Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Legend

LEGEND nedir?

Yağ yakımı, incelme, selülitli dokunun ütülenmesi ve sıkılaştırılması amacıyla yapılan bir Tripolar Radyofrekans uygulamasıdır.

İlk seanstan itibaren gözle görülür bir incelme sağlayabilir.

Legend;

Haftada 1, toplam 6 seans uygulanır.

Legend ile selülit görünümü azalır, deri kalitesi artar, ödemler atılır.

Legend, uygulamanın ardından spor sonrası ‘hamlama’ duygusuna benzer bir his bırakır.

Hangi amaçlarla uygulanr?

Legend  yağ fazlalıklarının olduğu her bölgeyi inceltip sıkılaştırabilir.

Normalde yağlar bir bölgeye depolanır ve kilo alımı gerçekleşir. Legend ile tamamen dinamik hareketler ile yağ hücrelerindeki yağların eritilmesi ve dolaşıma karışmasını sağlar. Legend uygulaması günde 45 dakika -1saat yürüyüş ve 1.5 – 2 litre arasında su tüketimi ile de desteklenirse incelmenin yanında zayıflama da sağlanabilir.

Ameliyattan korkanlar, anestezi almak istemeyenler, çok vakit bulamayanlar için aynı zamanda ‘Hem spor yapmak istiyorum hem kas gruplarım güçlensin.’ diyenler için ideal bir işlemdir.

Spor ve diyete cevap vermeyen bölgelerde Legend  ilk  seansta gözle görülebilen bir fark yaratabilir ve masaj etkisi ile gündelik yorgunluğu atmaya yardımcı olarak ruhen de rahatlatabilir.

  1. Aşama: Yağ yakımı: Yağları Tripolar Radyofrekans ile eritilerek sıvı hale getirir.
  2. Aşama: Kas uyarımı: Yağları kas uyarımı ile yakarak ve dağıtarak enerjiye çevirir.
  3. Aşama: Drenaj: Yağları lenfatik drenaja katarak incelmeye ve dolaşımı hızlandırır ve detoks etkisi sağlar.

 

 

Tripolar Radyofrekans Etkisi İle;

  • Hedefe yönelik yağ azaltımı,
  • Uzun dönemli çevresel incelme,
  • ‘Portakal kabuğu’ görünümünde azalma,
  • Deri gerginleştirme ve sıkılaştırma,
  • Kas gerginliğinin ve sıkılığının arttırılması,
  • Yağ ve toksin atılımının düzenlenmesi, detoksifikasyon,
  • Kan dolaşımında ve oksijen düzeylerinde düzelme sağlanır.

 

Tripolar Radyofrekans ameliyatsız vücut şekillendirme seçeneklerinin en gelişmiş olanlarından biridir. Tripolar Radyofrekans teknolojisi ile Dinamik Kas Aktivasyonu (DMA) teknolojisini birleştiren uygulamalar yağ azaltımı ve deri sıkılaştırma alanlarında optimal sonuçlar vermektedir. Cilt altı 42-45 C’ye çıkarılarak yağlar eritilir, fibroblast aktivitesi uyarılır, doku daha selülitsiz ve pürüzsüz olarak yeniden yapılandırılır. Katı olan yağları daha likit hale getirir ve deri altında ısı yaratarak vücudun sıkılaşmasına yardımcı olur.

LEGEND teknolojisi yapısında iki farklı teknolojiyi bir arada barındırır:

*Tripolar Radyofrekans (RF)

*Dinamik Kas Aktivasyonu (DMA)

Tripolar Radyofrekans  ve Dinamik Kas Aktivasyonu (DMA) teknolojilerin bir araya gelmesi ile inatçı bölgelerde (karın, basen, iç kol, iç bacak) gibi bölgelerde incelmeye büyük katkı sağlayabilir.

Uygulama gün içinde herhangi bir hazırlık gerektirmeden yapılan pratik ve hızlı bir uygulamadır. Herhangi bir iyileşme süreci gerektirmediği için günlük yaşam ritmini bozmaz. Uygulamanın etkinlik ve güvenirliliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır ve tüm cilt tipleri için uygundur. En önemlisi de uygulama sonuçları daha ilk uygulamanın hemen ertesinde bile gözle görülebilir. Uzun dönemde etkili sonuçlar elde etmek için önerilen uygulama kürünü tamamlayacak şekilde bir dizi uygulama yapılmalıdır.

Tek bir aplikatörde eş zamanlı olarak etki gösteren bu iki teknoloji sinerjistik bir etki yaratarak cerrahi olmayan bir yağ yakımı, lenfatik drenaj ve bunun yanı sıra deride sıkılaşma sağlamaktadır.

 

 

Tripolar Radyofrekans teknolojisi dermis, hipodermis (yağ katmanı) ve kas katmanlarında eş zamanlı bir etki göstererek etkili bir yağ azaltımı sağlayabilir. Tripolar Radyofrekans ve DMA’nın bu bileşik etkisi deri ve yağ katmanlarıda derin fakat homojen bir biçimde ısı artışına neden olur. Deri altı dokusunu ısıtan radyofrekans enerjisi hücrelerden sıvı halde yağ salınımını uyarır. Bu termal etki lokal yağ metabolizmasını hızlandırır.

Yağ azaltımı yağ katmanına uygulanan iç ve dış baskı yoluyla daha da hızlandırılır. DMA kasların kasılmasına neden olarak yağ hücrelerini yukarı doğru çeker. Aplikatörün deriye uygulanması sırasında ortaya çıkan baskı ise yağ hücreleri için dışarıdan uygulanan bir basınç niteliğindedir. Sonuçta ortaya çıkan ‘sıkıştırma’ etkisi yağ içeriğinin DMA olarak adlandırılan patentli lenfatik drenaj mekanizması yoluyla boşalmasını sağlar. Tripolar Radyofrekans ve DMA’ nın birleşen etkileri kan dolaşımını hızlandırır, dokudaki oksijen düzeylerini optimize eder ve detoksifikasyon sağlar.

 

Hedefe yönelik Tripolar Radyofrekans enerjisi kolajen liflerde bir kasılmaya ve bunun sonucunda da deride hemen gözlenebilen bir sıkılaşmaya yol açabilir. Eş zamanlı olarak fibroblast metabolizmasındaki hızlanma, kolajen yenilenmesini ve deride uzun dönemli bir sıkılaşmayı sağlayabilir.