Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hibrit

HİBRİT RF;

Cildi doğal yollar ile yenileyen, deri gençleştirici yaşlanma karşıtı anti-aging bir uygulamadır. Dermiste alkali ortam oluşturur. Diğer radyofrekans sistemlerinin aksine sıcaklık artışı hedefe sınırlı kalır ve soğuk alanlar PH yükselerek alkaliye döner, doğal ve kaliteli fibroblast sentezi olur. Cilde zarar vermeden ve kimyasal enjeksiyonlar içermeden tamamen doğal biyolojik tamir mekanizmalarını harekete geçirerek gençleşme ve yenilenme sağlayan bir sistemdir. Cildi nem deposu haline getirerek suya doyurmak; artan elastin – hyalüronik asit ile çizgi, kıvrım ve kırışıklıkları azaltmak; cildin yağ salgısını dengelemek; gözenekleri daraltmak; lekesiz, nemli ve sıkı bir cilt elde etmek için yapılan bir uygulamadır.

Hibrit RF’in 24 ayar altın mikro iğnelerle, probleme yönelik olarak, cilt yüzeyinden epidermise yada dermise gönderilmesiyle etki eden bir tedavi yöntemidir. Sadece iğne ucundan gönderilen ve cilt yüzeyine hiçbir zarar vermeden cildin orta tabakasında elastin – kolajen üretimini sağlayan 0.6 mm’lik uçlarla yapılan galvanik akım ile dermiste fibroblast üretimi uyarılır ve cilt yenilenir. 0.2mm’lik uçlar ile epidermis yüzeyine ablativ peeling yapılarak leke ve izler silinirken parlak bir görünüm kazandırılır. DMA (Dinamik Kas Aktivitesi) ile yüz ve boyun kasları uyarılarak yüz kontürü belirginleştirilir. Cildi doğal yollar ile yenileyen, deri gençleştirici yaşlanma karşıtı anti-aging bir uygulamadır. Cildi nem deposu haline getirerek suya doyurmak; artan elastin – hyalüronik asit ile çizgi, kıvrım ve kırışıklıkları yok etmek; cildin yağ salgısını dengelemek; gözenekleri daralmış, lekesiz, nemli ve sıkı bir cilt elde etmek için yapılan bir uygulamadır.

HİBRİT RF hangi amaçla kullanılmaktadır?

-Yüz, boyun, dekolte ve el üstleri bölgelerine sıkılık kazandırma

– Yanak ve göz altı çöküntülerinde hacim kazandırma

-Göz altı, kol altı ve kasık koyuluklarını açma

-Cilt yüzeyel kırışıklarının tedavisi

-İnce derinin yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması

– Porları küçültme ve gözenekleri sıkılaştırma

-Leke açma

-Akne ve akne izi tedavisi

– Ağız çevresi kırışıklıkların ve dudak üstü çizgilerinin azaltılması

HİBRİT RF kaç seans uygulanmaktadır?

Tedavi uygulamaları 15 gün aralıklarla ortalama 3 seans olacak şekilde yapılmaktadır.

Uygulama sırasında lokal anestezik krem fazlasıyla yeterlidir ve bu sayede ağrı hissedilmez.

HİBRİT RF uygulaması sonrasında neler yaşanmaktadır?

Uygulama sonrası hastada 3-5 saat kadar hafif bir pembelik oluşabilir, pembelik 10 -15 dakika sonunda tamamen normale dönecektir. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında çok fazla bir kısıtlama yapmayan bir tedavidir. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem olur, bu da kısa sürede geçer.

HiBRİT RF’in en büyük avantajı nedir?

Hibrit RF, cidin fibroblastlarını uyarıp yoğun bir yenilenme süreci başlattığı için diğer tedavilerle de kombine edilebilmektedir. Galvanik radyofrekans’ın açtığı mikro deliklerden serumlar hiçbir kayıp yaşamadan %100’e yakın emilir. Özellikle boyun, dekolte, el üstleri gibi derinin ince olduğu bölgelerde lifting ve nem serumları ve ektrasellüler matriks kristal kolajen ile kombine edilir. Akne ve akne izi olan hastalarda Recovery Serum ve PRX – T33 ile birlikte uygulanır. Cildi sıkılaşırken lekelerinin açılmasını isteyen hastalarda leke serumları kullanılarak etki arttırılır. Radyofrekansla etkisi artan özel leke serumları özellikle göz çevresi koyuluğunu açar, kol altı ve kasık koyuluğunda da çok etkilidir.

HiBRİT RF’in diğer Radyofrekanslardan farkı nedir?

Hibrit RF, iki ayrı teknoloji içerir. Radyofrekans ve hibrit denilen özel teknoloji ile dokuya yayılımı arttırılarak normal klasik iğneli radyofrekans sistemlerinden güçlü bir ışık dolgusu etkisi sağlanır. Hibrit RF, iki farklı enerji türü ile penetre olarak deride tamir mekanizmalarını uyararak yara iyileşmesi sürecini başlatabilen, böylece ciltte yeni kolajen oluşumu ile birlikte yeniden yapılanma sağlayan bir enerji sistemidir.

Uygulamaya göre tedavi derinliğini ayarlayabilme olanağı bulunmaktadır. Cildin ihtiyacına göre 0.6 yada 0.2 mm’lik özel 24 ayar altın mikro iğneler kullanılmaktadır. Altın mikro iğneler lazer kesim olduğu için duyulan acı çok minimaldir, lokal anestezik kremler yeterlidir.Altın alerjen değildir.

0.6-0.2 mm’ lik mikro iğneler Radyofrekans ile birlikte neokolajenezin gerçekleştiği 50-55 derece sıcaklıkta ciltte derin dermal seviyeye kadar penetre olur, ikinci adımda hibrit enerji gönderilir ve galvanik akım ile derin dermisi hedefleyen elektriksel akım uygulanır. Elektriksel akım dermal dokuda C02 fraksiyonel lazer vb. sistemlerin aksine termal olmayan, soğuk bir uyarım oluşturur. Dermal dokuda pH seviyesi yükselir ve alkali olur. Böylelikle doğal yara iyileşme süreci başlar ve yeni fibroblastlar sentezlenir.  Her seansın sonunda cildin mezoderm tabakasında elastin ve kolajen lifler harekete geçer ve gençleşme başlar, nem oranı yükselir ve sıkılaşma sağlanır.

Yüz kırışıklıklarını gidermeyi ve gençleştirmeyi hedefleyen ve tüm dünyada yeni bir akım olarak geliştirilen Hibrit RF teknolojisi ile cilt daha genç ve diri bir görünüme kavuşur. Hibrit RF, doğal dolgu gibi bir görünüm sağlarken aynı zamanda mini yüz germe etkisi yaratır.

 

Epidermal nekroz ve subepidermal papiller ve retriküler dermiste koagülatif nekroz  

 

İnfiltrasyon ile kısmi epidermal nekroz, hafif lenfositik subepidermal koagülatif nekroz

 

Fibroblast üretimi ile rejenere olmuş ve yenilenmiş dermis ve epidermis

Galvanik akım ile alkali cilt

Özel Hibrit RF teknolojisi ile, 24 ayar altın mikro iğneler üzerinden cilt altına aktarılan Radyofrekans akımı ve hibrit enerji sonucunda oluşturulan 50- 55 Cº’ lik sıcaklık kontrollü galvanik akımı yaratır. Epidermis ve dermiste iyon yayılımı sayesinde sıcaklık mikro iğnelerin uygulandığı bölgede genişleyemez. Sıcaklığın dağılımı ve sıcaklık artışı sınırlandırılır ve dermal dokuda PH seviyesi yükselerek alkali bir ortam meydana gelir. Bu da doğal yenilenme sürecinin  başlatır.

Hibrit RF’ın yararları:

  • Kanıtlanmış olan bir teknolojidir.
  • Klinik ortamında rahatlıkla uygulanabilir.
  • Yabancı bir madde yerleştirilmesi söz konusu değildir.
  • Sonuçlar ciltteki olumlu değişimin doğal olarak görünmesini sağlar.
  • Hissedilebilecek rahatsızlık veya acı minimal düzeydedir.
  • Uygulama sonrası derinin iyileşmesi için gerekli bir süre yoktur.
  • Yapılacak uygulamalar kişisel gereksinimlere göre tasarlanabilir.
  • Tüm cilt tipleri ve renk tonları için uygundur.
  • Deri yaşlanmasına karşı etkili, doğal mekanizmaları harekete geçiren hasar oluşmasını önleyici bir çözümdür.
  • Kısa süren ve herkesin kolaylıkla uyum sağlayabileceği, öğle tatili sırasında bile uygulanabilecek bir işlemdir.

 

Akne ve akne izlerinde %33 TCA ve Hidrojen peroksit kombini

-Derin antiseptik etki

-Derin nemlendirme etkisi

-Tip I ve tip III kolajeni aynı anda sentezletme etkisi

 

Herhangi bir enjeksiyona gerek duymadan özellikle yüz, boyun ve dekolteye uygulanabilen bir cilt canlandırma tekniğidir. İçeriğinde %33 TCA, hidrojen peroksit (H2O2) ve kojik asit bulunmasına rağmen ciltte herhangi soyulma, kızarıklık ve kabuklanma yaratmaz.

2 hafta ara ile 3 seans uygulanma planlanmakta ve işlem 30 dakika sürmektedir.

Akne ve skar izlerinin giderilmesinde, lekelerin giderilmesinde ve diğer yüz gençleştirme teknikleriyle kombine olarak uygulanabilmektedir. Deri kalitesini arttırarak gergin sıkı ve parlak bir görünüme kavuşmamızı sağlar.

PRX-T33 Hangi mekanizma ile çalışır?

PRX- T33 ve hidrojen peroksit emildikten sonra cilt altındaki fibroblast ve büyüme faktörlerini stimüle eder ve TCA ile H2O2 birleşerek su oluşturur,nemi ve neokolajeni arttırır.

BLOG

error: Content is protected !!