Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
blank blank

Pellefirm

pellefirm

Pellefirm Nedir?

Pellefirm’nin özel bir masaj başlığı ile vücut şekillendirme, sıkılaştırma ve selülit tedavisi için uygulanan MONOPOLAR RADYOFREKANS’ tır.  Pellefirm cildin derin tabakalarını radyofrekans enerjisi ile ısıtır, bunu selülit için özel geliştirilmiş mekanik masaj sistemi ile birleştirir ve sonuç olarak cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olur.

Böylece daha selülitsiz ve sıkı bir cilt için yeniden yapılandırma başlatır. Karın, kol içleri, bacak içleri, uyluk, popo gibi bölgelerde sıkılaştırma yaparken özel başlığı sayesinde lenfatik dolaşımın da canlanmasını sağlar ve dolaşımdaki kirli lenfatik sistemdeki atıkların tahliyesine yardımcı olur. Bu sayede ilk uygulamadan itibaren ödemin azaldığı ve dolaşımın rahatladığı hissedilir. Pellefirm ile daha selülitsiz, daha ince ve daha sıkı yeni bir cilt dokusu oluşumu amaçlanır.

Pellefirm,  radyofrekans yöntemi ile cildi sıkılaştırarak germe, selülite sebep olan fibröz bantları kısaltma etkisine sahiptir. Bunun yanı sıra buruşuk deriyi gençleştirebilen ve elastikiyet kaybını azaltabilen bir monopolar radyofrekans sistemidir. Cildi elastin kolajen uyarımı yaparak yeniler. Pellefirm, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından bu amaçla kullanımı 2009′da onaylanmıştır.

Pellefirm nasıl çalışır?

FDA onayını 2009 yılında aldıktan sonra tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pellefirm, ileri radyofrekans teknolojisini kullanarak (4 Megahertz) epidermis ve dermise zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajen üretimini hızlandırarak etki eder. Pellefirm kolajen yapısında hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlayabilir, zaman içerisinde bu sıkılaşma artarak 6 aya varan süre içerisinde  elastikiyet kaybına bağlı olarak dalgalanan cilt yapısında gözle görünür bir düzelme yaratabilir.

Pellefirm’ün etki mekanizması nedir?

Cildimiz doğal yüzeyi eski deri hücrelerini dökerek kendini yeniler. Yaşlandıkça kolajen üretimi azalmasıyla bu süreç yavaşlar. Kolajen cildin orta tabakasında üretilen önemli bir proteindir. Kolajen cildin elastikiyetini ve sıkılığını sağlayabilir.

Pellefirm ile uygulama yapılan bölgenin ısısı, protokolde belirtilen seviyeye kadar çıkarılır, böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajenlerin yapısı sıcaklıkla değiştirilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalması, dolayısıyla selülitli görünümün azalması sağlanabilir.

Pellefirm ile ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni bir kolajen doku oluşur. Bu sayede deri daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alır. Cildin orta tabakasını yavaş ısıtma yeni kolajen üretimini uyarır. Pellefirm, elastin- kolajen lifleri azalarak buruşmuş ve elastikiyetini yitirerek sarkmış deri görüntüsünü yumuşatır.

FDA onaylı ve tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pellefirm, radyofrekans teknolojisini kullanarak epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajen üretimini hızlandırır ve cildin gerilmesini sağlar.  Kolajen üretiminden sonra hemen sıkılaşma etkisi görünebilir ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artarak devam eder.

‘Vücut ütüsü’ olarak da adlandırılan Pellefirm, yapıldığı an etkisini hissettirir. Takiben bir hafta sonra vücutta gençleştirme, gerginleştirme ve canlandırma hissi devam eder. Bir ay sonra asıl etki başlar, üç ile altı ayda daha da belirgin hale gelir. Pellefirm ile fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezi ile doku sıkılığı artar ve deri daha da gençleşmeye başlar. ve etkisi ortalama bir yıl devam eder.

blank

Pellefirm’ün Diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir?

En önemli avantajı kişiye özel çalışma olanağı sunmasıdır.  Tüm selülit derecelerine ve cilt tiplerine uygulanabilir. Güneş ışığı hassasiyeti yaratmaz. Hiçbir ilaç kullanılması gerekmez. Uygulama öncesi ya da sonrası anestezi kremine bile gerek yoktur. Uygulama sonrası özel bir bakım gerektirmez.

Pellefirm Uygulama esnas^ında ne hissedilir?

Pellefirm cihazının uygulama başlıklarının cilde her dokunuşunda radyofrekans dalgalarının cilt altı dokusunu uyarmasıyla cilt altı ısınır. Uygulama bölgesi hedef sıcaklık olan 42-44 derecelere  çıktığında masaj etkisi daha keyifli hissedilir. Isınma hissi kolajen sıkılaşması için gereken ısıya gelindiğinin göstergesidir. Pellefirm uygulanırken iletişimi arttırmak için özel bir jel kullanılıp işlem sırasında selülit tedavisinin etkinliği ve kişinin konforu daha da arttırılır.

Pellefirm sisteminde ağrı ve acı hissedilmez. Hafif bir ısı hissi duyulabilir.

Pellefirm hangi bölgelere uygulanır?

Pellefirm bacak içleri, kol içleri, göbek, banana ve popoda da etkilidir.

İşlem sonrasında neler beklenir?

Pellefirm uygulamasının olası yan etkileri tedavi edilen bölge içerisinde uygulama sırasında ortaya çıkabilecek hafif bir ısı hissidir. Ayrıca yarım saat içerisinde kaybolacak hafif bir şişkinlik ve kızarıklık oluşabilir. Deri yüzeyinde soyulma, ödem, uzun süreli kızarıklık gibi problemlere neden olmaz. Yazın da güvenle uygulanabilir. Koyu tenli kişilerde de uygulanabilir.

Pellefirm uygulaması ne kadar sürer?

Bacak içi, göbek ya da banana gibi ortalama bir bölge için Pellefirm uygulaması normal olarak 10 – 15 dakikadır. Pellefirm, genellikle birkaç bölge için planlanır ve uygulanan alana bağlı olarak 30dak. – 1 saat arasında sürer. Radyofrekans elektirik dalgası demektir. Elektirik dalgaları, çok kuru bir deri yüzeyinden geçmeye çalışırken önemli ölçüde kayba uğrayabilir. Cildinin su oranı ısınma hızını belirler. Su ihtiva eden genç ciltler daha hızlı ısınır. Tedavi öncesi ciltteki nem oranını yükseltmek tedavi etkinliğini arttıracak doğru bir ön hazırlık olduğundan tüm radyofrekans uygulamalarından önce düzgün nemlendirici kullanılması tavsiye edilir.

Pellefirm etkisi ne kadar kalıcıdır?

Etkisi ortalama bir yıl devam eder.

Pellefirm hangi yaş grubuna önerilir?

Pellefirm vücudunda elastikiyet kaybı ve selülitleri olan daha çok 30-60 yaş grubu arasındaki kişilere önerilir.

BLOG

error: Content is protected !!