Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

KAŞ SİLME

Lazerle kaş silme nasıl çalışır?

Lazerler ışık enerjileridir. Koyu renkli bir kıyafetle güneş altında bir süre beklerseniz kıyafetin ve derinizin ısındığını fark edersiniz. Çünkü koyu renkli boyalar ışığı emerler ve ısıya dönüştürürler. Lazerde benzer bir prensiple çalışır. Koyu renkli boyar maddeler lazer ışığını emerek ısı ve sese dönüştürürler, buharlaşma meydana gelir, pigment parçalanır, renk solar. Boyaları yok etmek amacıyla kullanılan lazer ışınları deri yüzeyini zarar vermeden geçerek deri içindeki pigmente ulaşır. Kaş pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürür. Bu sayede deri içindeki büyük parçacıklar halinde bulunan pigment açığa çıkan enerji ile küçük parçacıklara ayrışır. Vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrışmış kaş boyasını daha kolay emer.

Her kaş silinebilir mi?

Her kaş genellikle silinebilir fakat her zaman tam olarak geçmeyebilir. Kaş sildirme lazerleri en son teknolojiyle üretilmiştir. Deride bulunan birçok ana rengi lazerle silmek mümkün olmakla birlikte içerdiği renk karışımı sebebiyle kombinasyonlar maalesef lazerle tam olarak silinememektedir. Bundan dolayı kaşlarına kalıcı makyaj yaptıranlara ilerleyen zamanlarda  sildirmeyi isteme ihtimaline karşı tek renk boya ile kalıcı makyaj aptırmalarını ve kaş yaptırdıkları uzmanı renk kombinasyonu kullanmaması için uyarmalarını öneririz.

Kaş silme seans aralıkları nasıl ayarlanır?

Kaş silmede seans aralıkları 6-8 haftadır. Lazerle dövme silme tedavisinde deri yüzeyinde oluşan kabuklanma 3-4 gün içerisinde düzelir. Deri yüzeyinin normalleşmesine rağmen deri altında tetiklenmiş olan boyanın vücuttan uzaklaştırma işlemi devam eder. Atık maddelerin mümkün olduğu kadar fazla uzaklaştırılması ve deri destek dokusunun normalleşmesi beklenmelidir. Lazerle kaş silmede ikinci veya daha ileri seanslara en erken 6-8 hafta sonra alınır. Bazen aranın daha fazla uzatılması da istenebilir.

Lazerle kaş silme kaç seans gerektirir?

Kaşın lazerle silinmesinde seans sayısını kullanılan boya, uygulanan teknik, derinlik, kullanılan boya miktarı ve kullanılan lazer türü belirler. Kaş silme seans sayısı ortalama 3-6  seans aralığındadır.

Kaşın belli bir bölgesini lazerle sildirmek mümkün mü?

Silme işlemi kaşın istediğiniz bölümüne uygulunabilir. Lazer aletinin atışları sadece bir bölge yok edilmesi için yeterli inceliktedir. Son derece hassas çalışılabilir.

Lazer için en ideal boyalar nelerdir?

Metal içermeyen bitkisel boyalar en idealidir. Bazı kalıcı makyaj boyaları metalik alt yapıya sahiptir. Bu metalik ürünlerle lazer ışığı karşılaştığında koyu hatta siyah renge dönebilir. Bu durumda tedavisi çok daha zor bir durum oluşabilir. Bu siyahlık ancak lazer peelingle çıkarılabilir. Bu işlemin  lekelenme, keloid, skar gelişimi gibi riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle metalik yapıda ve karışık renklerle elde edilmiş kalıcı makyaj boyalarının lazerle silinmesi sınırlıdır.

Kaş sildirme işlemi ciltte iz bırakır mı?

Uygulama öncesi ve sonrası uymanız gereken kurallara uyduğunuz taktirde genellikle sorun yaşamadan kaşınızı silmek mümkün olmaktadır. Tavsiyelere uyduğunuz ve işlem sonrası nemli tutup koruduğunuz taktirde bölgede kalıcı bir hasar oluşmaz.

Lazerle kaş silme ağrılı bir işlem midir?

Ağrı duyumsaması kişiye özeldir. Aynı uygulamada hissedilecek ağrı hissi vakadan vakaya değişmektedir. Genelde kaş silme işleminde çok düşük bir ağrı oluşmaktadır. Fakat bu ağrı hissini azaltmak için anestezik kremle uyuşturma, işlem sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutarak ağrı hissini azaltılır.

Kaş Silme İşlemi Öncesi

Lazerle kaş silinecek tedavi alanının güneşten korunması gereklidir. Tedaviden 2 hafta kadar önce işlem alanını güneşten korunmalıdır. Tedavi alanını gerekli ise tıraş edilmelidir. Tedaviden 1 gün önce ve tedavi günü aspirin ve kan sulandırabilen diğer ağrı kesiciler ve ilaçlar alınmamalıdır.

Kaş Silme İşlemi Sonrası

Lazerle silinen kaş alanına düzenli aralıklarla buz kompresi yapılmalıdır. Tedavi alanını mümkün olduğunca yukarıda istirahat halinde tutulmalıdır. Önerilen kremler düzenli olarak tedavi alanına uygulanmalıdır. 3 gün sıcak su, sauna, buhar banyosu gibi uygulamalardan uzak durulmalıdır. Deride kabuklanma varsa kabuklanma düzelinceye kadar denize veya havuza girilmemelidir.

BLOG

error: Content is protected !!