Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
blank blank

Ulthera

ulthera

‘Ultrasonik Yüz ve Boyun Germe’

Ulthera, ultrasound teknolojisinin görüntüleme özelliğini kullanarak cildin derinlerindeki tabakalarına ulaşarak ciltte ‘germe’ etkisi oluşturan FDA onaylı, ‘ameliyata’ alternatif yepyeni bir teknolojidir.

Ulthera uygulaması ile hastanın yüzünde; cerrahi bir işlem yapılmadan, 4.50 – 5.00mm derinlikteki dokulara “ses dalgaları” ile ulaşılır ve yapılan bölgedeki kolajen üretimini tetikler.

Ulhera işleminde cildin 1.5mm, 3mm ve 4.5mm altına ultrasonik dalgalar yollanır.  Hedeflenen bölgede bu ultrason dalgalarının ısıya dönüşmesi sonucunda cilt altı dokularında mevcut kollajen lifleri sıkılaşır ve ısı ile yeni kollajen üretimi tetiklenir, cilt SMAS’a yapışır. Ulhera işlemi sonucunda cilt kalitesinde artış, ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlanır.

Bu işlemde hedeflenen en önemli doku SMAS (süperfisyal musküler aponevrotik sistem) denilen tabakadır. SMAS tabakası, cilt ile kaslar arasında bulunan ve yüz dinamizmini sağlayan en önemli yapıdır. SMAS tabakası, yüz germe amacıyla yapılan birçok cerrahi yöntemde de müdahalelerin yapıldığı tabakadır.

4.5 mm derinliğe yapılan atışlar bu SMAS tabakasını hedef alır. 3 mm derinliğe yapılan atışlar cilt altı dokuları ve 1.5 mm derinliğe yapılan atışlar da olarak cilt yüzeyini hedef alır. Sonucunda tüm cilt katmanlarında iyileşme gerçekleşir.  İşlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmemektedir.

blank

Ulthera  sisteminde, ses dalgaları ile estetik ameliyatlar sırasında ulaşılabilen cildin derinlerindeki tabakalara da inilebilmesini, SMAS’a ulaşılarak doğru tabakaya ultrason enerjisinin gnderilmesini mümkün kılar.

Ultera sisteminde cilt ısıtılarak lifting ve sıkılaşma etkisi meydana gelir. Ulthera’nın görünen etkileri olan sıkılaşma ve toparlamanın yanı sıra cildin yeni fibroblast üretimini de tetiklediği ameliyatsız yüz germe etkisinin yanında cildi gençleştirdiği de görülür. Etki 3 ay içinde oturur.

Ulthera, zamanın ve yerçekiminin ciltte meydana getirdiği olumsuz etkilere karşı koyar ve cildin gerginleşmesine, sıkılaşıp toparlanmasına yardımcı olur. Yerçekiminin ciltte yarattığı ilk olumsuz etki kaşlarda ki ve yanaklardaki ‘düşme’ ve buna bağlı olarak gözlerde ki ‘küçülme’ dir. Ulthera sürecinin ardından kaşlar ve yanaklar yukarı doğru kalkar, gözkapağında ki deri fazlası gerilerek yukarı doğru gider.

Ulthera, gevşemiş dokunun toparlanması ve cildin gergin bir görünüme ulaşmasını  hedefleyen bir uygulamadır.

blank

Sonuç;

  • Daha fazla kolajen üretimi
  • Güçlenmiş bağ dokuları
  • Daha sıkı ve gergin bir cilt
  • Kırışıklarda azalma

Ulthera İşlemi Ne Kadar Sürer?

Ultherapy süresi uygulama yapılan bölgelere göre değişmektedir. Göz çevresine yapılan uygulamanın süresi yaklaşık 15-20 dakika iken, tüm yüz ve boyuna yapılan uygulamanın süresi 1 saate kadar ulaşmaktadır. İstenilen sonuca ulaşmak için tek seanslık uygulama yeterlidir.

Ulthera Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Ulthera , yüz bölgesinde kırışıklık ve çene kontüründeki sarkmalara, yanaklara, gıdı bölgesin oluşan sarkmaları düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz etrafı ve alt kısımlarındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanır.

Uygulama Sonrası Nasıldır?

Hafif bir ödem ve kızarıklık olabilir, uygulama bitiminden kısa süre sonra geçer.

blank

Ulthera Yüz Germe Fiyatları 2021

Ulthera yüz germe fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

BLOG

error: Content is protected !!