Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

OxyGeneo

OxyGeneo Nedir?

OxyGeneo, dört aşamalı bir medikal cilt bakımıdır:

-Radyofrekans ile cilt germe

-Oksijen infüzyonu

-Ultrason ile cilde vitamin-mineral infüzyonu

-Neomasaj

Oxygeneo, yeni jenerasyon antiaging bakımıdır. Oxygeneo ile cilt ölü hücrelerden, toksinlerden arınır ve derinin alt katmanlarına kolaylıkla geçebilen vitamin-mineral kombinasyonu ile beslenir. Oxygeneo, iğnesiz bir mezoterapi yöntemi olup ultrasonik ses dalgalarıyla mezoterapi kokteylleri cilde kolaylıkla uygulanabilir.

Rutin cilt bakımından farkı nedir?

  • Acısız, ağrısızdır.
  • Kısa ve konforludur.
  • Her cilt rengine ve tipine, yaz ve kış uygulanabilir.
  • Elle temizleme veya komedonpresin yol açtığı tahriş yoktur.
  • Cildin temizlenmesine ek olarak vitamin-mineral-oksijen desteği hiçbir tahrişe neden olmadan cilt altına verilebilir.

Aşama:TRİPOLAR RADYOFREKANS

Radyofrekans, ısı enerjisinin 42 derecede cildin orta tabakası olan mezodermise aktarılması yoluyla yapılan termal bir uygulamadır. Deriyi kontrollü biçimde ısıtarak kolajen lifleri gerginleştirebilir ve sıkılaştırabilir, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm verebilir. Yüz hatlarının şekillendirilmesine yardımcı olur, ağız ve göz çevresi gibi cilt yaşlanmasının sık görüldüğü alanlarda daha ilk uygulamada dahi fark edilen bir düzelme sağlayabilir. Tekrarlayan seanslar sonrasında ise uzun dönemli bir etki olarak yeni kolajen liflerin oluşumunu uyararak deride daha sıkı, daha canlı bir görünüm yaratabilir.

Aşama:OKSİJEN

Oksijen, deri sağlığı açısından çok önemlidir. Ayrıca mekanik bir peeling yaparak ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlayabilir. Cildi arındırıp pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Deriye dışarıdan uygulanan yüksek saflıkta oksijenin arındırıcı, yenileyici ve deri hücrelerini tazeleyici özelliği vardır. Geneo+ oksijeni dışarıdan değil, kan dolaşımı yoluyla baloncuklar şeklinde cildin orta tabakasına iterek içerden sağlayabilir.

İçerden oksijen tedavisi etkisini nasıl gösterir?

Besleyici değeri yüksek NeoRevive ve NeoBright jeller deri yüzeyinde Capsugen ile temas ettiğinde OxyGeneo ‘nun etkisi görülmeye başlanabilir. Geneo+antiaging tedavisi, kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşan, efervesan tablete benzer bir başlıkla çalışır. Cilde jel şeklinde zengin bir karışım sürüldükten sonra başlık bu jel üzerinde yavaşça gezdirilir. Sonrasında jel hafifçe köpürmeye başlar, çünkü jelin ve başlığın bir araya gelmesi deri yüzeyinde bir karbondioksit oluşumunu başlatır, cildimiz de deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarını artırır. Artan oksijenle birlikte cilt arınır, temizlenir ve kendisine verilecek bütün yararlı “besinleri” almaya hazır hale gelir.

Oksijenasyon:

Bu yöntem “karboksiterapi” adıyla bilinen ve vücut uygulamalarında kullanılan bir yöntemdir. Oysa şimdi GeneO+ sayesinde yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, hatta istenirse vücutta da uygulanabilir. Oksijeni “dışarıdan” uygulamaya çalışmak yerine “içerden” cilde akışını sağlamak eşine az rastlanır bir ferahlık ve arınmaya neden olabilir.

Efervesan başlık köpürerek eridikçe bir yandan da pürüzlü bir yüzeye sahip olur; bu da derideki ölü hücre katmanının eksfoliasyon adı verilen mekanik yolla sıyrılıp atılmasını sağlayabilir.. Kullanılan jeller, oldukça zengin bir etken madde içeriğine sahiptir. Peptidler, renk tonunu eşitleyici maddeler, vitaminler, bitkisel ekstrelerle dolu olan jeller ile cildin ihtiyacına uygun biçimde beslenmesi sağlanabilir. Efervesan başlık ölü deri katmanının sıyrılıp atılmasını sağladığı için bu besinler derin katmanlara kolayca inebilir.

OxyGeneo da kaç tip jel vardır?

İki farklı jel vardır. NeoRevive, cildi yenileyen, antiaging etkili yaşlanma karşıtı bir karışımdır. NeoBright, renk tonunu eşitleyen, leke oluşumu, matlaşmış cilt görünümü gibi cilt sorunlarında kullanılan bir karışımdır.

NeoRevive’ın etkileri nelerdir?

Yaşlanma karşıtı bir etkiye sahip olan NeoRevive, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü pürüzsüzleştirebilir. Çeşitli sebeplerden dolayı cansızlaşan solgun cilt görünümünü canlandırabilir ve cilde doğal oksijen sağlayabilir. Basit ve güvenli bir uygulamaya sahip olan NeoRevive uzun süreli bir etkiye sahip olması ve cildi tahriş etmeden düzenli bir şekilde ölü hücrelerden arındırmasıyla da oldukça konforlu bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

NeoBright hangi durumlarda etkilidir?

NeoBright renk tonunu eşitleyen, leke oluşumu, matlaşmış cilt görünümü gibi cilt sorunlarında kullanılan bir karışımdır. Optimum cilt aydınlatma, besleme ve gençleştirme etkilerine sahip olan NeoBright, cildi güçlü ancak nazik bir biçimde aydınlatabilir. Ciltte oluşan pigmentasyonu ve güneş kaynaklı hasarları azaltabilir. Tıpkı NeoRevive gibi cilde doğal oksijen sağlayabilir ve cildi tahriş etmeden ölü hücrelerden arındırabilir. Cildi nemlendiren ve besleyen NeoBright, güvenli bir tedavi yöntemlerinden biridir.

Aşama:ULTRASON

Karışım jeli cilde sürüldükten sonra ultrason başlığı ciltte gezdirilir. Deriye aktarılan ses dalgaları etken maddelerin deriye kolay ve acısız biçimde nüfuz etmesini sağlar. Böylece cildin gereksinimi olan mineral ve vitaminler kolay, acısız ve etkin biçimde cilt altına nüfuz edebilir.

Aşama:NEOMASAJ

OxyGeneo, derinleştirilmiş cilt bakımı masaj başlığı sayesinde mükemmel bir yüz masajı ile sonlanır. Neomasaj uygulamasından sonra ciltte duyulan arınma ve rahatlama duygusu birleşir.

OxyGeneo uygulaması ne kadar sürer?

Uygulama yaklaşık olarak 60 dakika sürer. (Tripollar Radyofrekans, NeoBright veya NeoRevive, Ultrason ve Neomasaj)

Uygulama sonrası cildin normale dönmesi için gereken bekleme süresi var mıdır?

NeoBright,NeoRevive ve OxyGeneo bakımı sonrası bir süre için hipoalerjenik bir güneş kremi kullanılmalıdır.

OxyGeneo sonrasında nasıl hissedilir?

Bir OxyGeneo uygulaması bir tür yüz masajı hissi verir. Sağlanan hafif peeling oldukça ferahlatıcı ve tazeleyicidir. Uygulama yapılırken hafifçe uyuyakalmak, sonrasında ise dinlenmiş ve yenilenmiş olarak uyanmak mümkün olabilir.

Bu uygulamalar erkekler için de uygun mudur?

Uygulamalar hem kadınlar hem de erkekler için uygundur ve benzer yararlı sonuçları verebilir. Erkeklerin uygulamanın yapılacağı gün sakal traşı olmaları daha uygundur.

Bir OxyGeneo uygulamasından sonra nasıl bir sonuç beklemek gerekir?

OxyGeneo uygulamasından sonra cildiniz yumuşamış, tazelenmiş, parlamış ve renk tonu yönünden biraz daha eşitlenmiş bir hale gelebilir. Bunlara ek olarak cildin pürüzlü yapısında düzelme, ince çizgi ve kırışıklık görünümünde bir azalma olabilir.

 

BLOG

error: Content is protected !!