Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hakkımda

Nüket Eroğlu, 1971 yılında rutubetli ama yeni tomurcuklanmalara gebe bir Adana kışında doğmuştur. Kışı çok sever bu yüzden, önü bahar diye…

Uğur rengi turuncudur. Turunçgil ve nane kokusunu özellikle çok sever. Her yer öyle koksun ister. Bir de kimyon kokusuna bayılır ama onun konuyla bir ilgisi yoktur.

Oğlak burcudur. Ölümüne çalışır. Bundan da büyük keyif alır. Hayatta en çok imrenilmesi gereken insanların işinden zevk alanlar olduğunu düşünür. Bu büyük bir zenginlik ve şanstır Dr.Nüket Eroğlu’na göre…. Yaptığı işten çok keyif alan Dr. Nüket Eroğlu işini yaparken herşeyi unuttuğu ve başka bir boyuta yükseldiği için işini meditasyon olarak görür ve her gün bunun için şükreder.

Dr. Nüket Eroğlu; ilk, orta ve lise öğretiminden okul birincisi olarak mezun olmuştur. Bu yıllarda sayısız bilim ve edebiyat alanında ödül almıştır. Hayatta en konservatif bilim, din, felsefe… iddiaları dahil herşeyi sorgulayıp durur, haliyle yorulur.

1993 yılında Ege Tıp Fakültesi’ni bitiren Dr. Nüket Eroğlu 2000 yılında Ankara Numune Hastanesi’nde Klinik Biyokimya Uzmanlığı ihtisası yapmıştır. Moleküler düzeyde düşünme alışkanlığı ihtisası kaynaklıdır. Bir konuda tatmin olması için dibine kadar inme alışkanlığı buradan gelir.

Estetiğe kendini bildi bileli düşkün olan Dr. Nüket Eroğlu tıp fakültesi yıllarında mankenlik yapmış, makyaj ve tasarım eğitimleri almış, uzun yıllar sadece kendi tasarladığı kıyafetleri giymiştir. Zorunlu hizmet sonrasında çocuklara kıyafetler tasarlayıp diken, takılar yapan Dr. Nüket Eroğlu yaratmak için dünyaya geldiğini düşünür. Masa ve yatak örtüleri, perdeler, akla gelebilecek tüm ev tekstiline ve kaşık, çatal, fincan, kadeh gibi mutfak malzemelerine kafa yormayı sever.

Dr. Nüket Eroğlu, doğaya, ağaçlara ve çiçeklere sevgisi ile bilinir. Bahçe peyzajı onun vazgeçilmezidir. Bulunduğu ortamdaki tüm balkonları birer küçük bahçeye çevirip ışıklandırmasıyla ünlüdür.

Dr. Nüket Eroğlu tablolar ve sanat eserlerine çok düşkündür. Antikaların içinde onların öyküleriyle kaybolmayı çok sever.

Dr. Nüket Eroğlu klasik müzik sever. Aslında her şeyin klasiğini sever, popülist yaklaşımlardan kaçar. Paris, Viyana ya da Londra’da müzikale gitmek varken Newyork tercihi olamaz. Ona göre yaşanmışlıklar çok değerlidir.

Dr. Nüket Eroğlu, 2004 yılında Medikal Estetik Sertifikası almıştır. Halen ‘Medikal Estetik Hekimi’ olarak çalışmaktadır.

Dr. Nüket Eroğlu, Medikal Estetik konusunda Paris’te Ulusal Mezoterapi Derneği’nin düzenlediği eğitimlerde Dr. Lecoz, Dr. Pistor ve Dr. Herzog ile birlikte çalışmıştır.

Dr. Nüket Eroğlu, Medikal cilt uygulamalı eğitimlerini ve sertifikalarını Roma ve Milano’da ilk rejuvenasyon ve fraksiyonel karbondioksit CO2 lazer uygulamalarını yapan Prof. Dr. Bonan’dan almıştır.

Dr. Nüket Eroğlu, Lazer lipoliz eğitimlerini ve sertifikasını Dr Zerbinati’den almıştır.

Dr. Nüket Eroğlu, özellikle lazer lipoliz konusunda önemli bir estetik cerrah olan Opr. Dr. Arif Eroğlu ile evlidir. İki kızı vardır. Bir oğlak olarak evlilik ve çocuk planını Opr. Dr. Arif Eroğlu’nu Ege Tıp Fakültesi koridorunda gördüğü an (25 yıl önce) yapmıştır. Opr.Dr.Arif Eroğlu İzmir’lidir ve çok yakışıklıdır, çalışkandır, ağır oturaklıdır, hükümet gibi adamdır. Büyük kız anneye küçük kız babaya benzemiştir, durum adildir ve güzeldir.

Dr. Nüket Eroğlu, AMWC, IMCAS, AMME, AMWC gibi her yıl tekrarlanan dünyadaki son estetik gelişmelerin takip edildiği ve tartışıldığı kongrelerde eğitim programlarına halen katılmakta ve estetik dünyasındaki gelişmeleri takip etmektedir.

Bir insanın yüzünü, vücudunu ve ruhunu ona emanet etmesinden büyük onur duyar. Yaptığı işi aşkla yapması ve hasta memnuniyetini ön planda tutması onu tepeye taşımıştır. Hastaların sadece estetik uygulamalar için değil aynı zamanda pozitif enerji aktarımı için geldiğinin farkındadır. İnsan cansız bir cisim gibi düşünülmemelidir. İnsanlar iç ve dış olarak ayrılamaz. Dış güzelliği ile sorunu olan, ağır kompleksleri olan birinin çok normal davranması beklenemez. Bazen psikiyatristlerden bile daha anlayışlı olmak gerekebilir. Psikiyatristlere gelen hasta sorununun farkındadır, estetikçiye gelen hiç farkında değildir. Sadece estetik müdahalelerle değil ruhen de desteklenmesi gereken bu hasta grubunun yaptığı aktarımlar çok değerlidir. Bu konuda ekibini sürekli eğitim programları ile destekler. İnsanlarda pozitif izler bırakmak, hayatlara dokunmak ancak bu sayede mümkündür. Bu mesleğin de en güzel yanı budur.

Estetik algı bir toplumdaki en büyük gelişmişlik belirteçlerden biridir.  İtalyanları ve Fransızları kıskanır bu konuda… Rumları da… Hafiften İngilizleri de…  Şehri park, bahçe, çiçek, böcek, ağaçlarla donatmak varken, heykellerle dolu meydanlar yapmak varken ‘Neden?’ diye sorup durur bu çarpık kentleşmenin olduğu İstanbul’da… yine de hiçbir şey Boğaz Köprüsünü geçerken ki o Tanrı ile buluşma durumundan alıkoyamaz onu… Dünyanın en güzel şehri İstanbul’dur, dünyanın en güzel noktası da boğazın tam ortasıdır Dr. Nüket Eroğlu’na göre…

Bilim sanatla kardeştir. İkisi de meydan okur ezbercilere… Dr. Nüket Eroğlu sanatı da sever bilimi de meydan okumayı da…

Dr. Nüket Eroğlu hiç televizyon izlemez, magazin bilmez, alışveriş yapmayı sevmez.

Sokrat, Platon ve Aristo’yu hiç sevmez. Kadını ‘Doğanın hatası’ olarak tanımlayan bu sapkın grubun bir zamanlar ‘Düşünür’ sıfatıyla anılmasından da oldukça rahatsızdır. ‘Bunlar hiç düşünmese daha iyi olmaz mıydı dünya?’ der… Atatürk’ün aynı topraklarda doğmuş olması nasıl bir ironidir? Kadının bile benimsememesine rağmen kadın hakları devrimi… Tüm milletlerden önce ATA’mızdan kocaman bir hediye paketi içinde bize… Tokat gibi dünya tarihine… Serbest radikal- Antioksidan reaksiyonunun en şiddetlisi bu değil midir? Bu yüzden Dr. Nüket Eroğlu’nun ATA’sına minneti sonsuzdur.