Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
blank blank

Işık Dolgusu

ışık dolgusu

Işık dolgusu, yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit ve süksinatın kombinasyonu ile cilt altına güvenle uygulanan, nem verirken lekeleri açan, elastin-kolajen sitümilasyonu yaparak cilt sıkılığını arttıran, sıklıkla benim ilk basamak olarak önerdiğim medikal uygulamadır.

Dr. Nüket Eroğlu, ‘Zamanla cilt yıpranırken aynı zamanda gevşer ve lekelenir. Cilt altına en doğru destek tedaviyi uygulamak gerekir.’ diye belirtti. Dr. Nüket Eroğlu, Electri’nin lekeleri açarken yeni leke oluşumunu önlemesi ve cilde zarar verici iyonları bağlayıp anti-aging yapması sebebi ile tedavi edici etkiye sahip olduğunu vurguladı. Dr. Nüket Eroğlu, Electri’nin cildi ışıl ışıl parlatırken cilt altında tamir ve koruma mekanizmalarnı uyardığını ifade etti.

Işık Dolgusu, cildi nemlendirmek ve canlandırmak amacıyla tüm yüze güvenle uygulanabilir. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunur ve cildin derin tabakalarında su tutarak cildin nemliliğini sağlar. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaş almayla birlikte azalmaya başlar.

Bu nedenle cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Ürün tamamen doğal olup insan vücudunda bulunan bir bakteriden elde edilmektedir. Yani insan vücuduna tam uyumludur. Bu da ışık dolgusunu diğer tüm piyasada bulunan dolgu maddelerinden ayırmaktadır.

Göz bölgemiz her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve bu yağ olan bölge “septum” adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir. Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı bir artışla, yağ torbası tarafından ileri doğru itilir.

Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşur. Cerrahi müdahale boyutuna ulaşmamış vakalar da bu çöküntü ve dalgalanmalar ışın dolgusu ile belirsiz hale getirilebilir.

Göz altı torbalanması ve morluklarının nedeni genetik olup; alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, yatış pozisyonu (karnınızın üzerine yatmak gibi) veya uyku düzensizlikleri, bu durumu artırıcı unsurlar olarak dikkat çekmektedir.

Dudak üzeri ‘sigara çizgileri’ diye adlandırılan dikine kesik çizgiler Işık Dolgusu, ile doğal bir şekilde doldurulur.

Işık Dolgusu, kalıcılığı ortalama  1 yıl olan ışık dolgusunun içeriğinde, cildin yapı taşlarından hyaluronik asit, cildi yeniden yapılandırma ve renk açma  kompleksi  olan süksinat içeren Electri formuyla da uygulanabilir. Electri uygulamasında göz altlarındaki çukurlar dolarken renk de açılır.

Süksinat kehribardan elde edilen ve krebs siklüsünün yapı taşı olan doğal bir antiaging maddesidir. Fosillerin bu yüzyıla kadar kalmaları süksinat sayesinde olmuştur. Electri’nin içeriğinde bulunan süksinatın Fe ve Cu iyonlarıyla şelat yapıp bu iyonların oksijensyonunu engellemesiyle lekelerde açılma olur ve uzun etkilidir. Electri, süksinat ile tirozinaz enzimini inhibe ederek melanositlerde melanin sentezini azaltır. Electri, elastin kolajen uyarımıyla zamana karşı çalışır.

Işık Dolgusu Fiyatları 2021

Işık dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

BLOG

error: Content is protected !!