Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vajinal Radyofrekans

Vajinal Radyofrekans nedir?

Vajina içine uygulanan FDI onaylı özel bir Radyofrekans tekniğidir. Yalnızca tek bir seansta vajinal daralma sağlanabilir. Böylelikle kadınların cinsel problemlerinin başında yer alan ‘orgazm olamama’ sorunu çözülebilir; orgazm süresi ve kalitesi artarak 3 ay içinde maksimuma çıkar.

Vajina kanalının başındaki kas grubuna uygulanan Radyofrekans işlemi ortalama 30 dakika kadar süren, uygulaması son derece kolayve ağrısız bir işlemdir. Bu nedenle anestezik krem bile gerektirmez. İşlem sırasında enjeksiyon, kesi veya herhangi bir cerrahi işlem yapılmaz. Vajinayı açan spekulum kullanımına gerek yoktur. Bu da konfor yönünden önemli bir avantajdır.

Vajinal Radyofrekans, öksürürken, hapşururken veya gülerken İdrar kaçırma sorunu varsa bu problemin çözümüne de katkıda bulunur.

Hangi amaçla yapılır?

Vajinal Radyofrekans, vajina girişini sıkılaştırmak amacıyla uygulanır. Vajinal sıkılaşma ve kalınlaşma ile kadın ve erkekte cinsel tatmin artar. Cinsel ilişki sırasında kadının ve erkeğin birbirini daha yoğun hissetmesini sağlar, cinsel hazzı arttırır; orgazmı derinleştirir, kolaylaştırır ve uzatır. Seks daha anlamlı olur. Doğum sonrası kaybedilen duygular da geri gelir.

Cinsel tatmin, birlikteliklerin mutlu sürmesini sağlayan en önemli öğelerin başında geliyor. Cinsel mutluluğun artması, birliktelikleri monotonlaşmış ve birbirinden uzaklaşmış olan çiftlerin aşkının güçlenmesini sağlar. Böylece çiftlerin bağlarının kopma noktasına gelmesini, farklı arayışlara girilmesini engeller.

Vajinal Radyofrekans nasıl yapılır?

Vajinal Radyofrekans tekniğinde hedef, introitustür (vajina girişi anlamına gelir; kızlık zarının hemen arkasındaki iki santimlik kısımdır). Burası cinsel hazzı sağlayan sinir uçlarının en yoğun olduğu yerdir. Klitoris ve G noktası olarak bilinen iki önemli zevk organı buradadır.

Uygulama son derece basittir. Başlıklar kişiye özeldir. Diş fırçası ebatlarında, Hafif bir soğukluk ve titreşim hissi veren, rahatsızlık uyandırmayan bir işlemdir. Vajinal Radyofrekans, vajina mukozasında 4-5 mm kadar derine inebilir. Bu bölgede yer alan fibroblast hücrelerinin uyarılması ile yeni kolajen oluşumu sağlanır. Kolajenin artışına bağlı olarak vajina sıkılaşır ve kalınlaşır. Maksimum sonuca 30 ila 90 gün arasında ulaşılır.

Vajinal Radyofrekans’ın lazer ve cerrahi operasyonlardan farkı nedir?

Cerrahi operasyonlar vajinal duvardan bir kısım mukozanın çıkarılmasından ibarettir ve anestezi altında yapılır. Klasik, uzun bir pansuman süreci, cinsel ilişki yasağı vardır ve çok ağrılıdır. Riskler ve yan etkiler söz konusudur; sonuç geçicidir. Vajinal duvar kalitesini ve kalınlığını da etkilemez. Vajina cerrahisinin klitoris ligamanlarının kısalmasına herhangi bir etkisi yoktur. G noktasını da etkilemeyeceği için kadının cinsel hazzını artırmaz. Sadece girişteki darlık erkeğe kısa süreliğine bir mutluluk verebilir ama dokuda kalite artışı olmadığı için vajina çok hızlı bir şekilde eski haline döner.

Oysa Vajinal Radyofrekans teknolojisi kolay, ve istendiğinde gizli tutulabilen bir yöntemdir. Vajina duvarındaki kolajen bağ dokusu kalıcı olarak kalınlaşır ve güçlenebilir. Kadınlarda cinsel ilişkide haz ve orgazm duygusu belirgin farkı hissettir. Çünkü bu bölgede G noktasının penise teması fazlalaşır. Klitorisin kalınlaşıp kısalan ve sıkılaşan bağları vajina ağzına güçlü bir şekilde yapışır. Bu da klitorisin ilişki sırasında mekanik etkiyi daha güçlü ve hissedilebilir şekilde yaşatmasını sağlar.

Hiçbir yan etkisinin olmaması,  ve FDI onaylı bir teknik olması, çok kısa süren bir işlem olup gündelik hayatı aksatmaması ve kadının bunu partnerine haber vermeden yaptırabilmesi dolayısıyla cerrahi operasyonlara tercih edilen bir yöntemdir.

İşlem ağrılı mıdır?

Vajinal Radyofrekans teknolojisi içinde yer alan ‘soğutucu sistem’ işlemin ağrısız bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Uygulama sırasında belirtilen hafif bir titreşim ve soğukluk hissi dışında olumsuz his yaşanmaz.

İşlem sonrası cinsel ilişki ne zaman serbest olur?

İşlemden yedi gün sonra cinsel ilişki serbesttir. İki, üç hafta sonra etkinlik net olarak hissedilmeye başlanır. Maksimum etkinlik 90. günde hissedilir.

İşlem sonrası şikayetler nelerdir?

Hiçbir şikâyet ortaya çıkmaz.

Vajinal Radyoferkans ile ilgili bilimsel çalışmalar nelerdir?

Vajina içine uygulanan Radyofrekans işlemi sonrası yapılan bilimsel çalışmalar genelde anket çalışmalarından oluşmaktadır. ABD ve Japonya’da yapılan çalışmalarda 12 aylık bir izleme sonrasında, kadınların kendileri ve partnerleri yüzde 98 oranında vajinal sıkılaşma hissinin çok belirgin şekilde attığını ifade etmiştir. Yapılan uygulamalarda herhangi bir yan etkinin izlenmemesi de işlemin güvenilir olduğuna işaret etmiştir.

Vajinal Radyofrekans uygulaması kimler için uygundur?

Öncelikle işlemin regl olunmayan bir dönemde yapılması gerekir. Vajinal Radyofrekans cinsel hazzı arttırmak için hiç doğum yapmamış ya da sezaryenle doğum yapmış kadınlarda uygulanabileceği gibi, doğum sonrasında vajinasında gevşeme ve genişlemeye bağlı olarak cinsel hazzı azalan kadınlarda da uygulanabilir.

Ayrıca cinsel ilişki sırasında orgazm olamama (koital anorgazmi) ve ilişki sırasında hissizlik veya his azlığı gibi problemler yaşayanlar için de uygundur.

İşlemin tekrarlanması gerekiyor mudur?

Tek bir uygulama yeterlidir. Ancak dileyen hastalar bir ile iki yıl arasında tekrarını yaptırabilir. İşlemin birden çok kez tekrarlanmasının herhangi bir riski yoktur.

Radyofrekans, vajina içi lazer ile sıkılaştırmadan farklı bir uygulama mıdır?

Lazerle vajinal gençleştirme çok daha yüzeyseldir, ağrılıdır ve etkinliği düşüktür. Lazerler, Radyofrekans gibi derine inemez. Lazer 1, 5 mm ‘e, Radyofrekans 3-4,5 mm ‘e iner. Radyofrekans cihazının doku penetrasyonu lazere göre çok daha fazladır; yani Radyofrekans enerjisi lazere göre cilt içinde çok daha derine kadar inerek, yüksek ölçüde kolajen oluşumunu uyarır. Böylece daha önce de belirttiğim gibi vajina girişindeki hazzın en yoğun olduğu ‘introitus’ bölgesinin sıkılaşması sağlanır. Bundan dolayı Radyofrekansın lazere göre etkinliği daha fazladır.

Herkes bu uygulamayı yaptırabilir mi?

Vajina içinde genişleme, ilişki sırasında his kaybı (his kaybı partner tarafından da ifade ediliyor olabilir), ilişki sırasında hiç orgazm olamama veya orgazm olmada güçlük gibi sorunlar yaşayan kadınlar başta olmak üzere, cinsel haz ve tatminini arttırmak isteyen herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Tedavinin ek yararları var mıdır?

Vajinal sıkılaştırma üretrayı da pozitif etkileyeceği için idrarını tutamayan; öksürünce, hapşırınca, kahkaha atınca idrarını kaçıran kadınlar için son derece mutluluk verici ikinci bir sonuç doğurmaktadır. Sıkılaşan genital bölge sayesinde idrar kontrolü de kolaylaşmaktadır.

Vajinal Radyofrekans sıklıkla hangi uygulamalar ile kombine edilir?

Vajina beyazlatma ( Pink İntimate System) Vajinal Radyofrekansla birlikte sıklıkla uygulanır. Tek seans olarak uygulanır ve iki uygulamalık ev kiti verilir. Peeling ve rejüvenasyon etkisiyle vajina rengini açar, deriyi sıkılaştırır. Vulva derisi ile birlikte koyu kasık ve kol altı bölgesine de uygulanabilir.

 

 

    error: Content is protected !!