Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

BBL LEKE

Leke ve çil tedavisinde BBL’in yeri nedir?

BBL ile Leke Tedavisi, cilde hiçbir zarar vermeden lekeleri yok eden aynı zamanda cildi koruyan ve sıkılaştıran bir tedavidir. Epidermiste hiçbir hasar bırakmadığı için gündelik hayatı aksatmaz. Sonuç kalıcıdır. BBL ile Leke Tedavisi uygulamasının ardından cilt iyi korunduğu sürece lekeler tekrar etmez.

Kesin sonuç alabilir miyim?

BBL ile Leke Tedavisi ve çil tedavilerinin sonucu kesin ve net olarak lekede açılmadır. Hastanın cilt tipine ve uygulanan seans sayısına göre lekelerde açılma daha belirgin olur. Lekenin tipine göre başka lazerler ile kombinasyon önerilebilir( Cilt kalınsa, sünger gibi gözenekli bir deri varsa, bu yüzden cildi soymak planlanırsa Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 lazer yada lekenin melasma olduğu düşünülüyorsa kombine olarak Q-Switched Lazer önerilebilir).

Lekelerden tamamen kurtulabilir miyim?

Yüzeysel lekelerin tedavisi daha kolaydır. Cildin açık renkli olması diğer avantajdır. Lekeler ne kadar epidermisin üst katmanlarında ise tedaviye o oranda iyi yanıt verir. Güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri çabuk yanıt verirken, gebelik lekeleri daha dirençlidir. Melasma durumunda leke açılsa bile hastalığın genetik kökenli olduğu ve birçok uyarı ile yenileme ihtimali olduğu düşünülerek uyarıcı faktörlerden kaçınmalı ve lekelerde koyulaşma oldukça hastalık daha da ilerleyip çözümü zor bir hal almasın diye kombine lazer sistemleri kullanılarak tedavi edilmelidir.

Tedavi kaç seans sürer?

BBL leke tedavisi ile genelde tek seans bile gözle görülür net bir sonuç ortaya koyar. Lekelerin durumuna göre birkaç seans daha gerekebilir.

Tedavinin yan etkileri nelerdir?

BBL leke uygulamasının sonrasında lekenin rengi koyulaşır ve üzerinde çok hafif bir koyuluk oluşabilir. 7-10 gün içinde lekenin açıldığı görülür.

Tedavi süresince dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

En önemli nokta güneşten korunmaktır. BBL leke tedavisi süresince yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak zorunludur. Cildi yoğun olarak nemlendirmek de önemlidir.

 

BLOG

error: Content is protected !!