Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

BBL ile Leke Tedavisi

Leke ve çil tedavisinde BBL’in yeri nedir?

BBL ile Leke Tedavisi,  lekeleri azaltan aynı zamanda cildi koruyan ve sıkılaştıran bir tedavi seçeneklerinden olabilir.  BBL ile Leke Tedavisi uygulamasının ardından cilt  güneşe ve çevresel faktörlere karşı SPF 50 ve üzeri faktör içeren güneş koruyucularla korunmalı, nemlendirilmelidir.

Kesin sonuç alabilir miyim?

BBL ile Leke Tedavisi ve çil tedavilerinin sonucu lekelerde açılma ve azalma olması hedeflenir. Hastanın cilt tipine ve uygulanan seans sayısına göre tedavinin sonucu daha belirgin olur. Lekenin tipine göre başka lazerler ile kombinasyon önerilebilir (Cilt kalınsa, sünger gibi gözenekli bir deri varsa, bu yüzden cildi soymak planlanırsa Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 lazer ya da lekenin çillerin karışık olduğu güneş lekeleri olduğu düşünülüyorsa kombine olarak Q-Switched Lazer önerilebilir).

Lekelerden tamamen kurtulabilir miyim?

Yüzeysel lekelerin tedavisi derin katmanlardaki lekelere göre daha kolaydır. Cildin açık renkli olması diğer avantajdır. Lekeler ne kadar epidermisin üst katmanlarında ise tedaviye o oranda iyi yanıt verir. Güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri çabuk yanıt verirken, gebelik lekeleri daha dirençlidir.

Leke açılsa bile lekeye yatkınlığın genetik kökenli olduğu ve birçok uyarı ile yenileme ihtimali olduğu düşünülerek uyarıcı faktörlerden kaçınmalı ve yeni leke oluşumu ya da lekelerde koyulaşma oldukça problemin çözümü zor bir hal almasın diye uygun lazer sistemleri kullanılarak tedavi edilmelidir.

Tedavi kaç seans sürer?

BBL leke tedavisi cilt ve lekelerin durumuna göre birkaç seans gerektirebilir.

Tedavinin yan etkileri nelerdir?

BBL leke uygulamasının sonrasında lekenin üzerinde çok hafif bir koyuluk oluşabilir. 7-10 gün içinde lekenin açıldığı görülebilir.

Tedavi süresince dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

En önemli nokta güneşten korunmaktır. BBL leke tedavisi süresince yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak zorunludur. Cildi yoğun olarak nemlendirmek de önemlidir.

 

BLOG

error: Content is protected !!