Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
blank blank

Pelleve

blank

 

Pelleve nedir?

Pelleve, altın ısı aynı zamanda radyofrekans yöntemidir. Gelişmiş bir monopolar radyofrekans sistemidir. Cildin elastin kolajen uyarımını yapabilir ve  yenileyebilir. Pelleve,  yaşla beraber belirginleşen yorgun görünümün ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılabilir. Pelleve başlıkları altındır. Yüz ütüsü yani ‘Altın Ütü’ olarak da bilinen Pelleve, cildi gençleştirebilir ve yorgun yüz görünümünüü önleyebilir. Pelleve uygulaması ile yüz daha gergin, hafif pembe tonda ve daha canlı olabilir. Pelleve, uyarılmış fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezinin doku sıkılığını arttırmasıyla yüzün gerilmesini de sağlayabilir.

Pelleve, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından cilt germe ve gençleştirme için kullanımı 2009′da onaylanmıştır.

Pelleve nasıl çalışır?

FDA onayını 2009 yılında aldıktan sonra tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pelleve, ileri radyofrekans teknolojisini kullanarak (4 Megahertz) epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtabilir  ve kolajen üretimini hızlandırabilir. Pelleve, kolajen yapısında, gerginlik sağlayabilir ve zaman içerisinde bu gerginlik artabilir, 6 aya varan süre içerisinde cildin gerginliğinde artış ve kırışıklıklarda azalma sağlanabilir.

Pelleve’in etki mekanizması nedir?

Cildimiz doğal yüzeyi eski deri hücrelerini dökerek kendini yenileyebilir. Yaşlandıkça kolajen üretimi azalmasıyla bu süreç yavaşlayabilir. Kolajen cildin orta tabakasında üretilen önemli bir proteindir. Kolajen cildin elastikiyetini ve sıkılığını sağlayabilir. Kolajen üretimi düştüğünde, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri belirgin olmaya başlayabilir.

Pelleve, ile uygulama yapılan bölgenin ısısı, protokolde belirtilen seviyeye kadar çıkarılabilir, böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajenlerin yapısı sıcaklıkla değiştirilebilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalması, dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesi sağlanabilir. Büzüşme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılabilir ve zamanla yeni bir kolajen doku oluşabilir. Bu sayede deri daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alabilir. Cildin orta tabakasını yavaş ısıtma, yeni kolajen üretimini uyarabilir ve kırışıklıkları yumuşatabilir.

Pelleve, sistemi, göz çevresindeki kaz ayaklarını, gözaltı kırışıklıklarını ve gözaltı torbalarını azaltabilir. Yanaktaki cilt yapısını değiştirebilir, ağız çevresindeki, özellikle dudak üstündeki çizgileri azaltabilir.

FDA onaylı ve tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pelleve, radyofrekans teknolojisini kullanarak epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtabilir ve kolajen üretimini hızlandırabilir. Kolajen üretiminden sonra etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlayabilir ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artarak devam edebilir. Pelleve, tedavi süresi uygulanan bölgeye bağlı olarak 30dak.1 saat arasında olabilir.

Yüz ütüsü olarak da adlandırılan Pelleve, yapıldığında etkisini hissettirebilir. Takiben bir hafta sonra yüzü gençleştirme, gerginleştirme ve canlandırma hissi devam edebilir. Uyarılmış fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezinin doku sıkılığı artabilir ve yüz daha da gençleşmeye başlayabilir ve etkisi bir yıl devam edebilir.

blank

Diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir?

Acısız ve ağrısız olmasının yanında avantajı kişiye özel çalışma olanağı sunması olabilir. Altın Ütü göz kapağında bile  kullanılabilir. Tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Güneş ışığı hassasiyeti yaratmaz. Anestezi kremine gerek yoktur.

Pelleve sisteminde ağrı ve acı hissedilmeyebilir.

Uygulama esnasında ne hissedilir?

Pelleve cihazının uygulama başlıklarının cildinize her dokunuşunda radyo dalgalarının transferiyle birlikte ısı ile yapılan masaj etkisi hissedilebilir. Bu ısınma hissi kolajen sıkılaşması için gereken ısıya gelindiğinin göstergesi olabilir. Pelleve ile tedavi edilecek alan üzerinde yatıştırıcı özel bir jel kullanılıp işlem sırasında kişinin konforu sağlanabilir.

Pelleve hangi bölgelere uygulanır?

Pelleve tüm yüz, gıdı, göz kapağı ve göz çevresi de dahil olmak üzere, eller ve boyunda kullanılabilir.

İşlem sonrasında neler beklenir?

Pelleve uygulamasının olası yan etkileri tedavi edilen bölge içerisinde uygulama sırasında ortaya çıkabilecek hafif bir ısı hissi olabilir. Ayrıca yarım saat içerisinde kaybolabilecek hafif bir şişkinlik ve kızarıklık oluşabilir. Yazın da uygulanabilir. Koyu tenli kişilerde de uygulanabilir.

Pelleve uygulaması ne kadar sürer?

Komple bir yüz tedavisi için Pelleve uygulaması normal olarak 20 ila 40 dakika olabilir.

Pelleve etkisi ne kadar kalıcıdır?

3 hafta -1 ay etki devam edebilir.

Pelleve hangi yaş grubuna önerilir?

Pelleve cildinde elastikiyet kaybı ve ince kırışıklığı olan daha çok 30-60 yaş grubu arasındaki kişilere uygulanabilir.

 

BLOG

error: Content is protected !!