kartal evden eve nakliyat

beşiktaş evden eve nakliye

beykoz evden eve nakliyat

villa taşıma

fuar taşıma

evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat göztepe evden eve nakliyat beylikduzu evden eve nakliyat

şile evden eve nakliyat

Thulium Laser - Dr. Nüket Eroğlu / Hizmetlerimiz..

Thulium Lazer

"Lekelere kesin çözüm"
Thulium lazer (1927 nm), leke tedavisinde kullanılan fraksiyonel bir lazerdir. Tedavi lekeler üzerinde %80-90 etkili olabilmektedir. Thulium lazer, leke tedavisi konusunda tedavi sürecini hızlandırıcı etki gösterir. Melazma ve güneş lekesi tedavisinde en yeni ve çok etkin bir lazer sistemidir.
Thulium lazer uygulaması sonrasında sadece iki saat süren bir kızarıklık hissedilir. Hastalar uygulamadan sonra güneş koruyucu kullanıldığı takdirde sosyal hayatına normal şekilde devam edebilir. Bir hafta içerisinde tedavinin sonuçları görülmeye başlar. Tam etki ise 3 hafta içerisinde ortaya çıkar. Lekelerde gözle görülür açılma hissedilirken ciltte parlaklık, yenilenme ve ince kırışıklıklarda da azalma oluşur. Thulium lazer adeta cilt beyazlatma tedavisi yapar.
Cilt lekeleri, ‘melanosit’ denen ahtapot görünümlü, yün yumağı formatındaki fagositik hücrelerin güneş, spot ışığı, yaşlanma, gebelik, çevresel faktörler ve hormonal değişiklikler gibi birçok farklı sebeple cilde rengini veren melanin içeriğinin artmasıyla oluşur. Ciltte alacalı bulacalı pigmentasyon alanları, gitgide büyüyen ve koyulaşan şekillerde dağınık lekeli bir görünüm oluşturur. Thulium lazerin hedefi bu yün yumağına dönüşmüş ve gitgide büyüyen makrofajları yok etmektir.
Şimdiye kadar cilt lekeleri konusunda uygulanan tüm tedaviler lekeyi oluşturan melanin adı verilen boya hücrelerini patlatıp yok etmek üzerine planlanmış durumdaydı. Bu amaçla birçok lazer ve peeling sistemi kullanıldı ama leke tedavisinde istenilen etkin sonuçlar sağlanamadı. Son dönemde kullandığımız, diğer tüm sistemlerden farklı bir mekanizma ile çalışan Thulium lazerin en büyük farkı, melanin hücrelerini patlatarak yok etmek yerine, bu hücreleri bölgeden uzaklaştıracak makrofaj dediğimiz ‘melanosit’ leri hedeflemiş olmasıdır. Bu nedenle leke tedavisi sonuçları kalıcıdır.