Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Örümcek Ağı

Örümcek Ağı Nedir?

PDO Yüz Askısı

Yüzümüz, boynumuz, dekoltemiz yılların geçmesi ile sarkma, kırışıklık, gevşeklik gibi problemlerle karşı karşıya kalabilir. Yaşlanma ile beraber cildimizde su kaybı, kollajen ve elastin lifler azalmakta, ciltteki gerginlik ve canlılık azalmaktadır. Zamanla cildimiz mat gözükmeye başlayabilir, parlak görüntüsü azalabilir. Ultra V lift (Örümcek ağı ile yüz germe tekniği) yönteminde PDO (polidioksan) ve PGA (Poliglikolik asit) adı verilen ipler cilt altına yerleştirilerek vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üreten reaksiyon başlatılabilir. Bu sayede dokuda mikro kan dolaşımı ve tamir mekanizması uyarılarak, kolajen ve elastin üretimi arttırılabilir. Sarkan ve gevşeyen cilt toplanabilir ve gerginleştirilebilir. Cilde uygulanan ipler ciltte kolajen üretimini artırarak yapıştırma etkisini sağlayabilir. Örümcek ağı tekniği bir ameliyatsız yüz germe ve anti-aging katagorisindedir.

Cilt dokularının altına yerleştirilen PDO’ lar 6 aylık bir süreden sonra yerini tamamen doğal görünümlü vücudun kendisi tarafından üretilen kolajen yapıya bırakabilir. Yüz derisinde bulunan hücreler ve dokular yeni fibroblastlar ve kolajen üretmeye başlayabilir. Böylece sarkan cilt doğal bir gerginliğe kavuşabilir.

PDO ipler ile yüz germe tekniğinden sonra ilk etki hemen hissedilebilir. Yerleştirilen iplikler yapıştırma etkisiyle, zayıflamış ve gevşemiş fibroblastların yerine geçeceğinden, oluşturulan altın ipi ağıyla cilt anında daha sıkı ve diri bir görünüme kavuşabilir. Ikinci etki vücut fibroblast uyarımına dayalı anti-aging etkidir. Bu da tam olarak 1 ay sonra ortaya çıkabilir. Kalıcılığı 2 yıldır kadar sürebilir.

Bilinen diğer iple askılama tekniklerinden etki mekanizması olarak tamamen farklı bir teknik olan örümcek ağı yönteminde iplerin üzerine herhangi bir yük binmeyebilir. Bundan dolayı ipin etkisinin kaybolması, kısa süre sonra cildin eski haline dönmesi gibi bir ihtimal de mevcut değildir. Örümcek ağı tekniğinden sonra ipin kopması veya gevşemesi mümkün değildir. Asimetri gibi bir durum olasılığı oldukça azdır. Mimikler etkilenmez.

PDO ipler ile yüz germe uygulaması ameliyatsız yüz germe, kırışıklık azaltma ve canlandırma işlemidir. Yüz bölgesinde çizgilerin oluşması, yanakların ve gıdığın sarkması, yüzün giderek ovalleşmesine neden olabilir. Örümcek Ağı Tekniği bu noktada estetik cerrahiye alternatif olarak cildinizdeki olası sorunları çözümlemenize fayda sağlayabilir.

Örümcek Ağı Estetiğinin Temel Amacı;

Örümcek ağı estetiği uygulamasında, polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işlenir. Sorunlu alana işlenen ipler kolajen üretimini sağlayabilir ve güçlü bir lifting etkisi başlayabilir. Cilt cevap olarak biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlayabilir. Cilt canlanabilir, toparlanabilir,  ve yüz hatları belirgin hale gelebilir.

Örümcek ağı uygulaması, sosyal hayattan koparmayan, şişlik, morluk gibi komplikasyonlarına yol açmayan bir uygulamadır.

Örümcek ağı uygulamasının etkisi 3. aydan itibaren daha net görülmeye başlayabilir. Cilt tipine göre etki süresi 2-3 sene kadar olabilir.

Örümcek Ağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. PDO iplikçikler hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanabilir.

Örümcek Ağı Estetiği Hangi Alanlar İçin Uygundur?

 • Yüzdeki kırışıklıklar
 • Yüzdeki sarkmalar
 • Dudak ve ağız çevresindeki kırışıklıklar
 • Alt göz kapaklarınızın altındaki kırışıklıklar
 • Gıdı ve çene altındaki sarkmalar

 

Örümcek Ağı Estetiği Güvenli midir?

PDO iplikler ile yüz germe tekniği oldukça güvenli sayılmaktadır. Ultra V Lift yüz germe işlemi sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz. Kullanılan ipler, poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO (Polidioksan) ve PGA (Poliglikolik asit) ipliklerdir.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası Günlük Hayata Dönme Süreci Ne Kadardır?

Çoğu hasta İple Yüz Germe uygulaması sonrasında günlük yaşamına hemen dönmektedir. Bu sürede mimik kullanımında veya yatış pozisyonunda değişikliğe gerek yoktur. Bunlar süreci etkilemeyebilir. Yüze masaj yapılmasında sakınca yoktur. Operasyon sonrası kızarıklık hemen geçer. Morluk ve şişlikler basit bir enjeksiyondan bile düşük orandadır. Kullanılan iplikler saç teli inceliğindedir.

Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer operasyonlara göre minimum düzeydedir ancak her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir.

Örümcek Ağı Estetiğinin Diğer Benzer Uygulamalardan Farkı Nedir?

 

 •  İplerin iki ucu açıktır. Klasik bir yüz askısından ziyade fibroblast uyarıcı antiaging işlemdir.
 • Kızarıklık ve ödem çok uzun sürmez.
 • Cilt germe ile beraber ciddi bir antiaging etkisi olabilir.
 • Etki 2 yıl süre kadar devam edebilir.
 • Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenlere ve tavsiyelere uyulmalıdır.
 • Mimikleri etkilemez.
 • İğneye bağlı morluk riski minimumdur.
 • Muayenehane ortamında 15-20 dakikada yapılabilen, ameliyathane gerektirmeyen, sadece lokal anestezik kremin yeterli olacağı bir uygulamadır.

 

Örümcek Ağı Estetiği  Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

Örümcek ağı yüzde, boyunda ve vücudun pek çok başka bölgesinde hem sarkmalara karşı anında lifting etkisi sağlayabilir, hem de ince kırışıklıkları azaltarak cildin gergin ve canlı bir görünüm kazanmasında uzun etkili bir antiaging yöntemi olarak kullanılabilinir.

Yüz bölgesinden farklı olarak vücudun diğer bölgelerinde; kollardaki sarkmalarda, iç bacaklardaki gevşeklikte, memede ve karında doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği ve sarkmaların tedavisinde daha uzun ve daha kalın iplerle örümcek ağı tekniği kullanılarak başarılı sonuçlar alınabilir.

 

BLOG

error: Content is protected !!