Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

HydraFacial

Dr. Nüket Eroğlu cilt temizliğinin önemini vurgularken, Hydra Facial’ın derinlemesine bir bakım yapıp cildi ışıl ışıl parlattığını belirtip ‘cildimiz bizim herşeyimiz.’ dedi. Cildi derinlemesine temizleyen bir bakım olan Hydra Facial ile siyah noktalar, komedonlar ve geniş gözenekleri temizlenir, cilde ihtiyacı olan ürünler ve serumlar yedirilir. Dr. Nüket Eroğlu, ‘Hiçbir problem olmasa dahi dezenfeksiyon ve yapılandırma anlamında tüm çevresel ve genetik faktörlerin ciltte yarattığı olumsuzlukları Hydra Facial ile önlemek ve cildi korumak mümkündür.’ dedi.

Dr. Nüket Eroğlu, buharlı, sıkmalı, komedonpressli… bakımların bulaşı arttırdığı için tarihe karıştığını söyledi. Dr. Nüket Eroğlu Hydra Facial cildi tahriş etmeyen ve gündelik hayatı aksatmayan bir bakımdır. Bir öğle tatili sırasında bile kolaylıkla yaptırılabilir. diye belirtti.

HydraFacial nedir?

Hydra Facial cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir antiaging bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu bir başlıkla ölü dokular aspire edilerek temizlenirken, aynı başlıkla cilde antioksidanlar, peptidler ve hyaluronik asit pompalanarak cilt yenilenir. Cilde kazandırdıkları:

 1. Detoksifikasyon
 2. Rejüvenasyon
 3. Koruma

HydraFacial dört aşamadan oluşan vortex- fusion teknolojisi ile yapılan cilt bakım yöntemine verilen isimdir. Bakım sonrası cilt problemine göre mavi ya da kırmızı LED tedavisi uygulanır. Cilde uygulanan serumlarla cildi aynı anda hem temizlemeye hem de nem kazandırmaya olanak sağlayan bir yöntemdir. Gerekli görülen durumlarda elmas başlık ile peeling seçeneğinin ve mavi-kırmızı ışık uygulamalarının da aynı seansta tedaviye eklenebilmesi ise diğer uygulamalardan ayırt edici özelliğini oluşturmaktadır. Tüm cilt tipleri için uygun olan HydraFacial en hassas cilt tiplerinde bile güvenle kullanılabilmektedir.

HD yani yüksek çözünürlük teknolojisi ile çalışan bu yöntem, bu sayede sağlam dokulara hiçbir zarar vermemektedir. Ortalama 20 dakika süren HydraFacial, iki saatlik normal bir cilt bakımının çok üzerinde etki ve konfora sahiptir.

HydraFacial estetik teknolojisinde yeni bir dönüm noktasıdır. HydraFacial adını nem almaya sebep olmak anlamına gelen hidrat kelimesinden alır.

Nemlendirme özelliği, HydraFacial’ ı diğer tüm cilt yüzeyini yenileme işlemlerinden ayırırır. Temizleyici, su kazandırıcı ve nemlendirici cilt solüsyonlarıyla yeni cildi temizlerken aynı zamanda ölü deri hücrelerini ve kirleri yok eder. Tedavi yumuşatıcı, temizleyicidir. Tahrişe sebep olmaz. Hemen etki eder.

HydraFacial Neden İyidir?

Hidrasyon, sağlıklı ve ışıldayan cilt için olmazsa olmazdır. Cilt tahrişinin, yaşlanma belirtilerini arttırdığı kanıtlanmıştır. Hydra Facialcilde nem veren ve tahrişe sebep olmayan bir tedavidir.

Aşamaları nelerdir?

Temizleme: Cilt vakumlanarak derinlemesine temizlenir.

Hydrapeeling: Peeling işlemi normal prosedürde vakum ve sıvı kullanılarak yapılır. Leke, akne izi ve kalın-gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmadan, elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabaklarının mikrodermabrazyonu sağlanır.

Serum İnfüzyonu: Cilt problemine göre sivilcelere, lekelere yada kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır. İnce kırışıklıklar ve kuru cilt için hyaluronik asit içeren, siyah ve beyaz noktalar (açık-kapalı komedonlar), aşırı yağ ve genişlemiş gözenekler bulunan T bölgesi için yağ dengeleyici serum uygulaması yapılır.

Nemlendirme: Özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır.

Led Terapi: Sivilceler için mavi; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi yapılır. Mavi ışık bakterilere etki ederken porları temizler. Kırmızı ışık elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletmeye yardımcı olur ve cildi sıkılaştırır.

HydraFacial Sonrası Sonuçlar

Birçok insan, sadece bir tedaviden sonra bile ciltte gözle görülür bir arınma ve pürüzsüz, ışıldayan cilt tonu elde ettiklerini bildirmektedir. Cildin yumuşaması ve hidrasyon etkisi 5-8 gün arasında bir süre boyunca hatta daha uzun sürebilir. 6 seans tedaviden sonra, kırışıklıkların, çizgilerin, deri pigmentindeki artışın etkisi görülür.

Hangi durumlarda kullanılır?

 • Tıkalı ve genişlemiş gözenekler, siyah noktalar
 • Kuru nemsiz cilde nem kazandırmak
 • Güneş hasarı
 • İnce çizgiler
 • Renk düzensizlikleri
 • Akne

Hydradermabrazyon yöntemi ilk defa cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği sistemdir. Daha aydınlık, güzel ve genç bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi HydraFacial ile cilt kırışıklıkları, yüzeyel cilt lekeleri, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar alınır.

Rutin cilt bakımından farkı nedir?

 • Acısız, ağrısız
 • Hızlı
 • Her cilt rengine ve tipine, yaz ve kış uygulanabilir
 • Elle temizleme veya komedonpresin yol açtığı tahriş yok
 • Ardından hemen makyaj yapılabilir
 • Çok kısa (ortalama 35 dakika)
  error: Content is protected !!