Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

ONDA Selülit Tedavisi

 

ONDA Selülit Tedavisi

Onda Mikrodalga Terapisi endikasyonları şunlardır:

 

  • Selülit tedavisi
  • Bölgesel yağ fazlalıkları
  • Gevşeklik ve sarkma

 

Tıpta birçok alanda kullanılan mikrodalga enerjisi ONDA ile ilk kez estetik amaçlarla kullanılmıştır. Onda, dünyada mikrodalgaların estetikte kullanıldığı ilk sistemdir. ONDA, özel mikrodalgaları kullanarak,  selektif olarak yağ hücrelerini hedef alarak onları güvenli ve ameliyatsız olarak küçültebilir. Selülit tedavisinde ise sistem adiposelüler arası konnektif septayı hedef alarak başarılı tedaviler sunar. ONDA, FDA onaylıdır.

ONDA, özel patentli başlıkları sayesinde deriye temas eden soğutma ünitesi ile hastaya masaj hissi vermektedir. ONDA Soğuk Dalga Terapisi’nde hedef bölge sadece iki dakika içinde 50-55C arası sıcaklığa ulaşmaktadır; bu sayede yağ hücrelerinin zar yapıları bozulmakta ve hücreler küçülmektedir. Bölgesel yağ dokusu azalırken selülitler azalmakta, gevşek doku sıkılaşmakta ve deri kalitesi artmaktadır.

ONDA;

Mikrodalgaların yüksek frekansı ve hızı sayesinde epidermiste büyük ölçüde kayba uğramadan % 80 lere varan oranla cildin alt katmanlarına geçer.

Cilt yüzeyine dağılan % 20 oranındaki mikrodalgalar fibröz septaları kısaltarak selülitleri azaltırken, derin katmanlara inebilen mikrodalgalar bölgesel yağ fazlalıkları olan yerlerde lipoliz yaratarak yağ hücrelerini küçültür.

Sonuç uygulamanın hemen sonrasında görülmekle beraber nihai sonuç için üç hafta beklemek en uygunudur. Mikrodalgaların harap edip lenfatik sisteme attığı yağların sistemden temizlenmesi ve mezodermdeki fibroblast uyarımıyla yeni elastin- kolajen liflerinin oluşumu incelik ve deri sıkılığını arttıracaktır.

 

ONDA;

Acısız ve ağrısızdır. Hassas kişilerde karıncalanma gibi bir his olabilir.

1 seanslık bir uygulamadır.

Seans süresi 10 dk’dır.

Kızarıklık, ödem ve ciltte tahriş beklenmez.

 

 

Onda Soğuk Dalga Terapisi

Onda Soğuk Dalga Terapisi

2dk

Onda mikrodalganın kullanıldığı ilk radyofrekans cihazıdır. Onda Soğuk Dalga Terapisi’nde mikrodalganın kullandığı gigahertz (Ghz) hızındaki yağ hücresine özel yüksek frekans derin yağ dokularına inerken deri yüzeyinde kaybolmaz. Onda Coolwaves kısa elektromanyetik dalgaları yani mikrodalgaları kullanmaktadır. Onda Soğuk Dalga Terapisi’nde mikrodalgaların yağ hücrelerinde yüksek hızda yaptığı titreme sonucu çok hızlı ısı artışı olur. Mikrodalgaların frekansı bipolar radyofrekans cihazlarından 1000 kat daha hızlıdır ve gigahertz (Ghz) olarak ölçülmektedir. Bu nedenle seans süresi 10 dakikadır.

Selülit tedavisinde son teknoloji ONDA COOLWAWES sayesinde tıpta birçok alanda kullanılan mikrodalga enerjisi ONDA ile ilk kez estetik amaçlarla kullanılmıştır.

Onda Soğuk Dalga Terapisi’nde;

1 ve 4 derece arası yani tüm selülit tiplerine uygundur. Onda Soğuk Dalga Terapisi dermiste bulunan kolajen liflerinin büzülmesini sağlar ve yeni kolajen oluşumunu tetikler.

Elektriksel iletkenlik: Verilen enerjinin geçerken emilmeden alt katmanlara iletilebilme durumudur.

Elektriksel geçirgenlik: Verilen enerjinin alt katmanlara iletilmeden hedef tarafından emilme durumdur.

Mikrodalgalar ve deri ilişkisi bu kurallara göre belirlenir. Cildimiz mikrodalga enerjisine göre düşük geçirgen ve yüksek iletkendir. Onda Coolwaves derinin üst katmanlarından sanki şeffafmışçasına ilerler ve bu katmanlardan geçerken yolda kayıp yaşamaz.

Mikrodalgalar ve yağ hücrelerinin ilişkisi de yine bu kurallarla belirlenir. Yağ hücreleri yüksek geçirgen ve düşük iletkendir. Yağ hücreleri mikrodalga enerjisiyle buluştuktan sonra alt katmanlara iletmez, onu hapseder.

Önceki kullanan bipolar radyofrekans cihazları megahertz (Mhz) ile ölçülebilen frekanslarda üst katmanlarda ciddi miktarda enerji kaybetmektedir. Eski radyofrekans cihazları derinin üst katmanlarından aşağıya inerken verdikleri enerji kaybı dolayısıyla seanslar ortalama 60-75 dakika arası sürmektedir ve seans sayıları fazla tutulduğu halde etkileri oldukça azdır. Önceki radyofrekans cihazlarının aksine Onda Soğuk Dalga Terapisi’nde verilen enerjide kromofor yani hedef; su yerine yağ hücreleridir. Onda mikrodalga ile epidermisin ve dermisin bol su içeren ve yağ içermeyen yapısı sayesinde verilen yüksek enerji sadece %20’lik kayıpla subkutan yağ dokusuna fokuslanır. Onda Soğuk Dalga Terapisi’ndeki deri yüzeyinde bu %20 lik dağılma selülitleri azaltmaktadır.

Derinin üst katmanlarında sıcaklık oluşturmadığı için hastada yanık oluşturma vb gibi diğer riskler beklenen bir durum değildir.

Onda Soğuk Dalga Terapisinde bölgesel incelme ve selülit için özel tasarlanmış ve temasla soğutan 2 ayrı patentli başlık mevcuttur. Bu başlıklar farklı derinlikler ve uygulamalarda kullanılmak üzere cihaz tarafından otomatik tavsiye edilmektedir.