Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Q-Switched ND:YAG Lazer

Q-Switched Nd: YAG lazer

Yeni geliştirilmiş ve enerjiyi eşit dağıtan Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler dermiste fibroblast aktivasyonuna bağlı elastin ve kolajeni arttırırken cilt lekelerini de yok ederler. Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler cilt lekelerini, dövmeleri ve kalıcı makyajı silebilirler.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile atış yapıldıktan sonraki dövmeli ve lekeli hücre atığı, çok küçük parçalara ayrılarak vücudun savunma hücreleri tarafından yok edilirler. Q-Switched teknolojisi, dövme pigmentlerinin küçük parçalara bölünmesini sağlayan kısa yüksek pik enerji darbeleri iletir. Bu küçük parçalar daha sonra vücudun kendi lenfatik sistemi ile atılır.

Lutronic tarafından üretilen Q-switched Nd:YAG lazer olağanüstü başarısı ile ödüllü bir lazer sistemidir. Dermatolojik ve estetik uygulamalar için tasarlanan SPECTRA 4 adet dalga boyu üretme kapasitesine sahiptir. SPEKTRA, sağlıklı dokuya hiçbir zarar vermeden foto-mekanik bir sistemle pigment bozukluklarını eder. Nd:YAG 1064 nm, koyu renkli dövme, dermal pigmente lezyonlar ve cilt yenileme tedavilerinde etkiliyken, Nd:YAG 685/650/532nm ise açık renkli dövme ve güneş lekelerinin tedavisinde kullanılır.

Spektra

 • Farklı renklerde ve şekillerdeki dövmelerde en etkili dalga boyu seçeneği
 • Dövme alanındaki cilt hasarının minimize etme
 • Ayarlanabilir başlık boyutu (2-10 mm) ile işlem güvenliğini arttırma
 • Geniş cilt alanlarında rahatlıkla uygulanabilir olması
 • Derin ve yüzeysel cilt yenileme
 • İstenmeyen pigmentasyon bozukluğunu hızla yok ederek cilt yenilenmesinde var olan en iyi sonuçları sunma

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile melazma tedavisinde de kullanılmaktadır. Hastada herhangi bir kabuklanma oluşmadan lekeler uygulanan seanslar ile giderek açılmaktadır.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler aynı zamanda cilt yenilemede, gözeneklerin azaltılmasında, yüzdeki yağ dengesinin sağlanmasında, akne tedavisinde de kullanılmaktadırlar. Karbon bazlı losyon ile uygulanan işlem, fototermal etki yaparak cildin yenilenme sürecini harekete geçirir.

 

Uygulama alanları:

 • Her renk ve büyüklükteki dövmelerin tedavisi
 • Yaşlılık ve güneş lekeleri, hamilelik lekeleri
 • Melazma tedavisi
 • Çil tedavisi
 • Kırışıklık tedavisi
 • Akne tedavisi
 • Cilt gençleştirme
 • Gözenek ve porların karbon peeling ile küçültülmesi
 • PTP ile kılların sarartılması ve yüzün aydınlanması

 

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile Hangi Tedaviler Uygulanır?

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile yapılan leke tedavileri çok etkilidir. Lazer ışını ile beraber lazer enerjisi melaninli hücreler tarafından emilir.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ağrılı değildir. Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler, 1064 nm dalga boyu ile leke tedavisinde yan etkilere karşı üst düzey bir koruma sağlar.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ciltte yenilenmeyi de sağlar. Kişinin cilt yapısı ve leke özelliklerine göre genel olarak bu tedavi için 1-3 seans yeterli olur.

Dövme silme işlemi 4-6 haftada bir uygulanır. Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ürettiği ışık ile koyu ve renkli pigmentleri, dövme bölgesinin dışında kalan bölgelere zarar vermeden kolaylıkla çıkarır. İşlem sonrasında kabuklanma görülebilir.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile çil tedavisi  pratik ve kolay biçimde gerçekleşir. Çillerin silinmesi %60-80 oranında ilk seansta gerçekleşir. Çil tedavisi için özel bir dalga boyu (532 nm) sağlanır.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler enerjiyi eşit olarak dağıtır. İşlem karbon bazlı losyonlar ile uygulanır. Foto-termal etkisi ile cilt yenilenir. Cilt yenileme ve akne tedavileri için 1-2 hafta aralıklar ile 6 seans uygulanması gerekir.

Göz altı morluk tedavisi için de kullanılan Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile göz altındaki koyuluğa sebep olan pigment içeren melanazomlar parçalanır ve vücuttan atılır.

Göz kapağı cildi içindeki damar ağı azalır ve kolajen artışı ile etkili bir tedavi sağlanır. Gözaltındaki bağ dokusu yenilenir ve tazelenir.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile geniş gözenekler ve ciltteki yağ dengesizliği gibi sorunlara kesin çözümdür. Her mevsim uygulanabilen bir işlemdir. Karbon peeling işlemi ie cilt yenilenir ve ışıldar.

  error: Content is protected !!