Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Infinity Lift (Sonsuzluk Askısı)

Sonsuzluk askısı, kalıcı, modern, ameliyatsız bir yüz germe tekniğidir. Bu askı ve ipler silikon bazlı, insan sağlığını tehdit etmeden yüzümüzde gerilme ve gençleşme sağlayan oldukça dayanıklı ve konforlu bir uygulamadır.

Cildinde sarkmalar görülen kadın ve erkeklerde germe (lifting) için kullanılır.

Sonsuzluk askısı ile yüz germe özellikle ağır yanaklar (tombul) yüzler için tasarlanmıştır. İnfinity Lift; yüz kontürünün keskinleştirilmesinde, nazolabial ve maruanet çizgilerinin açılmasında  ve  ‘Buldog Yanak’ görünümünün hafifletilmesinde, çene sarkmalarının giderilmesinde , düşük kaşların kaldırılmasında ve yüzün tamamının gerilmesinde güvenle kullanılır.

 

INFINITY LIFT NEDİR?

Sonsuzluk askısı, kalıcı ve dışarıdan belli olmayan, lokal anestezi altında kısa bir sürede, skar (iz) riski olmadan yapılan, gündelik hayattan koparmadan kolayca uyarlanabilen bir yöntemdir.

Sonsuzluk askısı diğer askıların alternatifi değil , gerçek yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilmektedir.

İnfinity Lift uygulamasında ifade bozukluğu oluşmaz. Ameliyatsız yüz askısı yöntemlerinin en etkilisidir. Kalıcılığı diğer ipler ile kıyasladığında  çok  daha uzun ömürlüdür. Yüksek kaliteli, dokuya  sıkıca tutunan İnfinity Lift , mimikleri bozmaz ve kopma riski yoktur. Doğru teknik ve uzmanlık gerektiren bu yöntem; yıllara meydan okuyan ünlüler başta olmak üzere birçok kişinin ilk tercihi olmuştur.

KİMLERE UYGULANIR?

– Ameliyatsız yüz germe isteyenlerde

– Estetik ameliyatı tercih etmeyenlerde

– Kaş kaldırmada

– Yanaklarında üçgen ve gerginlik isteyenlerde

– Gıdık germede

– Boyun germede

 

NASIL YAPILIR?

Sonsuzluk askısı, lokal anestezi altında ve  bir saat kadar kısa sürede gerçekleştirilir. Kalıcı ve oldukça ince silikon ipler yüzün her iki tarafına genellikle çiftler halinde yerleştirilir. Uygulamayı takiben günlük yaşama hemen dönülür. İşlem sonrası hafif morluk, şişlik ve kolaylıkla tolere edilebilir bir gerilme ağrısı olabilir. Buz kompresi yapılarak ve basit ağrı kesiciler kullanılarak bu durumlar giderilir.

NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İlk iki hafta ağız çok fazla açılmamalı, aşırı konuşmaktan ve mimik yapmaktan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. İşlemi takip eden 3 hafta boyunca yüz üstü yatılmamalı, yüz şiddetli esneme hareketleri ve çok konuşmaktan kaçınılmalıdır.

 

AVANTAJLARI NELERDİR?

– Kalıcı etkili bir işlemdir. Aynen yüz germe operasyonları ya da meme silikonları gibi Yapılan 10 yıl veya daha uzun tatmin edici etki sağladığı belirtilmiştir (yaş, cilt yapısı, hormonal durumlar bu süreyi etkiler).

– İpler dayanıklıdır, kopmaz, erimez.

– Biyouyumu %100 ‘dür. Doku tarafından kolayca kabul edilir.

– Güvenilirdir. İstenmediğinde anında çıkarılabilir.

– Kısa sürede kolajen ve elastin stimülasyonu sağlağan bir işlemdir.

– Ameliyathane gerektirmez.

– Yaklaşık 30-40 dakikada uygulanır.

– Rahat ve konforlu bir uygulamadır.

– Sadece lokal anestezi yeterlidir.

– Özel kanülleri sayesinde dokuya hasar verme riski yoktur.

– Skar (iz)  oluşma olasılığı yoktur.

BLOG

error: Content is protected !!