kartal evden eve nakliyat

beşiktaş evden eve nakliye

beykoz evden eve nakliyat

villa taşıma

fuar taşıma

evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat göztepe evden eve nakliyat beylikduzu evden eve nakliyat

şile evden eve nakliyat

PRP - Dr. Nüket Eroğlu / Hizmetlerimiz...

PRP nedir?

PRP, 15 yıl önce çene cerrahlarının, zayıflamış diş etleri olan yaşlılarda yaptıkları implantların düşmesini önlemek amacıyla geliştirilmiştir. PRP santrifüj edilmiş plazma diş etlerine uygulandığında diş etlerinin yapılarının kuvvetlendiği, implant başarısının arttığı ve bu durumun kalıcı olduğu görülmüştür. PRP yani ‘Kendi Kanımızın Tedavi Edici Gücü’ tıpta pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Platelet (trombosit), yenilenme durumlarında kan hava ile temas ettiğinde ilk müdahale eden tamirci hücrelerdir. Pıhtılaşmayı sağlayarak kanamayı durdurur ve o bölgede koruyucu tabaka oluştururlar. Kabuk düştüğünde yeni cilt oluşumunun tamamlandığı görülür. Plateletler, sayıları 300.000 kadar ve ömürleri 4 gün olan çekirdeksiz kan hücreleridir. Asıl görevleri pıhtılaşma, yara iyileşmesi ve yara yerinin temizliğidir.

PRP ile anti-aging nedir?

'Platelet Rich Plazma', Platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasıdır. Özel jelli tüplere alınan kanın ayrıştırılarak, platelet konsantrasyonu arttırılmış plazmanın tekrar cilt dokusuna enjeksiyon işlemidir. PRP'nin temel etkisi vücudun kendi kök hücrelerini uyarmasıdır. PRP cilt gençleştirme dışında, vücudun iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla da kullanılmaktadır. Plateletler hasarlı dokuları onaran büyüme faktörleri ve sitokinleri de içerirler.

PRP temel kullanım amaçları nelerdir?

• Cilt gençleştirme
• Yara iyileşmesini hızlandırma
• Saç dökülmesini önleme

PRP ile anti-aging nasıl yapılır?

Yaşlandıkça güneş, yer çekimi, sigara gibi dış faktörlerle cildin fiziksel ve kimyasal yapısı bozulur. Kırışıklıklar ve lekeler artar, nem oranı düşer. PRP, uygulama bölgesine kan dolaşımıyla taşınandan çok daha fazla sayıda platelet ve içeriğinde bulunan büyüme faktörleri ulaştırarak, hedef bölgede onarım ve yenileme süreci başlatır.

Bu yöntemin avantajı nedir?

Uygulamasının en önemli avantajı hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji riski taşımamasıdır.

Uygulaması nasıl yapılır?

Trombosit, lökosit, büyüme faktörleri ve sitokinler açısından zengin plazma elde etmek için özel bir seperasyon işlemi ve steril kapalı bir kit kullanılır. Bu şekilde otolog beyaz kan hücreleri (lökositler) ayrıştırılır. Plazmadaki platelet oranı normalin 10 katı civarındadır. Otolog beyaz kan hücreleri ve plateletler cilde enjekte edildiğinde sinerjik etkiyle bölgedeki büyüme faktörlerini açığa çıkarırlar. Büyüme faktörleri hyaluronik asit ve kolagen üretimini uyarır. Bu sayede ince kırışıklıklarda gerileme, cildin nem dengesinde artış ve daha hızlı yara iyileşmesi sağlanır.
• Platelet + Beyaz Kan Hücreleri (trombosit) (Lökosit)
• Stokinler ve büyüme faktörleri salınımı
• Kök hücre uyarımı
• Elastin kollagen uyarımı
• Doku onarımı
gibi durumlarda 2-3 seans tavsiye edilir. İkinci seanstan sonra kalıcı etki görülmeye başlar. PRP uygulaması 15-20 günde bir yapılır.

Uygulaması ne kadar sürer?

Yaklaşık yarım saatlik bir uygulamadır.

Medikal Estetik'te hangi tedavilerle beraber kullanılır?

Maske olarak Oksi RF sonrası uygulanır. Oksi RF, dermisde çok hafif hasar yaratarak elastin - kollagen liflerini direk uyarır, cildi gençleştirmek için tetikler, yeni lifler sentezletir. Hücreler uyarı sonrası harekete geçer, yeni cilt yapılanmasıyla kırışıklıklar ve lekeler geriler, bölge temizlenir, arınır, cildin sağlığı eskisinden daha iyi olacak şekilde geri kazanılır. Özellikle cilt gençleştirme tedavisi için PRP ve Oksi RF uygulandığında, sinerjik etki nedeniyle başarı çok artmaktadır.

Kaç seanstır? Etkisi ne zaman görülür?

Tek seanslık bir uygulamadır. İlk uygulamadan hemen sonra ciltteki nem ve ışıltıdaki artış dikkat çekicidir. Gerekli durumlarda 2-3 seans tavsiye edilir. İkinci seanstan sonra kalıcı etki görülmeye başlar. 15-20 günde bir yapılır.

İçinde kök hücre var mıdır?

Hayır. Vücuda enjekte edildiğinde kişinin kendi otolog kök hücrelerini uyaran bir yöntemdir.

Etki kalıcı mıdır?

Kalıcıdır. Cildin doğal yaşlanma sürecinin devam ettiği düşünülerek her yıl revizyon amacıyla bir kür yaptırılması önerilir. Etkiler üst üste bindiğinde yenileme daha netleşir ve kalıcı olur.

Uygulama acılı mıdır?

Lokal anestezik kullanmaya bile gerek yoktur. Çok hassas hastalarda kullanılabilir. Ciddi bir acı hissedilmez.

Kimlere yapılmaz?

PRP uygulaması kanama bozukluğu olan hastalar dışında herkese yapılabilir.