Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

3D Lazer Lipoliz

Dr. Nüket Eroğlu, kadınlarda şekilli bir vücut için 3D Lazer Lipoliz’in önemini anlatırken, ‘Bölgesel yağlarınızdan tek seansta kurtulup kıvrımlı vücut hatlarına kavuşmak için 3D Lazer Lipoliz ile tanışmalısınız.’ dedi. Dr. Nüket Eroğlu, 3D Lazer Lipoliz’in istenilen bölgede yağ hücrelerini yok ettiği için sonucun kalıcı olduğunu vurguladı. Kadınların özellikle ergenlik, hamilelik ve menapoz dönemlerinde hormonlara bağlı olarak vücutlarında olumsuz değişikliklerin meydana gelebileceğini söyleyen Dr. Nüket Eroğlu, yaz gelmeden, plaj sezonu açılmadan önce 3D Lazer Lipoliz yaptırıp deniz, kum ve güneşin keyfini çıkartabilirsiniz; komplekslerinizden kurtulup, kendinizi çok daha özgür ve mutlu hissedebilirsiniz!’ diye belirtti.

Dr. Nüket Eroğlu, 3D Lazer Lipoliz‘e erkeklerinde çok ilgi gösterdiğini söyledi. Erkeklerin ‘simit’ diye nitelendirilen özellikle bel, göbek ve sırt yağlanmasını spor ve diyetle çözüp vücutlarına yeni bir şekil vermelerinin mümkün olamayacağını ifade etti. Dr. Nüket Eroğlu, vücut geliştirip kaslarını göstermek isteyen gençlere de hormon takviyeleri almak yerine bel, göbek, sırt, meme (jinekomasti) bölgelerindeki istenmeyen yağ hücrelerini 3D Lazer Lipoliz ile yok edip kas çalışırlarsa çok daha doğal ve kaslı bir görünüme kavuşabileceklerini söyledi.

Dr. Nüket Eroğlu, 2019 yazı için ‘’J-Plasma’’ müjdesini verdi. Dr. Nüket Eroğlu, düşük radyofrekans enerjisinin soğuk helium gazı ile birlikte kullanıldığı J- Plasma teknolojisinin tek benzersiz olduğunu belirtti. Dr. Nüket Eroğlu, J- Plasma teknolojisinin cilt altına 80-85 dereceye çıkarırken cilt yüzeyine hiçbir zarar vermeden selüliti oluşturan fibröz septaları keserek ve kısaltarak portakal kabuğu görüntüsünü anında  düzelttiği ve dokuda ütülenme etkisi yarattığını söyledi. Dr. Nüket Eroğlu, kadınların bölgesel yağlanmaları ile birlikte gevşeme ve selülitlenme sorununa J- Plasma teknolojisinin hızlı ve etkili bir çözüm olacağını vurguladı.

Vücut şekillendirme operasyonlarını ve özellikle 3D Lazer Lipoliz yöntemini en sık uygulayan estetik cerrahların başında gelen  Opr. Dr. Arif Eroğlu, J-Plasma teknolojisinin vücut şekillendirirken deri kalitesini arttırmada bir çığır açtığını söyledi. Opr. Dr. Arif Eroğlu, başka hiçbir teknolojide cilt yüzeyine zarar vermeden, son derece güvenli olarak cilt altını 80-85 dereceye çıkarmanın mümkün olmadığını belirtti. Opr. Dr. Arif Eroğlu, J- Plasma’yı 3D Lazer Lipoliz operasyonlarında cilt kalitesini arttırmak, daha sıkı pürüzsüz bir doku oluşturmak için kullandığını belirtti. Opr. Dr. Arif Eroğlu, J-Plasma uygulamaları sonrası daha hızlı ve etkili sonuç aldığını, hasta memnuniyetinin son derece yüksek olduğunu ifade etti.

 

3D LAZER LİPOLİZ

Lazer, ultrason ve radyofrekans tekniklerinin uygulanmasıyla yağ hücrelerinin zarlarını patlatarak onları yok eden, bölgesel yağ dokusunu azaltan ve şekillendiren, o bölgedeki cildi yeni fibroblast uyarımı yaparak sıkılaştıran bir vücut şekillendirme ve cilt germe tekniğidir. Bölgesel yağ dokusuna bu üç yöntem sırası ile uygulanır:

  1. Lazer Lipoliz
  2. Vaser (Ultrasonik Lipoliz)
  3. Lazer Selüliz

3D Lazer Lipoliz, küçük bir bölgeden çok geniş ve yağlı bölgelere kadar her hastada kullanılabilir. 3D Lazer Lipoliz, deri kesilerek değil küçük deliklerden girilerek yapıldığı için kaşık bir cerrahi değil minimal invaziv bir uygulamadır.

3D Lazer Lipoliz; karın, bel, sırt, kol, basen, bacak, popo altı(banana), diz, yanak, gıdı gibi vücutta şekil bozukluğu yaratan yağlanmanın olduğu her yere uygulanabilir. Erkeklerde görülen jinekomasti yani meme büyüklüğü sorunu için de oldukça etkili bir yöntemdir.

Basamak I: Smart Lipo ile yağ hücrelerini patlatmak.

Lazer Lipoliz, istenmeyen yağ dokularını yok edip yağ hücrelerinin sayısını azaltarak bölgesel incelmeyi sağlayan, sadece yağ dokusuna özel bir lazer sistemidir. Lazer Lipoliz sadece yağ hücrelerini etkilediğinden dolayı bağ dokusuna, damarlara, deriye, kaslara… etki etmez. Lazer Lipolizin ışığı soğuktur,  ciltte herhangi bir yanık riski yoktur. Lazer Lipolizde kullanılan kanüllerin ucu künt olduğundan, etkisini lazer ışığı yolu ile yaptığından ve mekanik bir travma yaratmadığından dokuya ciddi bir hasar vermez. Kilo alımı olsa bile tekrar yeni yağ hücreleri oluşmayacağı için Lazer Lipoliz’in şekillendirme etkisi kalıcıdır.

Basamak II: Vaser ile cilt altını sıkılaştırmak ve dolgu amaçlı kullanım için yağ hücrelerini zarar vermeden almak.

Vaser, liposelektif özel bir ultrasonik lipoliz sistemidir. Vaser, yağ hücrelerinin sadece yağa özel bir ses dalgası ile birbirinden ayrılması prensibi ile çalışmaktadır. Vaser ile cilde çok yakın çalışılabildiğinden cilt altı elastin, kolajen ve fibroblastik aktiviteyi arttırır. Bu sayede dokuda dalgalanma ve yüzey düzensizlikleri azalır.

Vaser ile birbirine tutunmuş olan yağ hücreleri arasındaki bağlantılar gevşer ve yağ hücreleri birbirinden ayrılıp dokular arasındaki sıvı içinde yüzmeye başlar. Bu yağ hücrelerinden yoğun sıvı son derece rahat bir şekilde yağ hücrelerine zarar vermeden çekilebilir. High Definition ya da Hi-Def olarak adlandırılan bu teknoloji ile erkeklerde baklava olarak bilinen kaslı karın görünümü oluşturulabilir. Vaser ile yağ hücreleri parçalanmadan alındığı için ihtiyaç duyulan başka bölgelerde (erkeklerde göğüs kasları, omuzlar; kadınlarda yüz, meme, el üstleri, kalça, selülit çukurlukları…) dolgu amaçlı kullanılabilir.

Basamak III: Cellusmooth ile cildi ütülemek.

Cellusmooth özel bir lazer sistemidir. Cellusmooth etkisine ‘Lazer selüliz’ de denir. Cellusmooth’un hedefi radyofrekans denilen yüksel elektiriksel güçle cildi ütülemektir. Yağ alınan bölgedeki cildin daha gergin ve pürüzsüz olmasını sağlar. Cellusmooth, selüliti oluşturan kısalmış fibröz bantları serbestleştiren, fıtıklaşmış yağ dokularını eriten, cildin elastin ve kolajen liflerini ısıtarak sıkılaştıran, ciltteki bozulmuş lenfatik dolaşımı yeniden düzenleyen ve canlandıran, cildin kalınlığını ve nemliliğini arttıran, portakal kabuğu görünümünü azaltan cilt içine özel bir lazerdir.

Yağ alınmış bir bölgedeki pürüzlü ve gevşek dokunun görünümünün düzeltilmesi, özellikle selülitli derinin parlak ve sıkı görünmesi için kullanılır. Klasik 3D Lazer lipoliz de son basamaktır. İleri derecede selüliti olan ama şekil bozukluğu olmayan kadınlarda da deri görünümünün kalitesini arttırmak için tek başına uygulanabilir.

Selülit, günümüzde kadınların çoğu için kozmetik ve sağlık açısından rahatsız edici bir problemdir. Selülitlerin giderilmesi amacıyla birçok krem, metod ve dışarıdan uygulanan cihazlar geliştirilmiş ve kullanılmıştır. Ancak bunlardan hiç birisi aranan sonuçları verememiştir. Cellusmooth selülit tedavisi için geliştirilmiş deri içine uygulanan bir lazer cihazıdır. FDA onaylıdır, çok yüksek radyofrekans gücüne sahip olduğundan kısa işlem sürelerinde etkin sonuçlar elde edilmektedir.

Cellusmooth, 3 modda çalışır: Burst, melt, tight. Burst modunda girintilere neden olan kısa fibröz septaları kırarak girintileri düzelten Cellusmooth, melt modunda ise çıkıntıların içerisindeki yağı parçalayarak çıkıntı görünümünü düzeltmektedir. Bu işlemlerde sonra ise tight modu ile tüm alanın gergin ve sıkı görünmesini sağlamak için dermis tabakasına enerji iletilerek yeni kolajen ve elastin dokusunun oluşması sağlanabilmektedir.

Amerika’da uygulama yapan doktorlar tarafından da dünyanın en etkin ve hızlı selülit tedavi lazeri olarak adlandırılmaktadır.

Body-jet Evo ile Bio-Filling nedir?

Body-jet Evo ile yapılan dolgu için dünyada Bio-filling ismi kullanılır. ‘Su ile vücut şekillendirme’ veya ‘Su ile yağ transplantasyonu’ olarak bilinen yağ hücre transferi işleminde kullanılan alet Body-jet Evo’dur. Body-jet Evo su püskürterek basınç ile yağ hücrelerinin arasındaki bağları koparır ve hücreleri yıkayıp temizleyerek saflaştırılmış bir materyal olarak alır. Body-jet evo, hızlı ve konforlu bir işlemdir. Hastanın göbek ya da basen gibi yağ hücrelerinden zengin bölgelerinden Body-jet Evo kullanılarak yağ alınır. Alınan yağ hücreleri sıkıştırılarak hemen dolgu yapılacak bölgelere enjekte edilir. Bel inceltilirken kalçalar ve memeler dolgunlaştırılabilir. Gıdıdaki yağ azaltılırken yanaklar, elmacıklar ya da dudaklar belirginleştirilebilir. Yüzdeki nazolabial ve ağız köşelerindeki çöküntüler, göz altları da doldurulabilir. Yüze yağ enjeksiyonu kök hücre de içerdiği için cildin canlanmasına ve parlak görünmesine sebep olur.

Kullanılan yağ hücreleri hastanın kendine ait olduğu için dolgu uygulaması esnasında herhangi bir doku uyuşmazlığı olasılığı yoktur. Yağ hücreleri transfer edildiği alana hemen uyum sağlar. Body-jet Evo ile alınan yağ hücreleri yapısal olarak bozulmadığı için canlılıklarını korur ve bu dolgu tama yakın oranda erimeden kalır.

Meme silikonu yerine kendi yağı ile memelerini büyütmek isteyen hastalarda uzun süreli ve doğal bir çözümdür. Bio-Filling uygulamasında Body-jet Evo ile alınan yağa kalsiyum materyali çökmez. Memelere yapılan yağ dolgusunda sonradan kanserle karışacak bir görüntü oluşmaz. Bu nedenle ileride bir kanser şüphesi durumunda Body-jet evo ile yapılan yağ dolgusu bir problem oluşturmaz.

Klasik cerrahi doku kokteyli uygulamalarında kullanılan materyal hasta başka bir ameliyat olurken (meme küçültme, karın germe gibi…) çıkartılan dokulardan elde edilir. ‘Doku kokteyli’ içinde ciddi oranda parçalanmış hücre bulunması nedeniyle dolgu materyaline kalsiyum çöker. Bu nedenle özellikle meme gibi kanser riski açısından düzenli takip gerektiren organlarda kanser metastazları ile karışabileceği için ‘doku kokteyli’ tercih edilmemelidir. Dudak gibi mukoza yüzeyli organlarda ya da göz altları gibi ince deride erirken girinti çıkıntı bırakabileceğinden ‘doku kokteyli’ kullanılmamalıdır.

İlerleyen zamanlarda dudaklara yapılan doku kokteyline kalsiyum çökmesi dolgunun şeklini bozar ve girintili çıkıntılı bir görünüme neden olur. Oysa Bio-Filling uygulamasında kullanılan Body-jet Evo bu risklerin hiçbirini taşımaz.

Zor hastalar için en uygun vücut şekillendirme yöntemi neden 3D Lazer Lipoliz’dir?

Zor Hastalar:

1) İleri derecede yağ birikimi olan hastalar (tek alandan 2 lt üzeri)

2) Hızlı olarak aşırı yağlanmış ve sonrasında bir miktar zayıflamış derisi gevşek hatta bir miktar sarkık, çatlakları olan hastalar

3) Deri altı dokusu çok kalın hastalar

4)Daha önceden liposuction veya lazer lipoliz uygulanmış hastalar

Bu gruplara 3D Lazer Lipoliz yapılabilir. Önceki uygulamalardan dolayı sertleşmiş dokuların arasında kalmış yağ hücreleri diğer dokuları etkilemeden 3D Lazer Lipoliz ile eritip alınabilir. Operasyon süresi klasik liposuction yöntemlerine göre kısalırken alınacak yağ miktarının hacmi daha fazladır. Süre 1 saatten 5 saate kadar değişebilir. Zira hastadan 500 cc yağ alınabildiği gibi 7000 – 8000 cc’ye (7-8 kilo) kadar yağ alma imkanı da vardır.

High Defination (Hi-Def) Lipo Sculpturing nedir?

Yeni dönemde karşımıza çıkan uygulamalardan biri de High Defination (Hi-Def) vücut şekillendirmedir. Yurtdışında özellikle erkek film yıldızları tarafından da tercih edilen bu uygulama Türkiye’de de popüler olmaya başlamıştır. High Defination (Hi-Def) ile  fit bir görünüme sahip olmak mümkündür.

High Defination (Hi-Def) vücut şekillendirme için her hasta uygun değildir. Derisi gevşek, iç yağlanması olan, ileri derecede yağlı ve spor yapmayan, kasları gelişmemiş hastalar bu uygulama için uygun değildir. High Defination (Hi-Def), kaslarını yeterince belirginleştirememiş erkek veya kadın hastaların tercih etmesi gereken bir uygulamadır. High Defination (Hi-Def), kişinin karın, göğüs, bel ve omuz bölgelerinde bu bölgelerdeki kaslarının anatomisine uygun olarak belirlediğimiz bir şekil verilerek kişiye kaslı görünüm kazandırmayı amaçlar.

Uygulama sırasında sadece yağ alınmaz bazı bölgelerde kasları belirginleştirmek amacıyla yağ enjeksiyonları da yapılır. Karın bölgesine uygulanan High Defination (Hi-Def) sonrası erkek hastalarda six-pack olarak adlandırılan görüntü elde edilir.

3D Lazer Lipoliz ağrılı mıdır, anestezi gerekir mi?

3D lazer lipoliz, minimal ağrısı olan bir işlemdir. Uygulama sonrası yer yer morarma görülebilir. Ortalama 2- 3 haftada morluklar geçer.

3D Lazer Lipoliz sonrası birkaç gün içinde normal hayata dönülür. Sonuç 2-3 ay sonra tam olarak ortaya çıkar.

3D lazer lipoliz, için lokal veya genel anestezi uygulanır. Operasyon sonrası ödeme bağlı bir iki hafta süren, spordan sonraki hamlama duygusuna benzer bir durum söz konusudur.

Bu his ağrıdan ziyade katılık şeklinde tanımlanabilir. Bu süreç gündelik hayatınızı zorlamaz. Korse giyme süresi bir hafta ile üç hafta arasındadır.

3D Lazer Lipoliz öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Lazer lipoliz öncesi en az 10 gün aspirin ve benzeri ilaçlar kullanılmamalı, yeşil çay başta olmak üzere kan sulandırıcı bitki çayları ve vitamin tabletleri kesilmelidir. Operasyon günü rutin gerekli tetkikler yapılarak uygunluğa karar verilir.

Lazer lipoliz sonrası bir hafta ile üç hafta arası gece gündüz korse kullanılması zorunludur.

3D Lazer Lipoliz etkisi kalıcı mıdır?

Yağ hücrelerinin sayısı ergenlikten itibaren sabittir. Lazer lipoliz ile yağ hücrelerinin sayısı azaltıldığı için sonuç uzun süre devam eder. Ekstra kilo almamaya özen gösterilmelidir. Tekrar kilo alındığı taktirde vücut yeni şekli çerçevesinde genişler, kalınlaşır; tekrar operasyon öncesi haline dönmez.

Bir bölge bir seans yapılır ve bu şekli ömür boyu muhafaza eder.

3D Lazer Lipoliz hangi hastalıklar için koruyucudur?

Bel-göbek çevresindeki artış, metabolik sendrom gibi hastalıkların risk faktörlerinde 1. sırada yer almaktadır. Bel – göbek çevresinin kadınlarda 88 cm, erkeklerde 102 cm’ in üzerinde olması hipertansiyon, metabolik sendrom, solunum sistemi hastalıkları, Tip II diyabet için risk faktörü kabul edilmektedir. 3D Lazer lipoliz operasyonu ile sadece bel – göbek çevresi yağlanma azaltıldığı zaman bile bu tip hastalıkların gerilediği, hastanın rahat nefes alıp verdiği, diyabet için kullandığı ilaçları azalttığı ya da kestiği, tansiyonunun normal sınırlara geldiği gözlemlenmiştir.

    error: Content is protected !!