Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Forlle’d Cilt Bakımı

FORLLE’D MEDİKAL CİLT BAKIMI

2002 yılı NOBEL ödülünü kazanmış biyouyumlu yüksek teknoloji kozmosötik!

Forlle’d ‘e özel ‘Hyalogy’, Forlle’d cilt bakım ürünlerinin temel taşıdır. Deri hücrelerindeki doğal onarımın yaşlandıkça azalmasının nedeni yaşlandıkça cilt altındaki Hyaluronik asit miktarının azalmasıdır. Hyaluronik asit cildi besleyen ve destekleyen matriks dokusu için değerli bir bileşendir. Bu nedenle ‘HYALOGY’ içeren Forlle’d ürünleri iyi bir cilt bakımı ve onarımı için önemli olabilir. Forlle’d cilt bakım ürünleri profesyonel kullanım için tasarlanmıştır ve yalnızca doktorlu ciddi kliniklerde doktor önerisiyle kullanımı uygundur.

Forlle’d, molekül çapı 5 mikrometre olan HYALOGY  teknolojisi ile cildin en alt katmanlarına kadar inebilen, Japonya’nın Hyaluronik asit içerikli seçkin anti-aging cilt bakım ürünüdür. Bir kozmetik ürün değildir, bir ilaç fabrikasında üretilir. Tedavi edici özelliğe sahip olabilir. Forlle’d ürünlerinde sağlık en önde gelir. Japonya da teknoloji ve medikal kozmetik sanatının en iyi sergilendiği ilaç laboratuvarlarında geliştirilen Forlle’d ürünleri teknolojiyi güvenilir şekilde kullanabilir.

Yüksek yoğunluktaki HYALOGY formülleri ekonomik bir kullanımla iyi sonuç elde edebilir. Az miktarda da olumlu etki gösterdiği için normal bir kremin ortalama 3 katı uzun kullanım süresine sahip olabilir.

Forlle’d laboratuvarında, hyaluronik asit ve diğer düşük molekül maddeleri geliştirmek için küresel patentli üretim süreci tasarlanmıştır. Forlle’d teknolojisi Nobel Ödülü sahibi Koichi Tanaka’ya aittir. 3 temel aktif madde Forlle’d’ e aittir ve patentle korunur:

 1. Tüm Forlle’d ürünleri benzersiz mikro moleküler Hyaluronik asit içeriğine sahip olabilir. Bu Hyaluronik asit molekülüne ‘HYALOGY’ denmiştir.
 2. Organik yapı kazandırılmış mikromoleküler platin iyonu
 3. Cilttekine en yakın özellikte Tip III seramidler

Forlle’d klinik işlemlerle beraber uygulandığında klinik işlemlerin kalıcılığını arttırabilir. Forlle’d ürünleri medikal olduğu için alerjik reaksiyon göstermeyebilir. Estetik cerrahide operasyon öncesi ve sonrası yararlı bir destek ürünü olabilir.

Forlle’d ürününün cilde faydaları;

 • Cildi derinden nemlendirebilir.
 • Cilt tonunu düzeltebilir.
 • Cildi canlandırabilir.
 • Cildi toparlayıp, gençleştirebilir.
 • Cilt kırışıklıklarını açıp, sarkmış deriyi onarabilir.
 • Cildi tedavi edip, akne oluşumunu engelleyebilir.

Forlle’d bakımları tüm cilt tiplerine uygun olan,  nemlendirme özelliğine sahip, cilt tonunu düzelten ve canlandıran bir terapi olabilir. Cildin yapısını gençleştirebilir, toparlayabilir ve kaldırabilir.

FORLLE’D  TEKNOLOJİSİ

Mikro Moleküler Hyluronik Asit: ‘HYALOGY’

Deri hücrelerinin kendilerini yenileme özelliği doğrudan derideki Hyaluronik asit düzeyine bağlı olarak düzenlenebilir. Hyaluronik asit miktarı ise yaşla azalabilir. Bu azalma cildin alerjenlere, irritanlara karşı hassas hal almasına neden olabilir. Bu nedenle anti-aging ürünlerin işlevsel ve doyurucu miktarda Hyaluronik asit içermesi önemli olabilir.

Bütün Forlle’d ürünleri, 2002 yılı Nobel Ödülü alan mikro molekül teknolojisi sayesinde cildin derinliklerine penetre olabilen mikro moleküler Hyaluronik asitHYALOGY’ içermektedir. Bu derine işleyebilen Hyaluronik asit, hücreler arası iletişimi, hücre yenilenmesini ve metabolizmayı hızlandırabilir. Formüldeki hücresel yapı taşlarını olması gereken yerlere taşıyabilir.

Forlle’d’in global patentli mikro moleküler ‘HYALOGY’, sadece 5 mikrometre çapında ve normal bir Hyaluronik asit molekülünden 600 – 4000 kat daha küçüktür (Normal Hyaluronik asit molekülünün çapı:  3.000 – 20.000 nanometre). Bu sayede cildin derinliklerine yüksek miktarlarda ulaşarak deriyi içeriden rehidrate eder, neme doyurur. Bu sayede çok hızlı ve kolay emilebilen HYALOGY,derinlere inebilir, uzun süre kalabilir. HYALOGY’e 5 çeşit mineral bağlıdır. ‘HYALOGY’ aynı zamanda etkili bir mineral taşıyıcısı olabilir. Bu da tedavi edici etkisini arttırabilir. Forlle’d’in yarattığı biyostimülasyon 48-72 saat artarak devam edebilir.

 

Topikal olarak uygulanan” Hyalogy” tipik olarak cilt altına geçer ve:

*Fibroblastlara ulaşarak kollajen üretimini stimüle edebilir.

*Hücreler arası ileti sisteminde görev alarak rejeneratif aktiviteyi hızlandırabilir.

*Matriksde toksik etki yapan metabolik atıkları detoksifiye ederken,glikasyonu azaltıp matriks bütünlügü destekleyebilir. Hyalüronik asid miktarındaki azalma,toksinlerin doku infiltrasyonu artırabilir.

*Biostimulasyon ve bağışıklık düzenleyici etkileri olabilir.

*Antioksidan etkili olabilir

*Vitronektin ve büyüme faktörleri için taşıyıcıdır.

*Fibroblast çoğalmasını da CD44 hücreleri sayesinde sitimüle edebilir.

*Sonradan uygulanacak Forlle’d terapi ürünlerinin geçişini artırmak için cilt altında iyonizasyon ve polarizasyon sağlayabilir.

Mikro moleküler iyonize hiyalüronik asit ( Hyalogy), saydığımız bu biyolojik etkilerine ek olarak, nemlendirme sağlayabilir. Hyalogy; cildi hem içten hem de dıştan nemlendirebilir.

Topikal yollarla dermis diğer markaların ulaşma oranı % 3-5 iken Forlle’d’ de bu oran % 70 olabilir.

Mikro moleküler Organik Platin iyonu:

Bir anti oksidan olarak üretilmiştir. Özellikle inorganik olan platin molekülü, organik iyon özelliklerine kavuşturulmuştur. Böylece hücre içi kompartmanlarda taşınabilecek özelliğe kavuşmuştur. Ayrıca cilt penetrasyonunu artırmak için Platin, formüller içinde iyon halinde tutulabilir.

Dünyada ilk iyonize mikro Platin:

Platinum nano- colloid ( 2-4nm)

Micro (ionized ) platinum (0.2nm)

*Platin iyonu geleneksel antioksidanlardan güçlü olabilir. Co-enzim Q10, alfa lipoik asit, gibi geleneksel anti-oksidanlar, tek tip serbet radilai nötralize edebilirken, organik platin iyonu 11 ayrı formdaki serbet radikali nötralize edebilir.

* Tirozinaz enzim aktivitesini baskılayarak aşırı melanofor üretimini engelleyebilir.

*Organik platin iyonunun vücut sıcaklığındaki titreşim dalga boyu kızıl ötesi güneş ışınlarınınki ile aynı olduğundan, cilt güneş gördüğünde kızıl ötesi ışınlarla rezonansa girip fibrolastları uyarabilir. Bu rezonansa bağlı etki artışı, leke tedavisi, kollajen kaybına bağlı durumlarda sonuçlar vermesini sağlayabilir.

*Atonik ciltlerde biyo stimülasyon sağlayabilir.

*Platin iyonu bir kalatizör de olduğu için ciltteki pek çok reaksiyonu da kolaylaştırabilir. Metabolizmayı  hızlandırabilir.

 

 Küçük moleküllü III Seramid:

Seramid-III

Sfingolipidler, kornifiye tabakadaki ana lipid fraksiyonudur. Seramidler kornifiye tabakanın hücrelerarası boşluğunu dolduran çift membran oluşturarak cilt için hidrofobik bir bariyer oluşturabilir. İnsan cildi seramidlerine karşı maksimum tropizme sahiptir; membran yapılarının yenilenmesine katkı sağlayıp cildin geçirgen özelliklerini artırabilir.

 

5’Lİ KOMPLEKS

Forlle’d serisinin tüm ürünlerinde temel yapı, aşağıdaki 5 yenilikçi bileşinin kombinasyonu olan bir küçük moleküllü komplekstir.

Sodyum hiyolüronat: Ciltte nem depolarının dolmasını sağlayabilir, biostimülan ve immünmodülatör etki yapabilir, formüldeki bileşenlerin etkinliğini artırabilir, cilt hasarını ve erken yaşlanmayı önleyebilir.

EMP (yumurta kabuğu membranı): Firoblastların fonksiyonel aktivitelerini artırabilir, büyümelerini stimüle edip dermal matriksi güçlendirebilir. Bakteriyolitik enzimler ile antienflamatuar bir etki sağlayabilir.

İnci Proteinleri: Ciltteki kuruluğu önleyip nem tutma yeteneğini, cildin pH’ını normalleştirip yaşlanma süreci nedeniyle oluşan kırışıklık görünümü ile cilt rengindeki değişikliklere karşı etkin şekilde mücadele edebilir.

EGF epidermal büyüme faktörü (100 ml-%13): Hücrelerin proliferasyonunu ve yenilenme süreçlerini stimüle ederek güçlü cilt yenilenmesi sağlayabilir. Bu hücre metabolizmasını aktive edebilir, cildin esnekliğini ve nem seviyesini artırabilir. EGF cildin yaşa bağlı incelmesini önleyebilir, iyileşme sürecini hızlandırıp cildin bariyer fonksiyonlarını geliştirebilir.

Kondroitin sülfat: Glikosaminoglikanlar grubuna ait olan yüksek moleküllü bir polisakarittir. Bağ dokunun gücünü artırabilir. Aynı zamanda hücrelerin destrüksiyonu ile salınan doku yıkımına neden olan lizozomal enzimleri ( elastas, peptidaz ve katepsin gibi) inaktive edebilir. Vasküler duvar esnekliğini artırıp, doku yenilenmesini stimüle edip kollajenin korunmasına ve sentezine yardımcı olabilir.

FORLLE’D ürünleri :

Çok susuz kalmış veya duyarlı ciltlerde,

 • İnvaziv dermal girişime uygun olmayanlarda,
 • Dolgu ve enjektabl ürünlerin cilt altındaki kalıcılıklarının uzatılmasında,
 • Estetik cerrahi girişimlerinden önce ve sonra,
 • Peeling, Lazer ve Radyofrekans uygulamalarından önce ve sonra,
 • Dermisin temel fonksiyonlarının canlandırılmasında önerilebilir.

 

Forlle’d, düşük moleküllü Hyaluronik asit içeriği ‘ Hyalogy’ sayesinde cildin derinlerine nüfuz ederek rehidrasyonu sağlayıp cildi gençleştirebilir. Her ürün, düşük moleküler bileşenleri (HA, platin, seramidler vb) içeren benzersiz bir formüle sahip olabilir. Forlle’d de bulunan iyonize platin bilinen tüm serbest radikal formlarını onarabilir. Hücrede oksidasyonu ve bilinen tüm önemli biyolojik moleküllerin glikasyonunu önleyerek cildi yıkıcı fizyolojik ve foto yaşlanma süreçlerinden koruyabilir. Özellikle büyük kentlerin olumsuz çevre koşullarından etkilenerek, tonunu ve elastikiyetini kaybeden, kurumuş, elastikiyetini yitirmiş, çizgilenmiş, pigmentasyon emareleri gösteren, aşırı UV maruz kalan, sigara ve sağlıksız beslenmeden etkilenen ciltlere önerilebilir. Platinum lotion anti-oksidan, yatıştırıcı ve neme doyurucu etkiye sahip olabilir. Hücre aktivitesini destekleyen üç özel biyoteknoloji kompleksinden oluşur. Özellikle leke tedavisi olanlar için destek ürünü olarak önerilebilir. Platinyum losyon; patentli Forlle’d e ait, organik yapı ile birleştirilmiş platin iyonları içeren bir üründür. İyonize platin her tür serbest radikali inaktive ederken, diğer anti oksidanların etkisini de artırabilir. Formüldeki diğer biyoteknoloji kompleksleri ise; cilt yapısının canlılığı ve sağlıklı çalışması için hayati önemi olan, özel mikro moleküler hyalüronik asit, 7 amino asit vepolisakkaritler içerebilir. Her cilt tipi için, özellikle; gözenekli ve lekeli ciltler için önerilebilir. Hyalogy platium essence cildi besleyen matriksin onarılmasına ve restore edilmesine yardımcı olabilir. Serbest radikalleri cilt altında parçalayıp detoks yapabilir. Böylece; biyo-aktif proteinlerin uyarılması ve doyurucu nemlendirme sayesinde sağlıklı bir cilt oluşmasına yardımcı olabilir. E vitamini sirkülasyonu arttırırken, platin iyonu ve arbutin leke ile mücadele ederek, düzenli bir cilt oluşmasına yardımcı olabilir. Hücrelerin nefes almasını sağlayarak iyi bir gençleşme sağlayabilir.

Ekstra nem takviyesi için Reliance gel önerilebilir. Basit bir nemlendirici değildir, dermal matriksi yeniden yapılandırabilir. Fibroblastları stimüle edebilir. Yumurta kabuğu zarı, inci proteini, koenzim Q10,C vitamini, hidrolize elastin ile hücrelerin nem tutmasını ve damarların elastikiyetini arttırabilir. Nem maskesi olarak da uygulanabilir. Dokularda sıkılaşma etkisi yaratabilir.

VCIP serisi gereksiz pigmentasyon artışını önleyebilir, yağda eriyen ve oksitlenmeye dayanıklı C vit ile güneş hasarını azaltırken kolajen üremesini provake edebilir.

FH Essence, menapoz için özel üretilmiş bir Forlle’d serisidir. Fito östrojen sayesinde östrojen azlığına bağlı cilt kusurlarını gidererek cildin genç bir görünüm kazanmasını sağlayabilir. FH essence, cildi hücre düzeyinden başlayarak restore eden formüle sahip olabilir. Bir yandan cilt kusurlarını düzeltirken, kolajen ve elastik lif miktarına paralel olarak cildin gerginliğinin ve esnekliğinin artmasına yardımcı olabilir. FH essence cilde en uygun nemlendirme düzeyini sağlayabilir. Cilt altındaki dolaşımı hızlandırıp, hücre metabolizması artarken yaşlanma karşıtı etkiler yapabilir. 40 yaş üstü, kuru, normal ve kombine ciltler ile yoğun sigara kullanımı nedeniyle oluşan mat, cansız, solgun ciltler için belirgin yaşlanma karşıtı etkiler yaratan bir serum olabilir.

Nourishing Cream kuru, canlılığını kaybetmiş olgun ve yaşlı ciltlerde, cildin beslenmesi ve hassasiyetinin azalması için uygun olabilir. Güneşin yada rüzgarın cilde verdiği ilk kuvvetli hasarda da tercih edilebilir.

Hyalogy Remover for make-up Bitki ekstreleri ve doğal yağlardan oluşan içeriği ile dudak ve göz makyajını cildi rahatsız etmeden, koruyucu tabakaları bozmadan temizleyebilir. Mikro sirkülasyonunu artırabilir. Böylece cildin hem beslenmesine yardımcı olup, hem de göz altındaki koyu renkli halkaları nedenlerinden biri olan hemosiderin pigmentinin çökmesini önleyebilir. Saxifraga ekstresi ile göz altı morluklarını yok ederken kirpiklere içeriğindeki ‘Epidermal Growth Factor’ ile yaptığı uzama etkisi. Water proof makyajı kolayca çıkarabilir. Lens kullananlarda kullanılabilir. Kirpiklerin doğal yönlerinde uzamasını sağlayabilir

Güneş korumasında bulunan Forlle’d yüzey koruyucu seramidleri ile güneş koruma etkinliğini 8 kat arttırabilir,  Forlle’d güneş korumasını günde 1 kez sürmek yeterli olabilir.

Forlle’d El ve Dudak Koruma Kremleri her kadının çantasında bulunması gereken özel formülize edilmiş medikal korumalardır.

Hyalogy creamy wash tüm cilt tiplerine uygun bir temizleyici olabilir. Hindistan cevizi ve palmiye tohumu yağından elde edilen bu köpük, cildin doğal savunma yapısını koruyarak temizlerken, aynı zamanda besleyen, yenileyen ve gerekiyorsa yatıştıran yumuşak bir temizleyici olabilir. Yorgun cilde yeniden canlılık verirken, dalgalı görümü azaltıp, cildin gerginliğini artırıp ve derinlemesine temizleyip besleyebilir. Üründeki etken maddeler, kolajen ve elastin üretimini desteklerken, mikro sirkülasyonu regüle eder ve damar çeperini kuvvetlendirebilir.

Hyalogy Alfa Serum cildimizi güçlendirebilir, direncini artırabilir, kırışıklık ve leke gibi yaşlanma belirtilerini azaltabilir. Güçlü anti-oksidan hem de leke açıcı etkileri yapabilir. Biomembran, seramidler, hidrolize ipek ve yumurta zarı proteinleri cildin yeniden restore edilmesini, canlılık kazanarak gençleşmesini, kolajen ve elastin de cildin enekliğinin artmasını sağlayabilir. Derin ve doyurucu nemlendirmeyi mikro moleküler hyalüronik asit teknolojisine ek olarak, chitosan ve treholase ile yapabilir. Her cilt tipi için uygun olabilir. Özellikle cildinde ton farkları olan ince, kuru ciltler için önerilebilir.

Hyalogy Beta Serum yüksek oranda argirelin içeriği ile kaş arası, kaz ayakları, dudak üstü gibi bölgelerdeki kırışıklıkların azalması ve hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunabilir. Hyalogy, iyonize altın ve iyonize platin sayesinde kolaylıkla etkili olabilir. Her cilt tipi için uygun olabilir. Tedavi yaptırmak istemeyenlere tavsiye edilebilir.

Basing Emulsion stabilize edici squalen ve retinol ile ciltteki lipid mantonun bariyer fonksiyonunu güçlendirip, cilde ekstra nem verebilir. Epidermal sıvı kaybını azaltabilir. Yağlı ve gözenekli ciltler için özellikle seçilebilir. Yatıştırıcı özelliği ile hassasiyeti alabilir. Komedona eğilimli ciltlerde haftada 1 Clearence Cleansing ile birlikte önerilebilir. Clearence Cleansing cilt temizliği yapan sıvı kristal jeldir. Biyolojik peeling, temizlik yapabilir. Sivilce gelişiminden korunmak ve cilt detoksu için ideal olabilir.

AC Cream yağlı ve problemli ciltler için yatıştırıcı ve sakinleştirici özellikte olabilir. Salisilik asit hafif soyucu ve yumuşatıcı etkisiyle derinin en üst tabakasını temizleyebilir, komedonların boşalmasını sağlayabilir. Kremin antibakteriyel özelliği akne oluşumunu engellemeye yardımcı olabilir. Gözenekleri daraltıp, sebum salgısını dengeleyebilir.

Emulsion For Men metropol erkeğinin traştan sonra günde 1 defa kullanacağı bakım ürünü olabilir.

Lotion For Men kuru ciltlerde ekstra nem desteği sağlayabilir.

 

 

 

 

 

 

 

BLOG