kartal evden eve nakliyat

beşiktaş evden eve nakliye

beykoz evden eve nakliyat

villa taşıma

fuar taşıma

evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat göztepe evden eve nakliyat beylikduzu evden eve nakliyat

şile evden eve nakliyat

PTP Tüy Sarartma - Dr. Nüket Eroğlu / Hizmetlerimiz

PTP Tüy Sarartma (Photo Acustic Pulse)

PTP Tüy Sarartma, Q Switched lazerin özel bir atım modudur. Çok yüksek bir lazer gücü nano saniye gibi kısa sürelerde cilde yüklenir. Amaç yüzü hem aydınlatmak hem de antiaging sağlamaktır. Şu amaçlarla kulanılır;
Yüz ve vücuttaki koyu şeftali tüylerinin görünmez hale getirilmesinde, mikro lazer uyarımları ile ciltte yeni elastin-kolajen lif sentezinin sağlanmasında, ciltteki alacalı bulacalı bozulmuş pigmentasyon görüntüsünün soluklaştırılmasında, cildin bir anda parlak ve aydınlık görünmesinde melazma tedavisi sonrası koruma amaçlı kullanılır.
Q Switched Lazerin çok güçlü olan PTP modu, tedavi esnasında acıyı ve yan etki riskini minimalize eder. Kısa aralıklı yüksek pik enerji sistemi, maksimum enerjiyi nano saniyeler içinde hiç hasar bırakmadan ciltteki hedef tabakaya ulaştırır. Cilt yüzeyi parlar, pigmente alanlar solar, şeftali tüyleri diye adlandırdığımız koyu yüz tüyleri açılır ve yüz aydınlanır.
Lutronic tarafından üretilen Q-switched Nd:YAG lazer olağanüstü başarısı ile ödüllü bir lazer sistemidir. Nd: YAG lazer serisinin en yeni ürünü olan Spectra'nın PTP modu, hafif ama daha güçlü, kullanımı kolay, güvenilir ve geniş uygulama alanı sunan bir sistemdir. Çok yönlü kullanım imkanı veren Spectra Q Switched lazer PTP Tüy Sarartma uygulaması sırasında melazmalı yüzlerde de pigmentasyonda çarpıcı bir azalma görülür. Non-ablative olan bu uygulama Q Switched melazma tedavisinde çarpıcı sonuçlar alınmaktadır.
Yeni nesil Q Switched Nd YAG lazerler arasında olan Spectra, özellikle pigmente lezyonların ortadan kaldırılması için Lutronic tarafından tasarlanan yeni bir lazer sistemidir. Spectra, 1064 nm, 650 nm, 585 nm ve 532 nm olmak üzere dört farklı dalga boyu üretebilen bir Q-switched Nd:YAG lazerdir. Diğer tüm Q Switched atışlarından farklı olarak PTP'nin en büyük özelliği; aşırı kısa bir sürede (birkaç nanosaniye) son derece güçlü atışlar yapabilmesidir. Q Switched Nd YAG lazerde tek atımdan çok daha üstün olan PTP Tüy Sarartma (photo acustic pulse) teknolojisi ile etkenliği tek 5 ns'de tek atım yapabilen lazerlere göre çok daha üst boyutlara taşımaktadır.
Spectra lazer ışığının kuvvetli atışlarını kullanarak son derece etkili bir şekilde pigmentleri ve dövme partiküllerini etrafındaki sağlıklı dokuya zarar vermeden hafifletir ya da tamamen yok eder. Melanozomlar ve dövme partikülleri lazer ışığına maruz kaldıklarında, vücudun doğal drenaj sistemi tarafından emilen küçük parçacıklara bölünürler.
Diğer bir uygulama modu ile 300 mikro saniye gibi uzun bir atış yaparak non-ablative cilt yüzeyini yenileme/yeniden yapılandırma için Q Switched'in peeling modu da kullanılabilir.

Spectra Q-Switched Nd Yag Lazer'in diğer kullanım alanları nelerdir?

• Her renk ve büyüklükteki dövmelerin tedavisi
• Güneş lekeleri, hamilelik lekeleri
• Melazma tedavisi
• Çil tedavisi
• Lazer toning, lazerle cilt gençleştirme
• Karbon peeling
• Aktif sivilce ve aknelerin tedavisi