylleri kişiye özel kombine edilerek uygulanır.

Birçok ünlü ismin güzelliğinin sırrı olduğu yöntem, sarkmış ve görünümü bozulmuş yüz hatlarını onarır ve yüzde toparlanma, gençleşme sağlar.


 

Vampire FaceLift’i Kimler Yaptırıyor?

Vampire FaceLift bir çok ünlü ismin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Tedavinin müdavimleri arasında en çok bilenenleri Kim Kardashian, Gisele Bündchen, Bar Rafaeli gibi bir çok ünlü isim vardır ve aralarına sürekli yeni isimler katılmaktadır.

Vampire Facelift Nasıl Yapılır?

Tedavi kişinin kendinden tedavi için kan alınması ile başlar.

Alınan kan özel  santrifüjü MAGELLAN  ile santrifüj işlemlerinden geçirilerek tedavi için hazırlanır. MAGELLAN, kandan bu derece büyük bir oranda  kapalı sistem ve sensörlü dünyadaki üç santrifüjden biridir; diğerlerinden (Angel, Harvest) çok daha yaygındır, çok fazla bilimsel çalışması vardır.

Tedavinin yapılacağı bölge temizlenir ve steril edilerek tedavi alanı hazırlanır.

Tedavi sırasında acı hissedilmemesi için lokal anestezi kremleri kullanılır.

Kişinin kendi kanından elde edilen yoğun trombosit büyüme faktörlerinin öncesinde  dermapen yapılarak ya da enjeksiyon mikro iğneler ile tüm cilt dokusuna yayılması sağlanır. Beraberinde multi vitaminler, anti-aging kokteyller de uygulanabilir.

Uygulanan cilt dokusunun tüm katmanlarında hızlı bir cilt yenilenme süreci başlar.

Vampire Facelift Etkileri Nelerdir?

  • Yüze sıkı ve kırışıksız görünüm kazandırılır.
  • Cildin kalitesini arttırır, parlatır.
  • Lekeleri yumuşatır ve siler.
  • Cildi toparlar, gerer.

Uygulama sonunda cilt trombosit büyüme faktörleri ile zenginleşmiş ve doymuş olur.

Kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerle cildin yenilenme süreci başlatılmış ve cildin ihtiyacı olan yaşlanma karşıtı tüm gereksinimleri cilt altına verilmiş olur.

Alttan taze cilt dokusunun gelmesi sağlanır ve gençleşme başlar.

Tedavi sonucunda hasta cilt hacim kayıplarından kurtulmuş olur.

Ciltteki tüm katmanlar değiştirilir ve yenilenmiş sıkı bir cilt ortaya çıkar.

Cilt dokusundaki sarkmalar ve mat görünüm ortadan kalkar, cilt parlar ve gerilir.

Vampire Facelift tedavisi ile daha yeni, dolgun, genç ve parlak bir cilt elde edilir.

 

Vampire Facelift İşlem Süresi ve Etkisi Ne Kadardır?

Vampire facelift uygulamasında kan alımı, cilt temizliği, lokal anestezi, mezoterapi ve dermapen aşamalarının hepsinin toplam işlem süresi  yaklaşık 30 dakika sürer.

İlk etkileri hemen başlar ama ciltteki yenilenme ve onarım 2 ay süreyle artarak devam eder. Etki kalıcıdır.