Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Forlled

FORLLE’D MEDİKAL CİLT BAKIMI

2002 yılı NOBEL ödülünü kazanmış biyouyumlu yüksek teknoloji kozmosötik!

Forlle’d ‘e özel ‘Hyalogy’, Forlle’d cilt bakım ürünlerinin temel taşıdır. Deri hücrelerindeki doğal onarımın yaşlandıkça azalmasının nedeni yaşlandıkça cilt altındaki Hyaluronik asit miktarının azalmasıdır. Hyaluronik asit cildi besleyen ve destekleyen matriks dokusu için çok değerli bir bileşendir. Bu nedenle ‘HYALOGY’ içeren Forlle’d ürünleri iyi bir cilt bakımı ve etkili bir onarım için çok önemlidir. Forlle’d cilt bakım ürünleri profesyonel kullanım için tasarlanmıştır ve yalnızca doktorlu ciddi kliniklerde doktor önerisiyle kullanımı uygundur.

Forlle’d, molekül çapı 5 mikrometre olan HYALOGY  teknolojisi ile cildin en alt katmanlarına kadar inebilen, Japonya’nın Hyaluronik asit içerikli seçkin anti-aging cilt bakım ürünüdür. Bir kozmetik ürün değildir, bir ilaç fabrikasında üretilir. Tedavi edici özelliğe sahiptir. Forlle’d ürünlerinde sağlık en önde gelir. Japonya da teknoloji ve medikal kozmetik sanatının en iyi sergilendiği ilaç laboratuvarlarında geliştirilen Forlle’d ürünleri teknolojiyi en güvenilir şekilde kullanmaktadır.

Yüksek yoğunluktaki HYALOGY formülleri oldukça ekonomik bir kullanımla en iyi sonucu vaat etmektedirler. Az miktarda çok etki gösterdiği için normal bir kremin  ortalama 3 katı uzun kullanım süresine sahiptir.

Forlle’d laboratuvarında, hyaluronik asit ve diğer düşük molekül maddeleri geliştirmek için küresel patentli üretim süreci tasarlanmıştır. Forlle’d teknolojisi Nobel Ödülü sahibi Koichi Tanaka’ya aittir. 3 temel aktif madde Forlle’d’ e aittir ve patentle korunur:

 1. Tüm Forlle’d ürünleri benzersiz mikro moleküler Hyaluronik asit içeriğine sahiptir. Bu Hyaluronik asit molekülüne ‘HYALOGY’ denmiştir.
 2. Organik yapı kazandırılmış mikromoleküler platin iyonu
 3. Cilttekine en yakın özellikte Tip III seramidler

Forlle’d klinik işlemlerle beraber uygulandığında klinik işlemlerin kalıcılığını arttırırlar. Forlle’d ürünleri medikal olduğu için hiçbir alerjik reaksiyon göstermez. Estetik cerrahide operasyon öncesi ve sonrası için yararlı bir destek ürünüdür.

Forlle’d ürününün cilde faydaları;

 • Cildi derinden nemlendirir.
 • Cilt tonunu düzeltir.
 • Cildi canlandırır.
 • Cildi toparlar, gençleştirir.
 • Cilt kırışıklıklarını açar, sarkmış deriyi onarır.
 • Cildi tedavi eder, akne oluşumunu engeller.
 • Cilt lekelerini açar, düzenli kullanımda yok eder.

 

Forlle’d bakımları tüm cilt tiplerine uygun olan, yoğun nemlendirme özelliğine sahip, cilt tonunu düzelten ve canlandıran bir terapidir. Cildin yapısını gençleştirir, toparlar ve kaldırır. Bu sayede cilt ışıltılı ve genç bir görünüme kavuşur. Düzenli kullanımda cildin kalıcı

FORLLE’D  TEKNOLOJİSİ

Mikro Moleküler Hyluronik Asit: ‘HYALOGY’

Deri hücrelerinin kendilerini yenileme özelliği doğrudan derideki Hyaluronik asit düzeyine bağlı olarak düzenlenir. Hyaluronik asit miktarı ise ne yazık ki yaşla azalır. Bu azalma cildin alerjenlere, irritanlara karşı daha hassas hal almasına neden olur. Bu nedenle anti-aging ürünlerin işlevsel ve doyurucu miktarda Hyaluronik asit içermesi çok önemlidir.

Bütün Forlle’d ürünleri, 2002 yılı Nobel Ödülü alan mikro molekül teknolojisi sayesinde cildin derinliklerine penetre olabilen mikro moleküler Hyaluronik asitHYALOGY’ içermektedir. Bu derine işleyebilen Hyaluronik asit, hücreler arası iletişimi, hücre yenilenmesini ve metabolizmayı hızlandırır. Formüldeki hücresel yapı taşlarını derinlere olması gereken yerlere taşır.

Forlle’d’in global patentli mikro moleküler ‘HYALOGY’, sadece 5 mikrometre çapında ve normal bir Hyaluronik asit molekülünden 600 – 4000 kat daha küçüktür (Normal Hyaluronik asit molekülünün çapı:  3.000 – 20.000 nanometre). Bu sayede cildin derinliklerine yüksek miktarlarda ulaşarak deriyi içeriden rehidrate eder, neme doyurur. Bu sayede çok hızlı ve kolay emilebilen HYALOGY, daha derinlere iner, çok saha uzun süre kalır.  HYALOGY’e 5 çeşit mineral bağlıdır. ‘HYALOGY’ aynı zamanda etkili bir mineral taşıyıcısıdır. Bu da tedavi edici etkisini arttırmaktadır. Forlle’d’in yarattığı biyostimülasyon 48-72 saat artarak devam eder.

 

Topikal olarak uygulanan” Hyalogy” tipik olarak cilt altına geçer ve:

*Fibroblastlara ulaşarak kollajen üretimini stimüle eder.

*Hücreler arası ileti sisteminde görev alarak rejeneratif aktiviteyi hızlandırır.

*Matriksde toksik etki yapan metabolik atıkları detoksifiye ederken,glikasyonu azaltıp matriks bütünlügü destekler.Hyalüronik asid miktarındaki azalma,toksinlerin doku infiltrasyonu önemli derecede artırır,”büyük bir şehrin atık ürünleri”

*Biostimulasyon ve bağışıklık düzenleyici etkileri vardır.

*Antioksidan etkilidir

*Vitronektin ve büyüme faktörleri için taşıyıcıdır.

*Fibroblast çoğalmasını da CD44 hücreleri sayesinde sitimüle eder.

*Sonradan uygulanacak Forlle’d terapi ürünlerinin geçişini artırmak için cilt altında iyonizasyon ve polarizasyon sağlar.

Mikro moleküler iyonize hiyalüronik asit ( Hyalogy), saydığımız bu biyolojik etkilerine ek olarak, çok iyi bir nemlendirme sağlar. Hyalogy; cildi hem içten hem de dıştan nemlendirebilmektedir.

Topikal yollarla dermiş diğer markaların ulaşma oranı % 3-5 iken Forlle’d’ de bu oran % 70 dir.

Mikro moleküler Organik Platin iyonu:

Çok özel bir anti oksidan olarak üretilmiştir. Özellikle inorganik olan platin molekülü, organik iyon özelliklerine kavuşturulmuştur. Böylece hücre içi kompartmanlarda taşınabilecek özelliğe kavuşmuştur. Ayrıca cilt penetrasyonunu artırmak için Platin, formüller içinde iyon halinde tutulur.

Dünyada ilk iyonize mikro Platin:

Platinum nano- colloid ( 2-4nm)

Micro (ionized ) platinum (0.2nm)

*Platin iyonu geleneksel antioksidanlardan daha güçlüdür. Daha kalıcı etkiye sahiptir. Co-enzim Q10, alfa lipoik asit, gibi geleneksel anti-oksidanlar, tek tip serbet radilai nötralize edebilirken, organik platin iyonu 11 ayrı formdaki serbet radikali nötralize eder. Daha güçlü ve daha uzun etkilidir.

* Tirozinaz enzim aktivitesini baskılayarak aşırı melanofor üretimini engeller.

*Organik platin iyonunun vücut sıcaklığındaki titreşim dalga boyu kızıl ötesi güneş ışınlarınınki ile aynı olduğundan, cilt güneş gördüğünde kızıl ötesi ışınlarla rezonansa girip fibrolastları daha çok uyarır. Bu rezonansa bağlı etki artışı, leke tedavisi, kollajen kaybına bağlı durumlarda çok daha başarılı sonuçlar vermesini sağlar.

*Atonik ciltlerde biyo stimülasyon sağlar.

*Platin iyonu bir kalatizör de olduğu için ciltteki pek çok reaksiyonu da kolaylaştırır.Metabolizmayı  hızlandırır.

 

 Küçük moleküllü III Seramid:

Seramid-III

Sfingolipidler, kornifiye tabakadaki ana lipid fraksiyonudur. Seramidler kornifiye tabakanın hücrelerarası boşluğunu dolduran çift membran oluşturarak cilt için hidrofobik bir bariyer oluşturur. İnsan cildi seramidlerine karşı maksimum tropizme sahiptir; membran yapılarının yenilenmesine katkı sağlar ve cildin geçirgen özelliklerini artırır.

 

5’Lİ KOMPLEKS

Forlle’d serisinin tüm ürünlerinde temel yapı, aşağıdaki 5 yenilikçi bileşinin kombinasyonu olan bir küçük moleküllü komplekstir.

Sodyum hiyolüronat: Ciltte nem depolarının dolmasını sağlar, biostimülan ve immünmodülatör etki yapar, formüldeki bileşenlerin etkinliğini artırır, cilt hasarını ve erken yaşlanmayı önler.

EMP (yumurta kabuğu membranı): Firoblastların fonksiyonel aktivitelerini artırır, büyümelerini stimüle eder ve dermal matriksi güçlendirir. Bakteriyolitik enzimler ile antienflamatuar bir etki sağlar.

İnci Proteinleri: Ciltteki kuruluğu önler ve nem tutma yeteğini, cildin pH’ını normalleştirir ve yaşlanma süreci nedeniyle oluşan kırışıklık görünümü ile cilt rengindeki değişikliklere karşı etkin şekilde mücadele eder.

EGF epidermal büyüme faktörü (100 ml-%13): Hücrelerin proliferasyonunu ve yenilenme süreçlerini stimüle ederek güçlü cilt yenilenmesi sağlar. Bu hücre metabolizmasını aktive eder, cildin esnekliğini ve nem seviyesini artırır. EGF cildin yaşa bağlı incelmesini önler, iyileşme sürecini hızlandırır ve cildin bariyer fonksiyonlarını geliştirir.

Kondroitin sülfat: Glikosaminoglikanlar grubuna ait olan yüksek moleküllü bir polisakarittir. Bağ dokunun gücünü artırır. Aynı zamanda hücrelerin destrüksiyonu ile salınan doku yıkımına neden olan lizozomal enzimleri ( elastas, peptidaz ve katepsin gibi) inaktive eder. Vasküler duvar esnekliğini artırır, doku yenilenmesini stimüle eder ve kollajenin korunmasına ve sentezine yardımcı olur.

FORLLE’D devrimsel ürünleri :

Çok susuz kalmış veya duyarlı ciltlerde,

 • İnvaziv dermal girişime uygun olmayanlarda,
 • Dolgu ve enjektabl ürünlerin cilt altındaki kalıcılıklarının uzatılmasında,
 • Estetik cerrahi girişimlerinden önce ve sonra,
 • Peeling, Lazer ve Radyofrekans uygulamalarından önce ve sonra,
 • Dermisin temel fonksiyonlarının canlandırılmasında idealdir….

 

Forlle’d, düşük moleküllü Hyaluronik asit içeriği ‘ Hyalogy’ sayesinde cildin derinlerine nüfuz ederek rehidrasyonu sağlar ve cildi gençleştirir. Her ürün, düşük moleküler bileşenleri (HA, platin, seramidler vb) içeren benzersiz bir formüle sahiptir. İyonize platin iyonu çok güçlü bir antioksidandır ve Forlle’d e özeldir. Forlle’d de bulunan iyonize platin bilinen tüm serbest radikal formlarını yok edebilir. Hücrede oksidasyonu ve bilinen tüm önemli biyolojik moleküllerin glikasyonunu önleyerek cildi yıkıcı fizyolojik ve foto yaşlanma süreçlerinden korur. Özellikle büyük kentlerin olumsuz çevre koşullarından etkilenerek, tonunu ve elastikiyetini kaybeden, kurumuş, elastikiyetini yitirmiş, çizgilenmiş, pigmentasyon emareleri gösteren, aşırı UV maruz kalan, sigara ve sağlıksız beslenmeden etkilenen ciltlere önerilir. Platinum lotion çok güçlü anti-oksidan, yatıştıcı ve neme doyurucu etkiye sahiptir. Hücre aktivitesini destekleyen üç özel biyoteknoloji kompleksinden oluşur. Özellikle leke tedavisi olanlar için destek ürünü olarak önerilir. Platinyum losyon; patentli Forlle’d e ait, organik yapı ile birleştirilmiş platin iyonları içeren benzersiz bir üründür. İyonize platin her tür serbest radikali inaktive ederken, diğer anti oksidanların etkisini de artırır. Formüldeki diğer biyoteknoloji kompleksleri ise; cilt yapısının canlılığı ve sağlıklı çalışması için hayati önemi olan, özel mikro moleküler hyalüronik asit, 7 amino asit vepolisakkaritler içerir. Her cilt tipi için, özellikle; gözenekli ve lekeli ciltler için önerilir. Hyalogy platium essence cildi besleyen matriksin onarılmasına ve restore edilmesine yardımcı olur. Serbest radikalleri cilt altında parçalayıp çok etkili bir detoks yapar. Böylece; biyo-aktif proteinlerin uyarılması ve doyurucu nemlendirme sayesinde sağlıklı bir cilt oluşmasına yardımcı olur. E vitamini sirkülasyonu arttırırken, platin iyonu ve arbutin leke ile mücadele ederek, düzenli bir cilt oluşmasına yardımcı olur. Hücrelerin nefes almasını sağlayarak iyi bir gençleşme sağlar.

Ekstra nem takviyesi için Reliance gel önerilir. Basit bir nemlendirici değildir, dermal matriksi yeniden yapılandırır. Fibroblastları stimüle eder. Yumurta kabuğu zarı, inci proteini, koenzim Q10,C vitamini, hidrolize elastin ile hücrelerin nem tutmasını ve damarların elastikiyetini arttırır. Nem maskesi olarak da uygulanır. Dokularda gözle görülür bir sıkılaşma etkisi yaratır.

Leke tedavilerinde VCIP serisinin etkinliği inanılmazdır. CVIP serisi gereksiz pigmentasyon artışını önler, yağda eriyen ve oksitlenmeye dayanıklı C vit ile güneş hasarını azaltırken kolajen üremesini provake eder.

FH Essence, menapoz için özel üretilmiş bir Forlle’d serisidir. Fito östrojen sayesinde östrojen azlığına bağlı cilt kusurlarını gidererek cildin genç bir görünüm kazanmasını sağlar. FH essence, cildi hücre düzeyinden başlayarak restore eden özel formüle sahiptir. Bir yandan cilt kusurlarını düzeltirken, kolajen ve elastik lif miktarına paralel olarak cildin gerginliğinin ve esnekliğinin artmasına yardımcı olur. FH essence cildin yaşamsal ihtiyaçlarını karşılarken en uygun nemlendirme düzeyini sağlar. Yaşlanmaya bağlı çizgiler ve renk düzensizlikleri ile savaşır. Sürekli kullanımı ile canlı, sağlıklı ve güzel bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Cilt altındaki dolaşımı hızlandırıp, hücre metabolizması artarken yaşlanma karşıtı etkiler yapar. 40 yaş üstü, kuru, normal ve kombine ciltler ile yoğun sigara kullanımı nedeniyle oluşan mat, cansız, solgun ciltler için belirgin yaşlanma karşıtı etkiler yaratan ileri teknoloji ürünü bir serumdur. Cilde ışık verir. Meme kanseri ile hiçbir ilişkisi yoktur.

Nourish Cream kuru, canlılığını kaybetmiş olgun ve yaşlı ciltlerde, cildin beslenmesi ve hassasiyetinin azalması için uygundur. Güneşin yada rüzgarın cilde verdiği ilk kuvvetli hasarda da tercih edilir. Reliance Jel ve Lifting Jel çok iyi bir kombinasyondur.

Hyalogy Remover for make-up Bitki ekstreleri ve doğal yağlardan oluşan içeriği ile dudak ve göz makyajını cildi hiç rahatsız etmeden, koruyucu tabakaları bozmadan temizler. Mikro sirkülasyonunu artırır. Böylece cildin hem beslenmesine yardımcı olur, hem de göz altındaki koyu renkli halkaları nedenlerinden biri olan hemosiderin pigmentinin çökmesini önler, Saxifraga ekstresi ile göz altı morluklarını yok ederken kirpiklere içeriğindeki ‘Epidermal Growth Factor’ ile yaptığı uzama etkisiyle benzersizdir. Water proof makyajı kolayca çıkarır. Lens kullananlarda güvenle kullanılır. Kirpiklerin doğal yönlerinde uzamasını sağlar.

Göz kremi ‘Hyalogy’ takviyesi ile kırışıklıkları silmekle kalmaz, biomembran ve hidrolize inci proteininden oluşan güçlü bir gençleştiricidir, derin nemlendirme ve yenilenme sağlar. Saxifraga ekstresi şişme ve torbalanmayı yok ederken, alfa arbutin melanin üretimini bloke eder. Göz çevresinde yorgunluk ve stresin etkisi olan koyu halka görünümünü azaltır.

Güneş korumasında bulunan Forlle’d yüzey koruyucu seramidleri ile güneş koruma etkinliğini 8 kat arttırır,  Forlle’d güneş korumasını günde 1 kez sürmek yeterlidir.

Forlle’d El ve Dudak Koruma Kremleri her kadının çantasında bulunması gereken çok özel formülize edilmiş medikal korumalardır.

Hyalogy creamy wash tüm cilt tiplerine uygun bir temizleyicidir. Hindistan cevizi ve palmiye tohumu yağından elde edilen bu köpük, cildin doğal savunma yapısını koruyarak temizlerken, aynı zamanda besleyen, yenileyen ve gerekiyorsa yatıştıran yumuşak bir temizleyicidir. Yorgun cilde yeniden canlılık verirken, dalgalı görümü azaltır, cildin gerginliğini artırır ve derinlemesine temizler ve besler. Üründeki etken maddeler, kolajen ve elastin üretimini desteklerken, mikro sirkülasyonu regüle eder ve damar çeperini kuvvetlendirir.

Hyalogy Alfa Serum cildimizi güçlendirip, direncini artırarak, kırışıklık ve leke gibi yaşlanma belirtilerini azaltır. Güçlü anti-oksidan hem de leke açıcı etkileri yapar. Biomembran, seramidler, hidrolize ipek ve yumurta zarı proteinleri cildin yeniden restore edilmesini, canlılık kazanarak gençleşmesini, kolajen ve elastin de cildin enekliğinin artmasını sağlar. Derin ve doyurucu nemlendirmeyi mikro moleküler hyalüronik asit teknolojisine ek olarak, chitosan ve treholase ile yapar. Her cilt tipi için uygundur. Özellikle cildinde ton farkları olan ince, kuru ciltler için önerilir.

Hyalogy Beta Serum yüksek oranda argirelin içeriği ile kaş arası, kaz ayakları, dudak üstü gibi bölgelerdeki kırışıklıkların azalması ve hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur. Hyalogy, iyonize altın ve iyonize platin sayesinde kolaylıkla etkili olur. Her cilt tipi için uygundur. Tedavi yaptırmak istemeyenlere tavsiye edilir.

Basing Emulsion stabilize edici squalen ve retinol ile ciltteki lipid mantonun bariyer fonksiyonunu güçlendirir, cilde ekstra nem verir. Epidermal sıvı kaybını azaltır, nonkomedojeniktir. Yağlı ve gözenekli ciltler için özellikle seçilmelidir. Yatıştırıcı özelliği ile hassasiyeti alır. Komedona eğilimli ciltlerde haftada 1 Clearence Cleansing ile birlikte önerilir. Clearence Cleansing çok iyi cilt temizliği yapan sıvı kristal jeldir. Biyolojik peeling, derin temizlik yapar. Sivilce gelişiminden korunmak ve cilt detoksu için idealdir.

AC Cream yağlı ve problemli ciltler için yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliktedir. Salisilik asit hafif soyucu ve yumuşatıcı etkisiyle derinin en üst tabakasını temizler, komedonların boşalmasını sağlar. Kremin antibakteriyel özelliği akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Gözenekleri daraltır, sebum salgısını dengeler.

Emulsion For Men metropol erkeğinin traştan sonra günde 1 defa kullanacağı tek bakım ürünüdür.

Lotion For Men kuru ciltlerde ekstra nem desteği sağlar.

BLOG

error: Content is protected !!