Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
blank blank

Pelleve

pelleve

PELLEVE, Kıyafetler gibi cildinde kırışık görünmemesi için uygulanır. Zamanla yıpranmış ve çizgilerin yoğunlaşmış olduğu ciltte Pelleve altın ütü ektisi ile kırışıklıkları ortadan kaldırıp, cildi sıkılaştırdığını belirtti. Dr Nüket Eroğlu, Pelleve altın ütü tedavisinin yüz ve boyun bölgesinde istenmeyen kırışıklıkların giderilmesinde çok etkili bir uygulama olduğunu söyledi.

Dr. Nüket Eroğlu, ‘Pelleve cilt altında elastin-kolajen uyarımı yaparak cilt yapısını yeniler ve adeta cildi ütüler.’ dedi. Özellikle göz çevresindeki kırışıklıklar, gevşeklikler ve torbalanmalar da kullanılan Pelleve’in kaş göz mesafesini açtığı oradaki dokuyu yenileyip parlattığı ve gerdiği görülür. Dr. Nüket Eroğlu, gevşek ve torbalı göz altı dokusu olanlara dolgu uygulamasından ziyade Pelleve ile cilt gerginliği sağlamalarını önerdi.

Pellefirm Nedir?

Pelleve’nin özel bir masaj başlığı ile vücut şekillendirme, sıkılaştırma ve selülit tedavisi için uygulanan şeklidir. Pellefirm cildin derin tabakalarını radyofrekans enerjisi ile ısıtır, bunu selülit için özel geliştirilmiş mekanik masaj sistemi ile birleştirir ve sonuç olarak cildin yeniden canlanmasına ve yapılanmasına yardımcı olur.

Böylece daha selülitsiz ve sıkı bir cilt elde edilir. Karın, kol içleri, bacak içleri, uyluk, kalçalar gibi bölgelerde sıkılaştırma yaparken özel başlığı sayesinde lenfatik dolaşımı da tahliye eder. Bu sayede ilk uygulamadan itibaren daha pürüzsüz, daha ince ve daha sıkı yeni bir cilt dokusu oluşur.

Altın Ütü Nedir?

Pelleve Altın Ütü, altın ısı aynı zamanda radyofrekans yöntemi ile cildi sıkılaştırarak germe ve gözenekleri daraltma etkisi yanı sıra kırışıklık ve elastikiyet kaybını azaltan ileri düzeyde gelişmiş bir monopolar radyofrekans sistemidir. Cildi elastin kolajen uyarımı yaparak yeniler. Pelleve Altın Ütü yaşla beraber belirginleşen yorgun görünümün ve kırışıklıkların tedavisinde etkili bir teknolojidir. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından bu amaçla kullanımı 2009′da onaylanmıştır.

Pelleve Altın Ütü nasıl çalışır?

FDA onayını 2009 yılında aldıktan sonra tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pelleve, ileri radyofrekans teknolojisini kullanarak (4 Megahertz) epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajen üretimini hızlandırır. Pelleve Altın Ütü kolajen yapısında, hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artar, 6 aya varan süre içerisinde cildin sıkılığında artış ve kırışıklıklarda azalma sağlanır.

Pelleve Altın Ütü’nün etki mekanizması nedir?

Cildimiz doğal yüzeyi eski deri hücrelerini dökerek kendini yeniler. Yaşlandıkça kolajen üretimi azalmasıyla bu süreç yavaşlar. Kolajen cildin orta tabakasında üretilen önemli bir proteindir. Kolajen cildin elastikiyetini ve sıkılığını sağlar. Kolajen üretimi düştüğünde, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri daha belirgin olmaya başlar.

Pelleve Altın Ütü ile uygulama yapılan bölgenin ısısı, protokolde belirtilen seviyeye kadar çıkarılır, böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajenlerin yapısı sıcaklıkla değiştirilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalması, dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesi sağlanır.

Büzüşme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni bir kolajen doku oluşur. Bu sayede deri daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alır. Cildin orta tabakasını yavaş ısıtma, yeni kolajen üretimini uyarır ve kırışıklıkları yumuşatır. Hemen görünür sonuçlar elde edilir.

Pelleve Altın Ütü sistemi, göz çevresindeki kaz ayaklarını, gözaltı kırışıklıklarını ve gözaltı torbalarını azaltır. Yanaktaki cilt yapısı değişir, ağız çevresindeki, özellikle dudak üstündeki çizgiler azalır.

FDA onaylı ve tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pelleve, radyofrekans teknolojisini kullanarak epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajen üretimini hızlandırır ve cildin gerilmesini sağlar.  Kolajen üretiminden sonra hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artarak devam eder. Pelleve tedavi süresi uygulanan bölgeye bağlı olarak 30dak.1 saat arasındadır.

Yüz ütüsü olarak da adlandırılan Pelleve, yapıldığı an etkisini hissettirir. Takiben bir hafta sonra yüzü gençleştirme, gerginleştirme ve canlandırma hissi devam eder. Bir ay sonra asıl etki başlar, üç ile altı ayda belirgin hale gelir. Uyarılmış fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezinin doku sıkılığı artar ve yüz daha da gençleşmeye başlar ve etkisi bir yıl devam eder.

Diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir?

Acısız ve ağrısız olmasının yanında en önemli avantajı kişiye özel çalışma olanağı sunmasıdır. Altın Ütü göz kapağında bile  kullanılabilir. Tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Güneş ışığı hassasiyeti yaratmaz. Hiçbir ilaç kullanılması gerekmez. Anestezi kremine bile gerek yoktur. Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez.

Pelleve sisteminde ağrı ve acı hissedilmez. Hafif bir ısı hissi duyulan Pelleve Altın Ütü uygulamasından sonra düşük göz kapaklarının kalkıklığı dikkat çeker.

Uygulama esnasında ne hissedilir?

Pelleve cihazının uygulama başlıklarının cildinize her dokunuşunda radyo dalgalarının transferiyle birlikte ısı ile yapılan masaj etkisi hissedilir. Bu ısınma hissi kolajen sıkılaşması için gereken ısıya gelindiğinin göstergesidir. Pelleve Altın Ütü ile tedavi edilecek alan üzerinde yatıştırıcı özel bir jel kullanılıp işlem sırasında kişinin konforu sağlanır.

Pelleve Altın Ütü hangi bölgelere uygulanır?

Pelleve Altın Ütü tüm yüz, gıdı, göz kapağı ve göz çevresi de dahil olmak üzere, eller ve boyunda etkilidir.

İşlem sonrasında neler beklenir?

Pelleve Altın Ütü uygulamasının olası yan etkileri tedavi edilen bölge içerisinde uygulama sırasında ortaya çıkabilecek hafif bir ısı hissidir. Ayrıca yarım saat içerisinde kaybolacak hafif bir şişkinlik ve kızarıklık oluşabilir. Deride hiçbir sorun oluşmaz. Yazın da uygulanabilir. Koyu tenli kişilerde de uygulanabilir.

Pelleve Altın Ütü uygulaması ne kadar sürer?

Komple bir yüz tedavisi için Pelleve uygulaması normal olarak 20 ila 40 dakikadır.

Pelleve Altın Ütü etkisi ne kadar kalıcıdır?

Yüz ütüsü yani ‘Altın Ütü’ olarak da bilinen Pelleve, yorgun yüzleri gençleştirir ama görünür birinci etkisi bir hafta sürer. Deri gergin, hafif pembe tonda ve daha canlıdır. Pelleve uygulamasından bir ay sonra ikinci etkisi başlar, bu asıl etkidir; üç ile altı ayda belirgin hale gelir. Uyarılmış fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezinin doku sıkılığını arttırmasıyla yüz daha gençleşmeye ve gerilmeye başlar ve tek seans bile uygulansa etkisi bir yıl devam eder.

Pelleve Altın Ütü hangi yaş grubuna önerilir?

Pelleve cildinde elastikiyet kaybı ve ince kırışıklığı olan daha çok 30-60 yaş grubu arasındaki kişilere önerilir.

PELLEVE Fiyatları 2021

PELLEVE fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

BLOG

error: Content is protected !!