Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Pellefirm

Pellefirm nedir?

Pellefirm’nin özel bir masaj başlığı ile vücut şekillendirme, sıkılaştırma ve selülit tedavisi için uygulanan şeklidir. Pellefirm cildin derin tabakalarını radyofrekans enerjisi ile ısıtır, bunu selülit için özel geliştirilmiş mekanik masaj sistemi ile birleştirir ve sonuç olarak cildin yeniden canlanmasına ve yapılanmasına yardımcı olur. Böylece daha selülitsiz ve sıkı bir cilt için yeniden yapılandırma başlatılır. Karın, kol içleri, bacak içleri, uyluk, popo gibi bölgelerde sıkılaştırma yaparken özel başlığı sayesinde lenfatik dolaşımı da tahliye eder. Bu sayede ilk uygulamadan itibaren daha pürüzsüz, daha ince ve daha sıkı yeni bir cilt dokusu oluşumu amaçlanır.

Pellefirm,  radyofrekans yöntemi ile cildi sıkılaştırarak germe, selülite sebep olan fibröz bantları kısaltma etkisine sahiptir. Bunun yanı sıra buruşuk deriyi gençleştiren ve elastikiyet kaybını azaltabilen bir monopolar radyofrekans sistemidir. Cildi elastin kolajen uyarımı yaparak yeniler. Pellefirm, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından bu amaçla kullanımı 2009′da onaylanmıştır.

Pellefirm nasıl çalışır?

FDA onayını 2009 yılında aldıktan sonra tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pellefirm, ileri radyofrekans teknolojisini kullanarak (4 Megahertz) epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajen üretimini hızlandırarak etki eder. Pellefirm kolajen yapısında hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlayabilir, zaman içerisinde bu sıkılaşma artarak 6 aya varan süre içerisinde  elastikiyet kaybına bağlı olarak dalgalanan cilt yapısında gözle görünür bir düzelme sağlanabilir.

Pellefirm’ün etki mekanizması nedir?

Cildimiz doğal yüzeyi eski deri hücrelerini dökerek kendini yeniler. Yaşlandıkça kolajen üretimi azalmasıyla bu süreç yavaşlar. Kolajen cildin orta tabakasında üretilen önemli bir proteindir. Kolajen cildin elastikiyetini ve sıkılığını sağlayabilir.

Pellefirm ile uygulama yapılan bölgenin ısısı, protokolde belirtilen seviyeye kadar çıkarılır, böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajenlerin yapısı sıcaklıkla değiştirilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalması, dolayısıyla selülitli görünümün azalması sağlanabilir. Büzüşme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni bir kolajen doku oluşur. Bu sayede deri daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alır. Cildin orta tabakasını yavaş ısıtma, yeni kolajen üretimini uyarır ve buruşmuş ve sarkmış deri görüntüsünü yumuşatır.

FDA onaylı ve tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pellefirm, radyofrekans teknolojisini kullanarak epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajen üretimini hızlandırır ve cildin gerilmesini sağlar.  Kolajen üretiminden sonra hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artarak devam eder. Pellefirm tedavi süresi uygulanan bölgeye bağlı olarak 30dak. – 1 saat arasındadır.

Vücut ütüsü olarak da adlandırılan Pellefirm, yapıldığı an etkisini hissettirir. Takiben bir hafta sonra vücutta gençleştirme, gerginleştirme ve canlandırma hissi devam eder. Bir ay sonra asıl etki başlar, üç ile altı ayda belirgin hale gelir. Uyarılmış fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezinin doku sıkılığı artar ve deri daha da gençleşmeye başlar ve etkisi ortalama bir yıl devam eder.

Pellefirm’ün Diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir?

En önemli avantajı kişiye özel çalışma olanağı sunmasıdır.  Tüm selülit derecelerine ve cilt tiplerine uygulanabilir. Güneş ışığı hassasiyeti yaratmaz. Hiçbir ilaç kullanılması gerekmez. Anestezi kremine bile gerek yoktur. Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez.

Pellefirm sisteminde ağrı ve acı hissedilmez. Hafif bir ısı hissi duyulabilir.

Uygulama esnasında ne hissedilir?

Pellefirm cihazının uygulama başlıklarının cilde her dokunuşunda radyo dalgalarının transferiyle birlikte ısı ile yapılan masaj etkisi hissedilir. Isınma hissi kolajen sıkılaşması için gereken ısıya gelindiğinin göstergesidir. Pellefirm ile tedavi edilecek alan üzerinde yatıştırıcı özel bir jel kullanılıp işlem sırasında kişinin konforu sağlanır.

Pellefirm hangi bölgelere uygulanır?

Pellefirm bacak içleri, kol içleri, göbek, banana ve popoda da etkilidir.

İşlem sonrasında neler beklenir?

Pellefirm uygulamasının olası yan etkileri tedavi edilen bölge içerisinde uygulama sırasında ortaya çıkabilecek hafif bir ısı hissidir. Ayrıca yarım saat içerisinde kaybolacak hafif bir şişkinlik ve kızarıklık oluşabilir. Deride hiçbir sorun oluşmaz. Yazın da uygulanabilir. Koyu tenli kişilerde de uygulanabilir.

Pellefirm uygulaması ne kadar sürer?

Komple bir vücut tedavisi için Pellefirm uygulaması normal olarak 1.5 – 2 saattir.

Pellefirm etkisi ne kadar kalıcıdır?

Etkisi ortalama bir yıl devam eder.

Pellefirm hangi yaş grubuna önerilir?

Pellefirm vücudunda elastikiyet kaybı ve selülitleri olan daha çok 30-60 yaş grubu arasındaki kişilere önerilir.

BLOG

error: Content is protected !!