Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
blank blank

ENDOPEEL

endopeel

Endopeel; Ham maddesi yer fıstığından elde edilen karbolik asit olan Endopeel enjekte edildiği kasın gerginliğini arttırarak lifting sağlamaktadır. Dr. Nüket Eroğlu, Endopeel’in hem cilt sarkmalarını toparladığını hem de cildi gererek kırışıklıklarını azalttığını belirtti.

Dr. Nüket Eroğlu, btoks ile birlikte en sık yaptığı uygulamanın Endopeel olduğunu söyledi. Dr. Nüket Eroğlu, ‘Endopeel cilt dokusunu yenileyerek ışıltı verir, nemlilik oranını arttırır; lifting etkisi ile yanakları, ağız kenarlarını yukarı çekerek ciltte sıkılık ve gerginlik sağlar.’ dedi.

Dr. Nüket Eroğlu, son zamanlarda çok moda olan ‘Brezilya Poposu’ yapmak için Endopeel’den yararlandıklarını söyledi. Endopeel gluteal kasları sıkılaştırarak ve toparlayarak kalçaların yuvarlak ve sert görünmesini sağladığı için yaz önü popo şekillendirmek için sık yapılan uygulamalar arasında yer aldığını belirtti.

Endopeel Nedir?

Son yıllarda Avrupa ve Amerika’da kullanımı gittikçe artan yüz ve boyun bölgesi öncelikli olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde de uygulanan sarkmaları azaltıcı tıbbi bir lifting yöntemidir. Patentli bir ürün olan kas tonusunun (gerimlinin) artmasını sağlayarak, ciltte oluşturduğu gerginlik sonucu sarkma ve kırışıklıkları azaltan Endopeel’in etken maddesini karbolik asit oluşturmaktadır.

Ham maddesi düşük molekül ağırlıklı karbolik asit ve yer fıstığından elde edilen esterifiye yağ asitlerinden oluşan endopeel, enjekte edildikten sonra hızlıca eliminasyona uğrar. Karbolik asitin %95’i, 24 saat içinde idrarla atılır. Yer fıstığı yağı yayılma ve vakuolizasyonda tampon vazifesi görür.

3 hafta kas içinde kalır, linoleik asitler araşidonik asit dönüşümüne uğrar. Araşidonik asitler hücre membranının permiabilitesini arttırır. Araşidonik dönüşüme bağlı olarak lökotrien (LTB 4, LTD 4), prostaglandin (PGF2a, PGE2, PGI2), tromboksan (TXA 2) gibi sitokinler salgılar ve inflamatuar reaksiyonu arttırır.

Dahili bir peeligdir. Yani enjekte edildiğinde peeling etkisi içten başlayarak dışa doğru ilerler. Bu özelliği sayesinde yüz gerilirken cilt yenilenir ve sıkı, parlak bir cilt formu kazanır. Dolgu etkisi yoktur. Endopeel etkisi 8-10 ay sürer.

blank

Endopeel’in etkisi nedir?

– Endopeel içine enjekte edildiği kasın gerginliğini arttırmaktadır, bu sırada kasın kasılma aktivitesinde azalma olmamaktadır.

– Endopeel kasın gerginliğini arttırarak sarkmaları toparlamakta ve hemen üstündeki cildin de gerilmesini sağlayarak kırışıkların giderilmesini sağlamaktadır.

–Endopeel ciltte hacimsel sıkılaşma sağlar (yüzün 1/3 orta bölgesi ve çene kontürü olan 1/3 alt bölgesi).

–Endopeel uygulandığı her bölgede cildi gerer.

-Kötü görünen, torba gibi olmuş düşük gerdan halindeki platisma bantlarının hızlı ve etkili bir şekilde düzeltilmesinde, cildin fiziksel kalitesinin arttırılmasında kullanılır.

-Dudak üstündeki kasların hiperaktivitesinden kaynaklanan dikine sigara çizgilerinin giderilmesinde yardımcı olur.

-Uzun süren etki elde etmek bakımından Endopeel tekniğinin uygulanacağı en uygun yer kaslardır.

–Endopeel ile yüz ve boyun liftinginde hızlı bir şekilde belirgin sonuçlar alınır.

–Endopeel ile yüz ve boyun liftingi 8-10 ay sürelidir.

–Endopeel, yüzün orta ve alt bölümünde kasları felç etmeden germe etkisi yaparak alın ve göz çevresine uygulanan  Botulinum toksini enjeksiyonunu destekler. Bu sayede yüzün üst kısmı aydınlanırken orta ve alt yüz de gerilerek ve gençleşerek bu duruma uyum sağlar.

Endopeel nasıl uygulanır?

Sarkmanın veya kırışıklık giderilmesi istenen bölgenin kas dokusu içine enjekte edilerek kullanılmaktadır. Endopeel’in kasta yakıcı veya ağrı verici etkisi yoktur. Uygulamanın konforlu olması için enjeksiyona bağlı oluşabilecek ağrının azaltılması amacıyla lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. Uygulanacak bölgenin genişliğine bağlı olmak üzere toplam işlem süresi 15-30 dakika civarında sürmektedir.

Hangi bölgelere uygulanır?

-Yüz liftingi

-Boyun liftingi

-Burun ucu liftingi: Burun ucunu buruna dokunmadan, fakat yalnızca burun ucundaki elevator adlı kas ile endopeel tekniği kullanarak kaldırmak.

-Yüz ve boyun arasında artık kesin bir ayrım veya kontür bulunmayan olgular için mandibular (çene) konturunu tekrar belirginleştirmek.

-Sarkık alt çene bölgesinin liftingi

-Platizma bantları

-Perioral kod çizgileri (dudak çevresindeki küçük kırışıklar)

-Nazolabial sulkusun (burnun alt kısmından ağız kenarına uzanan hat) liftingi

-Yüzün alt ve orta üçte ikilik kısmı

– Kalçayı kaldırmak ve Brezilya poposu elde etmek

-Yapıldığı bölgede cilt kalitesini arttırmak ve gerginlik sağlamak

Endopeel Uygulamasının Genel Etkileri

 • Hacımsal yüz sıkılaştırıcı etki
 • Zigomatik malar lifting
 • Nasolabial Sulcusun açılması
 • Çin bıyıklarının açılması
 • Mandibular kontürün daha belirginleştirilmesi
 • Perioral (dudak çevresi) çizgilerin iyileştirilmesi
 • Yüzün 1/3 ve 2/3 alt bölümlerinin iyileştirilmesi
 • Burnun kaldırılması ve düzeltilmesi
 • Burun çizgilerinin giderilmesi ve dudakların kaldırılması
 • Çene altı sarkmalarının düzeltilmesi

Kol,Bacak,Vücut

 • Gluteopeksi (Kalça kaldırma)
 • Ellerin gençleştirilmesi
 • Koltuk altı kırışıklıklarının giderilmesi
 • Abdominal derinin gerilmesi

Endopeel’in Temel Etkileri

 • Kas kütlesinde yukarı lift etkisi yaratan çekilme
 • Hacimsel cilt sıkılaştırıcı etki
 • Ciltte derin temizleme ve ütüleme etkisi
 • Cilt kalitesinde iyileşme
 •  Gözeneklerde sıkılaşma etkisi

Endopeel sonrası nelere dikkat edilmelidir?

-Sauna, çok sıcak su gibi ısı yaratacak durumlardan kaçınılmalıdır.

Eğer yer fıstığı alerjiniz varsa yaptırmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Kendinizi güneş veya bronzlaşma kabinlerine maruz bırakmayın.

-Endopeel sonrası ev bakımı olarak, herhangi bir komedonejenik (gözenekleri tıkayan) madde içermeyen Vit A, Vit C, Vit E yanında UVA / UVB koruyucu faktör içeren bakım kremleri önerilir.

-Ekimozları (ezik, bere, çürük) olanlar için Vit K tabletleri ve kremleri faydalıdır.

Mimik kaybına neden olur mu?

Mimiklerinizi kaybetmezsiniz çünkü Endopeel kasları felce uğratmaz.

Yaşam boyu kullanılabilir mi?

Uygulamadan 8-10 ay sonra orijinal duruma geri dönüş elde edildiği için Endopeel ihtiyaç duyulduğunda tekrarlanabilir. Herhangi bir sakınca yoktur.

Endopeel Fiyatları 2021

Endopeel fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

BLOG

error: Content is protected !!