Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Thermage

Thermage tedavisi nedir?

Thermage, ameliyatsız yüz germe ve çene kontürü çıkarmada FDA onaylı bir monopolar radyofrekans teknolojisidir. Thermage, cilt altını 56 dereceye çıkararak kolajen çoğalma etkisini gösterebilen tıbbi bir yöntemdir.

Mevcut kolajenleri sıkıştırarak yeni kolajen yapımını sağlayan kapasitif radyofrekans teknolojisini kendine özgü bir formda kullanan soğuk başlık Therma Cool sistemi ile uygulanabilmektedir.

 

Thermage, radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen ameliyatsız yüz germe işlemidir. Cerrahi müdahale gerektirmeden Thermage ile ameliyatsız ve iğnesiz olarak cilt sıkılaştırıp gerilebilir. Yüz germe operasyonu veye blefaroplasti gibi cerrahi müdahale geçirmiş hastalarda da gergin görüntünün çok daha uzun süre devamı ve doku kalitesinin iyileştirilmesi için kullanılabilir.

Thermage uygulaması sonrası hemen cildin gergin ve genç göründüğü fark edilebilir.

Thermage,  (RF) kullanılarak cilt ve cilt altı dokularını yeniler ve sıkılaştırabilir. Cildin alt katmanlarında bulunan kolajen doku uyarılır ve zaman içerisinde cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını, sarkmaların azalmasını sağlayabilir.

Thermage , yüz, boyun,  göz kapakları, göz altları, dudak üstleri, karın, kollar ve bacaklar olmak üzere vücudun birçok bölgesinde  uygulanabilir.

Thermage;

  • 5,000,000′dan fazla insana uygulanmıştır.
  • 100’den fazla ülkede Thermage uygulaması mevcuttur.
  • 5,500’ün üzerinde konusunda uzman olan doktorlar tarafından tercih edilen,
  • 20 yıldan uzun süreli takip sonuçları olan çok özel bir uygulamadır.

Cildin dermis tabakasını ısıtır ve kolajen yapımını uyararak etkili olabilir. Mevcut kolajenler sıkışır ve kopmuş kolajenleri onarıp yeni kolajen yapımın tetikleyebilir.

Thermage yüz ovalini toparlamada cerrahi olmayan tedavi yöntemdir.

Thermage uygulaması  “Ameliyatsız Yüz Germe” olarak da tanımlanmaktadır.

 

Thermage Uygulanan Bölgeler;

Thermage işlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir.

-Yüz – Boyun 

-Dekolte 

-Göbek

-Bacak içi 

-Banana

-Kol içleri

 

 

Thermage tedavisi nasıl bir etki sağlar?

Uygulama, deri yüzeyi, soğutucu bir sprey ile korunurken, deri ve altındaki dokuda bulunan dip kolajen liflere ısı verilerek yapılmaktadır. Tedavi Therma Cool cihazı ile gerçekleştirilir. Elle kullanılan bir cihaza takılan Therma Tip hafifçe deriye temas ederek  iletken jel ile CRF enerjisini derinin altına gönderir. Bu ısıtma işlemi derinin altındaki yapıların ani olarak sıkılaşmasını sağlamakta; zamanla, yeni ve düzgün kolajenler meydana getirerek deriyi sıkılaştırıp yüz şeklini yenileyebilmektedir.

Thermage uygulaması ne kadar sürer?

Thermage uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 30-1 saat dakika civarında değişebilir.

 

Thermage tedavisi yüzün nerelerine uygulanır?

  • Periorbital bölge: alın ve göz çevresi, göz kapakları, kaş bölgesi
  • Orta/Alt yüz: yanaklar, ağız çevresi, çene ve çene altı dahil
  • Alt yüz/çene altı: ağız çevresi, çene ve çene altı dahil
  • Tüm yüz: alın bölgesi ve orta/alt yüz bölgesi dahil

Thermage uygulaması nasıl bir his verir?

Thermage cihazının her dokunuşunda, enerjisi deri altındaki dokulara erişirken kısa ve derin bir ısı hissedilir. Bu ısı hissi, kolajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa geldiğini gösterebilir.


Thermage ile diğer Radyofrekans cihazları arasındaki fark nedir?

Cilt altı katmanları 40-42 derceye kadar ısıtabilen diğer radyofrekans cihazlarına kıyasla Thermage’ın üretebildiği enerji ve güç yüksektir. Bu nedenle Thermage tek seanslık uygulama ile seanslı cihazların toplam etkisinin üzerinde bir etkinlik sağlayabilir.

 

 

BLOG

error: Content is protected !!