Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gençleştirici Dual Lazer

YOU LASER MT DUAL LAZER (1540nm + 10600nm)

İLE GENÇLEŞME TEDAVİSİ

İlkçağlardan beri kadınlar başta olmak üzere herkes gençlik iksirinin peşinde. Çirkinleşmiş ve kederli halde yaşlanmak, bakımsız görünmek istemiyoruz. Sabahları kendimize bakınca yüzümüze kocaman bir gülücük konsun istiyoruz. Elbette yaşlanmak doğal bir süreç ama yaş alımlarının tadını çıkarmak için kendimizi korumamız gerekiyor.

Medikal estetikte gençleştirici tedaviler son derece hızlı ilerliyor. Benzersiz bir yüksek teknoloji olarak You Laser MT Dual Lazer cildi geriyor, gençleştiriyor, çene kontürünü çıkarıyor, yüze gençlik ışıltısı katıyor, gözenekleri sıkılaştırıyor, kırışıklıkları siliyor, lekeleri yok ediyor!

Pürüzsüz, lekesiz ve gergin bir cilde kavuşmak için sağlıklı beslenmek, bol su içmek, güne gülümseyerek başlamak şart. Vücut direnci her şeyin başında geliyor. Yüksek teknolojinin nimetlerinden yararlanarak doğal yapımızı korumak da artık çok kolay. Ameliyatsız yüz germe ve  cilt sıkılaştırmada yüksek etkinlik gücü, hızlı iyileşme süreci ve cilt yüzeyini anında gençleştirmedeki başarısıyla bu yüzyılın bize en güzel hediyesi You Laser MT Dual Lazer!

Cilt gençleştirmede neler yapılır?

1- İnce kırışıklıklar giderilir. Derin çizgiler azaltılır.

3- Cildin geniş gözenekli ve kaba görünümü ince, sıkı, parlak ve nemli genç bir cilt dokusuna dönüştürülür.

4-Elastikiyetini kaybetmiş ve sarkmış dokuda sıkılaşma ve gerilme sağlanır.

5- Güneş lekesi, yaşlılık lekesi, keratozlar, benler ve siğiller yok edilir.

6- Sivilce ve yara izleri azaltılır.

Cilt gençleştirmede önceden hangi lazer sistemleri kullanılmıştır?

Fraksiyonel ‘Delik’ demektir. Dairesel lazer atımlarıyla aralarda sağlam doku bırakarak etkinliği azaltmadan iyileşmeyi hızlandırma prensibinden yola çıkılmıştır. Başlıca cilt soyan ve soymayan özellikte iki tip fraksiyonel lazer vardır:

  • Nonablatif (soyucu olmayan) fraksiyonel lazerler (Er:Glass, Nd:YAG)
  • Ablatif (soyucu olan) fraksiyonel lazerler (Er:YAG, CO2)

İlk fraksiyonel lazer Er:Glass sistem olarak üretilmiştir (1550 nm Fraxel). Bu lazerde lazer ışınının geçtiği lenste bazı noktalar ışını geçirmediği için tüm cilt alanına lazer ışını gönderilmeyerek uygulama yapılan ciltte lazer ışını almayan sağlam alanlar bırakılıyordu. Ayrıca bu sistem ablatif (soyucu) bir sistem değil nonablatif (soyucu olmayan) bir sistem olduğu için ciltte soyulma yapmıyor sadece cilt altındaki kolajen lifleri etkiliyordu. Ancak bu sistemde kullanılan lazer felsefesi sayesinde cilt yenileme uygulamalarında yeni bir dönem açılmış oldu.

Ablatif (soyucu) etki fraksiyonel uygulama ile birleştirilerek ilk olarak fraksiyonel lazer özellikte Er:YAG sistem cihazlar üretilmiştir (1540 nm). Bu teknoloji cildin sadece 2 – 50 mikrometre altına inebildiği için tatminkar olmamıştır. Basit bir peeling işleminden ileri gidemeyen Er.YAG sistemleri ile uzun ve tekrarlayan seanslarda bile tatminkar sonuçlar alınmamıştır.

Bu gelişmelerin ardından fraksiyonel CO2 Lazer üretilmiştir (SmartXIDE DOT). Fraksiyonel CO2 lazerle hastanın ihtiyacına göre cilt altında 10-250 mikrometre derinliğe inmiştir.   Fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması sonrası cilt altı kolajen liflerinde ani olarak %30 oranında kısalma çok hızla kendini göstermiştir ve ciltte yüz germe etkisi olarak ortaya çıkmıştır. Er:YAG sistemlerde ise kolajen liflerde oluşan kısalma ve ciltte oluşan gerilme CO2 lazerlerle karşılaştırılmayacak düzeydedir (%8).

Cilt yüzeyinde CO2 lazerin etkilerine ek olarak cilt gerginliğinde artış ve ciltte sıkılaşmada artış için CO2 lazerin radyofrekans ile birleştirilerek yüzeydeki etkilerine ek olarak derin dokudaki ‘rejüvenasyon’ ve ‘ameliyatsız yüz germe’ etkileri güçlendirilmiştir (SMARTXIDE DOT 2). 250 mikrometre derine inebilen fraksiyonel CO2 ve bipolar radyofrekans sistemi ile klasik fraksiyonel CO2 lazerlere göre daha tatmin edici sonuçlar sağlanmıştır.

Fraksiyonel CO2 lazer, lazerle cilt soyma uygulamalarında halen altın standart olarak yerini korumaktadır.

Cilt yüzeyine etkisi tek seansta bile gözle görülebilir olan fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması; leke, sivilce izlerinin düzeltilmesi; keratozlar, benler ve siğillerin yok edilmesi gibi şikayetlerde en etkili yöntemdir.

Günümüz koşullarında en yüksek teknolojiye sahip gençleştirici lazer hangisidir?

Ameliyatsız yüz germe ve cilt yapısının gençleştirilmesinde FDA onaylı en yeni ve etkili yüksek teknoloji You Laser MT Dual Lazer ’ dir.

Cilt gençleştirmede You Laser MT Dual Lazerin diğer lazer tedavilere üstünlüğü nedir?

You Laser MT Dual Lazer ile iki mod (Er:Glass ve C02) ayrı ayrı kullanılabildiği gibi Mix Mod sayesinde iki lazeri de tek pulse şeklinde ardışık ve eş zamanlı atabilmek mümkündür. You Laser MT Dual Lazer benzersiz sistemi ile cilt yüzeyini belirgin olarak hasarlamadan ve sosyal hayata ara vermeyi gerektirmeden hem cilt yüzeyini değiştirip aynı zamanda ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme yapar.

You Laser MT Dual Lazer tek seansta etki eder mi?

You Laser MT Dual Lazerin cilt rejüvenasyonundaki ve cilt gençleştirilmesindeki etkisi anında görüldüğü ve sonuç kalıcı olduğu için ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme amaçlı tek seans uygulandığında bile belirgin olarak ciltte sıkılaşma ve gerilme görülür. Cilt yüzeyindeki parlaklık, gözeneklerde sıkılık, nem miktarında artış ve kırışıklıklarda açılma etkisi anında ortaya çıkar. ‘Ameliyatsız yüz germe’ de en etkin lazer sistemi olan You Laser MT Dual Lazerin bu etkisi 6 ay boyunca katlanarak artar. Uygulama bölgesi sürekli yenilenir ve kişinin kendi fibroblastlarının uyarımı ile cilt doğal yollarla daha sağlıklı yapı kazanarak gençleşir.

Tedaviden yararlanım oranını yükseltmek için 3 haftada 1 olmak üzere toplam 3 seans ideal sonucun görülmesini sağlar. Tekrarlanan seanslar etkinin ve kalıcılık süresinin artışına neden olur.

You Laser MT Dual Lazer cilt gençleştirmede altın standarttır.

 

You Laser MT Dual Lazerin etki mekanizması nedir?

Ablasyon: CO2 Lazer

Koagulasyon: Er:Glass Lazer

 

 YOULASER MT DUAL LAZER (1540nm + 10600nm) TEDAVİSİNİN DİĞER

 BENZER  LAZER TEDAVİLERİNDEN ÜSTÜN OLMA SEBEBİ KLASİK BİR

 CO2 LAZERDEN 10 KAT ÜSTÜN OLACAK ŞEKİLDE KALICI NATÜREL

 MEKANİZMALARLA CİLT YÜZEYİNDE VAPORİZASYON İLE CİLT YENİLEME;

 DERİN DOKU KOAGULASYONU İLE CİLT ALTINDA SIKILAŞMA VE GERME

 ETKİLERİYLE SİNERJİK GÜÇLE ZAMAN GEÇTİKÇE DAHA BELİRGİNLEŞEREK

 KIRIŞIKLIKLARDA DAHA DA AÇILMA VE CİLTTE GENÇLEŞME YARATMASIDIR!

You Laser MT Dual Lazerin diğer lazerlere üstünlüğü nedir?

You Laser MT Dual Lazer eski teknoloji ablatif cilt yenileme lazerlerinin aksine eş zamanlı ve ardışık atım sayesinde çift dalga boyunu tek pulse olarak atabilen yüksek teknolojiye sahip tek sistemdir. Cilt gençleştirme ve yüz germede FDA onaylıdır.

Güç = Enerji * Zaman olduğu hatırlanacak olursa çok daha az enerji kullanılarak lazer atımını uzun süreye yaymak klasik C02 lazer ancak 250 mikrometre derine inebilirken You Laser MT Dual Lazerin nasıl 2000 mikrometre derinliklere inilebildiğini açıklar. Klasik C02 lazerlerden 8-10 kat güce sahip olan You Laser MT Dual Lazerin cilt yüzeyinde hafif kızarıklık dışında rahatsız edici bir etki yaratmamasının sebebi sahip olduğu üstün teknolojisi nedeniyledir.

You Laser MT Dual Lazer nasıl etki eder?

You Laser MT Dual Lazer 10600 nm Co2 ve 1540 nm Er:Glass lazerlerin her ikisi de suda emilerek ısıya dönüştürülür. Non ablatif bir dalga boyu olan 1540 nm Er:Glass lazer 10600 nm C02 lazere göre suda 10 kat daha hızlı emilir. Bu sebeple 1540 nm Er:Glass dokuyu çok hızlı buharlaştırır ve çevre dokular üzerinde çok az termal etki oluşturur. Böylece cilt kızarmaz soyulmaz. Koagülasyon etkisi ön plandadır. Yüz germe etkisi zamanla daha da belirgin olur. CO2 lazerler ise su tarafından daha yavaş emildiği için dokularda termal hasar oluşur. CO2 Lazerin cilt yüzeyindeki yenilenme etkisi ön plandadır.

You Laser MT Dual Lazerin sahip olduğu tek pulse atımın avantajı; yüksek enerjilerde atım yapılan C02 lazerin öncesinde Er:Glass lazer atım yaparak o bölgedeki suyun bir miktarının buharlaştırılmak ve C02 lazer ile normalden daha az enerji vererek maximum derinliğe inilmesini sağlamaktır. Örneğin; sadece C02 lazerle 20 watt güçle yapılan bir işlemde alınan etkiyi Mix Mod’da arka arkaya Er:Glass ve C02 Lazer atımlarıyla 8 watt güçle ve daha az down time ile sağlamak mümkündür. You Laser MT Dual Lazer, klasik C02 lazer ile aynı dozda kullanılırsa rahatlıkla çok daha fazla derinliğe inebilir. Ardışık atım teknolojisi sayesinde daha düşük enerji ile daha derine penetrasyon ve bu sayede cilt yüzeyinde daha hızlı iyileşme söz konusudur.

 

You Laser MT Dual Lazerin yan etkileri nelerdir?

You Laser MT Dual Lazerin eşzamanlı atımlarında C02 Lazer 10600 nm dalga boyu ile ablasyon yaparken Er:Glass  Lazer ile koagülsayon yapıldığı için noktasal kanamalar yaşanmaz. Etki çok yüksek, yan etki minimumdadır. İyileşme süreci çok hızlıdır. Birkaç gün süren kızarıklık dışında sosyal bir sıkıntı olmaz.

 

You Laser MT Dual Lazer cerrahide kullanılıyor mu?

You Laser MT Dual Lazerin sahip olduğu dalga boyları tarayıcı ve cerrahi başlıklarla klasik atım özelliklerinden farklı olarak ayrı ayrı da kullanılabilmektedir. Bu durum özellikle cerrahi uygulamalarda oldukça önemli bir fonksiyondur.

Cerrahi başlıklar ile sıklıkla çok popüler olan blefaroplasti işlemi yapılabilmektedir. You Laser MT Dual Lazerin koagulasyon özelliği ile kanama, morarma, ödem gibi cerrahiye bağlı yan etkiler en aza indirilir. Bu sayede klasik göz kapağı cerrahisi sonrasında yaşanması muhtemel olan komplikasyonlar minimize edilir ve hasta konforu maksimumda sağlanır.

 

You Laser MT Dual Lazer tedavisinden sonra nelere dikkat edilmelidir?

You Laser MT Dual Lazer uygulamasından sonra yüksek faktörlü güneş koruma yeterlidir. Cilt ne kadar nemlendirilirse o kadar kolay iyileşir. Cildi temizlerken sabun asla kullanılmamalıdır. Alkali ürünler doğal dahi olsa sabunlar cilt yüzeyinde kuruluk yaratır, lazer tedavilerinden sonra son derece sakıncalıdır. Kullanılacak kozmetik ve kremler mutlaka medikal estetik hekimlerine danışılmalıdır.