Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisi bayanlar tarafından tercih edilen bir hizmettir. Bayanlarda yaşın ilerlemesi ve yapılan doğumların da etkisi ile beraber vücudun bazı bölgelerinde portakal kabuğuna benzeyen bir görünüm meydana gelir. Bu çukurlu ve tümsekli görünümler insanlarda büyük rahatsızlıklara sebebiyet verir. Bu kötü görüntüden kurtulabilmek için selülit tedavisi yaptırmak gerekir. Vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen selülitler insanların dilediği kıyafeti giymesine engel olabildiğin gibi zamanla özgüvenlerini de kırmaya başlar. Daha düzgün, pürüzsüz bir cilde ve vücuda sahip olmak için yapılan selülit tedavileri ile insanlar kendilerini psikolojik olarak daha mutlu hissedenler. Selülit tedavisi sayesinde sıkı bir vücuda sahip olunur.

Selülit Tedavisi Nedir?

Selülit tedavisi genellikle bayanların başvurduğu bir yöntemdir. Cildin alt katmanlarında biriken yağlar zamanla selülite sebebiyet verir. Selülitin sağlık açısından da bazı zararları bulunur. Vücudun çeşitli yerlerinde bulunan selülitler kan dolaşımını yavaşlatır. Zamanla biriken yağ dokuları kötü bir görüntüye sebebiyet vererek insanları rahatsız eder. Bu nedenle pek çok kişi selülit tedavisi görerek sorundan kurtulurlar. Selülit için kullanılan birçok tedavi yöntemi vardır. Bu tekniklerden biri de Beverly hilss denilen ve hızlı cevap alınan bir tedavidir. Tedaviye başlamadan önce uzman kişiler selülitin bulunduğu alanları lokal anestezi yöntemi ile uyuşturur böylece hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. İğne yardımı ile bağ dokuları sıkı bir görünüme kavuşturulur. Tedavi edilen alanda zamanla gözle görülür bir düzelme meydana gelir. İğne ile yapılan tedavi sırasında kişiler belli bir süre hastanede bekletilir. Bu yöntemde aylar sonra pürüzsüz bir görünüm elde edilebilir. Bu tedavi yöntemi cerrahi müdahale gerektirmediği için pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Selülit tedavisi, kişilerin tercihine bırakılmış bir tedavi sürecidir. Çünkü kişilerin vücut yapıları birbirinden farklı olduğu için meydana gelen selülüt oranları da farklılık gösterir. Selülit için tek bir tedavi yöntemi yoktur. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber her geçen gün yeni yöntem ve teknikler ortaya çıkarak insanların sorunları ortadan kaldırılmaya çalışılır. İnsanlarda bulunan selülit çeşitleri derece derece olarak kademelendirilir. Son zamanlarda önemli bir tedavi seçeneği olan lazer ve radyofrekans sistemleri de selülitten kurtulmak isteyenlerin tercih edebileceği bir bu yöntemlerin başarılı bir şekilde ilerlemesi için öncelik ve iyi bir sağlık kuruluşunun tercih edilmesi gerekir. Selülit için radyo frekans teknolojisi kullanılarak zamanla selülitin olduğu bölgede azalmalar görülür. Bu yöntem 6 aya kadar kalıcı bir yöntem olarak kullanılabilir.

Selülit Tedavisi Fiyatları

Selülit tedavisi kendi bünyesinde barındırdığı farklı yöntem ve tekniklerle gelen hastalara istekleri üzerine ve selülit derecelerine uygun olarak tercih edilir. Bu nedenle selülit fiyatları hakkında net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü gelen her hasta farklı bir bölge için selülit tedavisi isteyebilir. Her bölgenin alan genişliğine uygun olarak selülit tedavisi başlanır. İnsanların bir kısmı tek bölge için selülit tedavisi yaptırırken bazı insanlar ise vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelen tüm selülitler için uygun bir tedavi yöntemi isteyebilir. Bu nedenle uzmanlar her gelen hastaya farklı bir fiyat politikası ile yaklaşır.

Selülit Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Selülit tedavisi günümüzde insanlar tarafından aktif bir şekilde tercih edilir. Selülit tedavisi yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle sağlıklarının bu tedaviye uygun olması gerekir. Özellikle kullanılan bazı kan sulandırıcı ilaçlar tedaviler sırasında olumsuz bir etkiye sebebiyet vereceğinden dolayı bu kişilerin selülit tedavisi yaptırmaması daha doğru olacaktır. Ayrıca hamileler ve emziren kişilerde selülit tedavisi yaptırmamaları gerekir. Selülit tedavisi almak isteyen kişilerin ilaçlara karşı herhangi bir alerjisi bulunuyorsa selülit tedavisinden uzak durmaları gerekir.

Selülit Tedavisi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Selülit tedavisi almak isteyen kişilerin ve bu hizmeti sunacak doktorların bazı sorumlulukları bulunuyor. Bu sebeple tedavi öncesinde kişilerin daha dinlenmiş bir vücuda sahip olmaları gerekir. Ayrıca selülit tedavisine başlamadan önce doktorun hasta kişilerin sağlık durumları ile ilgili bir değerlendirme yapması tedavi süreci açısından son derece önemlidir. Tedavi öncesi, tedavi sırası ve tedavi sonrasında kişilerin bu süreçleri iyi değerlendirmesi ve gereken özeni göstermeleri gerekir. İşleme başlayacak olan uzman kişilerin öncelikle hastaların selülitlerinin hangi derecede bulunduklarını incelemeleri ve analiz etmeleri gerekir. Bu süreç dikkatli ve doğru bir şekilde değerlendirildikten sonra tercih edilecek tedavi yöntemi kolaylaşır. Seçil en uygun tedavi yöntemi ile son derece başarılı sonuçlar elde edilir ve kişiler daha pürüzsüz bir vücut yapısına kavuşurlar.

Selülit Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Selülit tedavisi tamamlanan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlar uzman doktorlar tarafından kişileri aktarılarak kişilerinde bu kurallara harfiyen uymaları istenir. Kurallara uyulduğu takdirde hızlı ve sağlıklı bir iyileşme görülecektir. Selülit tedavisi sonrasında kişilerin yeme ve içmelerine dikkat etmeleri ve günlük bazı egzersizleri yapmaları gerekir. Selülit tedavisi sonrasında kişilerin selülit yapılan bölgeyi güneş ışınlarına karşı 2 hafta gibi bir süre korumaları gerekir. Özellikle beslenme konusunda kişilerin yapılan selülit tedavisine güvenmemeleri ve bu konuda hassas davranmaları gerekecektir. Kişiler beslenmelerine dikkat ettikleri ve bu beslenmelerini düzenli egzersizler ile de destekledikleri takdirde başarılı bir netice elde edebilirler. Selülit tedavisi fiyatları 2020 gereken önem verildiği takdirde insanların yüzünü güldüren bir işlemdir.

BLOG

error: Content is protected !!