Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Electri

ELECTRİ

Gitgide büyüyen ozon deliği ile güneşin cilt yüzeyinde oluşturduğu lekeler artıyor. Eskiden aristokrasiye ait olan gençlik simgesi Amber tozu (süksinat) Electri‘de patentli benzersiz bir formül olarak artık estetikte kullanılıyor. Dr. Nüket Eroğlu hem leke tedavisi hem de yeniden yapılanma için mezoterapik olarak uygulanan Electri‘nin tüm deforme olmuş ciltler için ilk basamak tedavisi olarak seçilmesi gerektiğini söyledi. Dr. Nüket Eroğlu, Electri‘nin hyaluronik asit ve sodyum süksinatın fizyolojik konsantrasyonlarını birleştiren tek formül olduğunu belirtti. Dr. Nüket Eroğlu, Electri‘nin sahip olduğu bu benzersiz formülün jelin hızla cilt altına emilmesini sağladığını ifade etti.

Electri uluslararası kalite standartlarına göre üretilmektedir. Electri hipoalerjeniktir ve insan vücuduna yabancı maddeler içermez. Electri hyaluronik asidin süksinatla fizyolojik konsantrasyonu, dokuların ödemine neden olmadan ve mekanik travma yaratmadan cilt altına kolayca emilimini sağlar.

Dr. Nüket Eroğlu, Electri‘nin çevresel faktörler, genetik nedenler, güneş lekeleri, melazma gibi leke tedavilerinde içerdiği Süksinat, Amber ve Hyaluronik asit ile tek seansta bile cilt renginde azalma ve açılma görülür. Aynı zamanda cilt yüzeyi parlar ve nemlenir.

Electri uygulaması ile hidrasyon, parlaklık, nemlenme, yorgun yüz görüntüsünün düzeltilmesi, renkte açılma, hiperpigmentasyonun önlenmesi sağlanır.

Electri uygulaması thulium lazer leke tedavisiyle kombin şekilde uygulandığında etkisi artar, kalıcılık süresi uzar. Electri ile doğal görünüm korunurken leke tedavilerinde de etkili sonuçlar görülür.

1.5 cc Electri tüm yüz ve boyuna papüler olarak enjekte edilir. Papül görüntüsü 20 dk gibi kısa bir sürede kaybolur. İlk etkileri 4 saat sonra görülmeye başlar (nemlilik ve parlama) İstenirse yılda 3 uygulama ile cilt tüm yıl canlı ve taze kalır.

 

Electri’ nin avantajları

 • Electri hücresel solunumun arttırılmasına katkıda bulunur.
 • Electri cilt yapısındaki proteinlerin (kolajen ve elastin) sentezine katkıda bulunur.
 • Electri güçlü indirgeyici ve antioksidan etkiler sağlar.
 • Electri serbest radikalleri etkili bir şekilde engeller ve deride mikro sirkülasyonu arttırır.
 • Electri cildi nemlendirir.
 • Electri dermisin temel maddesinin güçlenmesine katkıda bulunur.
 • Elektri doku restorasyonunu eski haline getirir.
 • Electri fizyolojik süreçlerin normal seyrini sağlar
  Electri ciltteki doğal nemi korur.

 

 

SÜKSİNAT

Toksik olmayan doğal bir metebolittir.  Antioksidan özelliği vardır, serbest radikalleri bloke eder. Cildin yapısal proteinlerinden elastin-kolajen sentezini hızlandırır. Anti İnflematuar proteinlerin üretimini artırır. Lipit metabolizmasını düzenler. Şelat özelliğinden ötürü ağır metallere (demir, bakır, çinko…vb) bağlanıp hiperpigmentasyonu önler. Sodyum süksinat hyaluronik asitle kombine edildiğinde sinerjistik etki yaratarak tek başına hyaluronik asit uygulamasından daha fazla fibroblastları uyarır. Süksinat varlığında FM de sistein, arginin, lizin, glisin, metionin, treonin, fenil alanin miktarları artar.

 

 

Süksünat Cu iyonu ile şelazyon oluşturarak, tirozinin melanine dönüşümüne neden olan tirozinhidroksilaz enziminin bloke olmasına neden olur.

Bu sayede melanin oluşumunu baskılıyarak cilt renginin düzenlenmesinde, leke tedavisinde, göz altı morluklarının giderilmesinde etkili olur.

 

 

AMBER 

Kehribarda %3-8 oranında bulunan organik bir bileşiktir. Diğer reçinelerde fosilleşmiş ağaçlarda genellikle de bitkilerde bulunur. SA doymuş dibazik bir asittir. Renksiz kristaller halinde bulunurlar. Metabolizmaya aktif bir katılımcıdır. Dışarıdan besinlerle alınır. Ayrıca büyük miktarlarda sentezlenir. Organizmada birikmez. Çeşitli gereksinimler için hemen tüketilir.

 

 

Sağlıklı bir vücut günde 300 mg a kadar süksinit asit üretir. Dokuların enerji üretimiyle ilgili pek çok metabolik olaylarda ve KREBS siklusuna katılarak enerji üretimiyle ilgilidir. Vücuttaki pek çok yıkım süreçlerinin ve yaşlanmanın faktörleri olan vücutta oluşan serbest radikalleri nötralize eder. Oksidatif stresi düzeltir. Vücutta oluşan ve biriken toksik maddelerin ve özellikle Fe-Cu gibi metallerin uzaklaşmaşı ve temizlenmesini sağlar. Şelad oluşturucu etkiye sahiptir. Histamin ve Seratonin gibi inflamasyon mediatörlerini normalize eder. HİPOKSİ durumunda laktat ve piruvat oluşumunu azaltır.

 

 

XELA REDERM  

 

 • Yaşlanma karşıtı düzeltme için gerekli maximum HA ve Süksinik Asit içeren bir üründür.
 • Cilt esnekliğini %79 artırır.
 • Kırışıklık miktarını %40 azaltır.
 • Cildin hiperpigmantasyonunu %20 azaltır.
 • Cildin su ve nem dengesini sağlar.

 

Xela rederm üretiminde yeni bir arındırma işlemi olan çift membranlı sentez yöntemi (sentez II) ile üretilen homojen HA kullanılmaktadır. Süksinik Asid ve Hyaluronik Asid kombinasyonundan oluşan patentli tek üründür. Bu eşsiz anti-aging formül cildin su ve nem dengesinin bozulması, enerji üretiminin bozulması sonucu metabolik süreçlerin baskılanması, sebest radikallerin birikmesinin neden olduğu yaşlanma etkilerine karşı geliştirilmiştir.

 

 

Hipoksi durumunda krebs siklusu yavaşladığı ve Süksinatın m.matrikste biriktiği makrofajlarda gösterilmiştir. Bu birikim HIF-1 geninin aktive olmasına yol açar. Aynı zamanda hipotalamusta HIF-1 i stabilize eder.  POMC gen ekspresyonunu arttırır. Süksinat glioksalat yolağında da glutamin, aspartat ve GABA dan oluşabilir. 2mg/kg süksinat kan akımını, katekolamin salınımını arttırır. Bir çok dokuda süksinat reseptörleri gösterilmiştir.

 

 • İmmün cevabın oluşması
 • Lipid metabolizması
 • Neovaskülarizasyon
 • Kan basıncının düzenlenmesi ve kardiyoprotektif etki
 • Anti inflamatuar proteinlerin üretimi
 • GnRH uyarımı

 

 

 • Serbest radikal hasarını baskılar.
 • Mevcut melanozomları rengini açar beyazlaştırır.

Okside formda melanin çok koyudur, redükte hale geldiğinde kahverengidir. Süksinik asit melaninin redükte formda kalmasını sağlar.

 

 

FE ve CU şelazyon Etkisi

Şelat+yüklü katyonları (iz elementler= Zn, Mn, Fe, Cu) yüklü bir molekül ile kaplamaktadır.

 

 

Süksünat Cu iyonu ile şelazyon oluşturarak, tirozinin melanine dönüşümüne neden olan tirozinhidroksilaz enziminin bloke olmasına neden olur.

Bu sayede melanin oluşumunu baskılıyarak cilt renginin düzenlenmesinde, leke tedavisinde, göz altı morluklarının giderilmesinde etkili olur.

 

NEDEN ELECTRI

 • KISA SÜREDE (30 dk-4 saat) FLAŞ ETKİ BEKLENTİSİ
 • Hidrasyon, parlaklık, nemlenme, yorgun yüz görüntüsünün düzeltilmesi, renkte açılma ,hiperpigmentasyonun önlenmesi.
 • İlk etkileri 4 saat içerisinde görülmeye başlar (nemlilik ve parlama)
 • Papül görüntüsü 20 dk gibi kısa bir sürede kaybolur
 • 4 aya kadar süren etkisi vardır
 • İstenirse yılda 2 uygulama ile tüm yıl canlılık tazelik ve bakım sağlanır
 • TÜM MEZOTERAPİ TEDAVİLERİNİN İLK SEANS UYGULAMASI
 • Kür tedavisi gerektiren tüm uygulamalarda hasta memnuniyetini birinci seans uygulama sonrasında sağlamak için İLK UYGULAMA olarak kullanılır.

 

 

ELECTRİ:

-Süksinik Asid ve Hyalüronik Asid kombinasyonundan oluşan patentli tek üründür.

-Bu eşsiz anti-aging formül

1-Cildin su ve nem dengesinin sağlar

2-Hücresel seviyde enerji üretimini düzenleyerek (süksinik asit-Krebs döngüsü) bozulmuş metabolik süreçleri düzeltir. Enerji üretimi, fibroblast ve kollajen sentezi sonrası ciltte kırışıklıkların düzeltilmesi v eliftıng etki

3-Sebest radikallerin birikmesinin neden olduğu oksitatif stres önlenir. (süksinik asit)

4- Süksinik asit in şelaz etkisi ile ağır metallere bağlanarak melanini engelleyip hiperpigmentasyonu önler.

Sodyum Süksinat 1,6% (16mg/ml);

Hyaluronic acid 5.5mg/11mg/ml, 18mg/ml, 22mg/ml;

HA Molekül ağırlığı 2.5 M Dalton *

HA saflığı -0,0002;

steril, nontoxic,homojen

 

XELA REDERM 1,1

28-35 yaş arası; 15 gün ara ile 2-3 sean

ilk yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması, nemlenme,hidrasyon ve anti-aging

Papüller teknikle

XELA REDERM 1,8

35-45 yaş arası; 15 gün ara ile 3-4 seans

Anti-aging,lifting ( lineer uygulama tekniği ile), hidrasyon, hiperpigmentasyon düzeltilmesinde , yüz ,boyun,dekolte,eller.Çizgilerin derinlik ve boyutlarında düzelme

Papüller ve papüller lineer uygulama.

XELA REDERM 2,2

45 ve üzeri yaşlarda ve tüm body uygulamalarında; 15 gün ara ile 4-5 seans

Anti-aging,lifting ( lineer uygulama tekniği ile), hidrasyon, hiperpigmentasyon düzeltilmesinde , yüz ,boyun,dekolte,eller. Çizgilerin derinlik ve boyutlarında düzelme. Tüm body

Papüller ve papüller lineer uygulama.

BLOG

error: Content is protected !!