Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Aqua Roller

 

Aqua Roller

Aqua Roller, içerisinde kişinin kendi kanından elde edilen PRP, saf hyaluronik asit, btx, cilt problemlerine özel vitamin ve mineral  kokteylinden oluşan yeni nesil cilt gençleştirme işlemidir. İşlem sonucu ilk anda görülmekle beraber 3 hafta içerisinde artarak devam eder.

  • Kişinin kendi kanından edilen trombosit büyüme faktörlerinden zengin PRP cildin mezanşimal tabakasını mezoterapik etkiyle ile yeniden canlandırır ve yeni genç elastin-kolajen liflerinin oluşumu ile cildin orta tabakasının geçleşmesine katkıda bulunarak nem ve sıkılığı arttırırken cilt problemlerinin gerilemesini  sağlayabilir.
  • Saf hyarulonik asit ise cildin nem dengesini maksimuma çıkarır.
  • Btoks , 24 ayar altın iğneler ile 0-25,0-60 mm derinliğe inerek kokteylin emilimini arttırabilir, mimikleri dondurmadan ince kırışıklıkları açmaya yardım ederek cildin parlamasına katkıda bulunabilir.
  • Altın iğneler yüzeyel lifting ve germe etkisiyle gözenekleri sıkılaştırabilir.
  • Leke ve Rosea serumları tedavi desteği için eklenebilir.
  • Kırışık açma, çillerin rengini açma, lifting, prokolajen, A,E,C vitaminleri içerikli serumlar eklenmesi tedaviyi destekler ve doğal mekanizmaları harekete geçirerek naturel çözümler sunar.

Aqua Roller cildin yapısına göre yılda 1 veya 2 seans uygulanabilir. Lekeli ciltler için Aqua Roller kokteyline leke açıcı ve rosea önleyici serumlar eklenerek tedavi amacıyla da kullanılabilir.

Aqua Roller, 24 ayar mikro altın iğneli döner başlığı ile cilt yüzeyinde hafif tahribat oluşturarak cildin sıkılığını ve gençliğini sağlayan elastin-kolajenleri harekete geçirebilir ve gençleşme sürecini başlatabilir. Aqua Roller‘ın mekanik etkisiyle cilt üzerine açtığı deliklerden içerisindeki serum kokteylinin tüm cilde emilimini kolaylıkla ve çok büyük kayba uğramadan sağlanabilir.

Aqua Roller uygulamasından sonra ciltte oluşabilecek etkiler;

  1. Lifting
  2. Nemlenme ve Parlaklık
  3. Hücre yenilenmesi

Aqua Roller, içerisindeki Aselüller Matrix,  Hyaluronik asit, Btoks, vitamin, mineraller sinerjik bir etki oluşturabilir. Btoks, hyaluronik asitin, vitamin ve minerallerin  emilimini ve doğal olarak etkisini de arttırabilir. Altın iğneler kendi başlarına bile mezoterapi etkisine sahiptir. Altının en büyük özelliği, vücut ile uyumlu olmasıdır. Araştırmalara göre herhangi bir alerji riskine rastlanmamıştır.

Altın iğnelerin elastin-kolajen üretimini uyarmasına ek olarak Asellüler Matrix’ deki trombosit büyüme faktörleri de eklenince sinerjik etki katlanarak artabilir. Asellüler Matrix hiçbir kimyasal kullanmadan kristal cam boncuklarla yapılan PRP’ dir. Trombosit büyüme faktörleri kişinin kendi kan hücreleri kaynaklıdır. İnkübasyon süreci 3 saattir. Kişinin kendi kanından elde edilen Aselüller Matrix’deki growth faktörler ise cilt hücreleri arasında yer edinerek genç hücre oluşumunu uyarabilir. PRP  etkisiyle hasar görmüş hücreler tamir olur. Aqua Roller içerdiği mineral ve vitamin kombinasyonu ile orta ve derin cilt katmanlarını uyararak cildi içten dışa canlandırabilir. PRP’ deki ve asellüler matrixdeki trombosit büyüme faktörleri yüksek konsantrasyonda olduğu için yeni bir mezankimal tabaka oluşumu başlar ve bu süreç artarak devam edebilir. Aqua Roller sonrasında cilt yeni, genç, nemli ve parlak bir görünüme kavuşmuş olabilir.

Aqua Roller, yaz aylarında da uygulanabilir. Sıcak havalarda cildin yapısını ve hücrelerini yeterli seviyede korur. İçerisindeki Hyaluronik asit kokteyli yoğun şekilde nem tuttuğu için cildin kurumasını ve kırışmasını engellemeye yardımcı olur.  Aqua Roller ile cildin orta tabakasına yapılan mezoterapik Btoks ise ince kırışıklıkları açabilir ve cilde daha kırışıksız bir görünüm kazandırabilir. Gerginleşmiş ve nemlenmiş cilt ışıl ışıl parlayabilir.

Aqua Roller içerisine konan leke serumları lekeleri açılmasına yardımcı olur.

Lifting serumları, güneşin ve çevresel faktörlerin olumsuz etkileriyle savaşarak elastin – kollajen oluşumunu uyarır.

Rosea serumları kırmızı, damarlanmaya meyilli ‘Elma Yanak’ yüz görünümünün önlenmesine yardımcı olabilir.

Kişinin kendi kanında elde edilen Asellüler Matrix ve PRP içerisindeki trombosit büyüme faktörleri ile cilt alt katmanlardan itibaren yeniden yapılanmaya başlayabilir. Böylelikle daha sıkı, daha gergin, daha genç ve elastin- kolajen düzeyi yüksek, nemli ve parlak bir cilt oluşumu olabilir.

Aqua Roller anestezi krem dahi gerektirmeden yaklaşık 15 ila 30 dakikada uygulanır.

 

Aqua Roller ;

Tek seans olarak uygulanabilir.

Etkisi kısa sürede görülmeye başlayabilir.

Elastin- kolajen uyarımı ile cildi yapılandırma etkisi anında görülmeye başlayabilir.

Cildi germe, nemlendirme ve parlatma etkisi hemen görülebilir.

Uygulamadan hemen sonra hafif bir ödem, kızarıklık olabilir, çok çabuk kaybolur.

Her mevsim uygulanabilir.

AquaRoller cildin yapısına göre 6 ay -1 yıl aralıklar şeklinde yapılabilir.