kartal evden eve nakliyat

beşiktaş evden eve nakliye

beykoz evden eve nakliyat

villa taşıma

fuar taşıma

evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat göztepe evden eve nakliyat beylikduzu evden eve nakliyat

şile evden eve nakliyat

Örümcek Ağı - Dr. Nüket Eroğlu / Hizmetlerimiz...

Ultra V lift, Teread Lift, Kontür Lift, Siluet Lift

Yüzümüz, boynumuz, dekoltemiz yılların geçmesi ile sarkma, kırışıklık, gevşeklik gibi problemlerle karşı karşıya kalmaktadır. Yaşlanma ile beraber cildimizde su kaybı, kollajen ve elastin lifler azalmakta, ciltteki gerginlik ve canlılık azalmaktadır. Zamanla cildimiz mat gözükmeye başlar, parlak görüntüsü azalır. Ultra V lift (Örümcek ağı ile yüz germe tekniği) yönteminde PDO (polidioksan) ve PGA (Poliglikolik asit) adı verilen ipler cilt altına yerleştirilerek vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üreten reaksiyon başlatılır. Bu sayede dokuda mikro kan dolaşımı ve tamir mekanizması uyarılarak, kolajen ve elastin üretimi arttırılır. Sarkan ve gevşeyen cilt toplanır ve gerginleştirilir. Cilde uygulanan ipler ciltte kolajen üretimini artırarak yapıştırma etkisini sağlamaktadır. Örümcek ağı tekniği bir ameliyatsız yüz germe ve antiaging işlemidir.
Cilt dokularının altına yerleştirilen PDO' lar 6 aylık bir süreden sonra yerini tamamen doğal görünümlü vücudun kendisi tarafından üretilen kolajen yapıya bırakır. Yüz derisinde bulunan hücreler ve dokular yeni fibroblastlar ve kolajen üretmeye başlarlar. Böylece sarkan cilt doğal bir gerginliğe kavuşur.
Örümcek ağı ile yüz germe tekniğinden sonra ilk etki hemen görülür. Yerleştirilen iplikler yapıştırma etkisiyle, zayıflamış ve gevşemiş fibroblastların yerine geçeceğinden, oluşturulan altın ipi ağıyla cilt anında daha sıkı ve diri bir görünüme kavuşur. Ikinci etki vücut fibroblast uyarımına dayalı antiaging etkidir. Bu da tam olarak 1 ay sonra ortaya çıkar. Kalıcılığı 2 yıldır.
Bilinen diğer iple askılama tekniklerinden etki mekanizması olarak tamamen farklı bir teknik olan örümcek ağı yönteminde iplerin üzerine herhangi bir yük binmez. Bundan dolayı ipin etkisinin kaybolması, kısa süre sonra cildin eski haline dönmesi gibi bir ihtimal de mevcut değildir. Örümcek ağı tekniğinden sonra ipin kopması veya gevşemesi mümkün değildir. Asimetri gibi bir durum olması da mümkün değildir. Mimikler etkilenmez.

Kimler için uygundur?

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. Örümcek ağı hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır.

Güvenli midir?

Örümcek ağı ile yüz germe tekniği oldukça güvenlidir. Ultra V Lift yüz germe işlemi sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz. Kullanılan ipler, poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO (Polidioksan) ve PGA (Poliglikolik asit) ipliklerdir.

İyileşme ve günlük hayata dönme süreci ne kadardır?

Çoğu hasta örümcek ağı uygulaması sonrasında günlük yaşamına hemen dönmektedir. Bu sürede mimik kullanımında veya yatış pozisyonunda değişikliğe gerek yoktur. Bunlar süreci etkilemez. Yüze masaj yapılmasında sakınca yoktur. Operasyon sonrası kızarıklık hemen geçer. Morluk ve şişlikler basit bir botoks enjeksiyonununun riskinden bile düşük orandadır. Kullanılan iplikler saç teli inceliğindedir.
Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer operasyonlara göre minimum düzeydedir ancak her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir.

Bu uygulamanın diğer benzer uygulamalara üstünlüğü nedir?

Asimetri riski yoktur.
Aniden şişme, dışarıdan belli olma özelliği yoktur.
Gündelik hayata hemen dönülebilir.
Cilt germe ile beraber ciddi bir antiaging etkisi vardır.
Etki 2 yıl sürer.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken özel durumlar yoktur.
Mimikleri etkilemez.
İğneye bağlı morluk riski minimumdur.
Muayenehane ortamında 15-20 dakikada yapılabilen, ameliyathane gerektirmeyen, sadece lokal anestezik kremle yapılabilen bir uygulamadır.
Hemen sonrasında makyaj ve spor yapılabilir, duş alınabilir.

Hangi bölgelerde kullanılabilir?

Örümcek ağı yüzde, boyunda ve vücudun pek çok başka bölgesinde hem sarkmalara karşı anında lifting etkisi sağlamakta, hem de ince kırışıklıkların giderilerek cildin gergin ve canlı bir görünüm kazanmasında uzun etkili bir antiaging yöntemi olarak kullanılmaktadır.
Yüz bölgesinden farklı olarak vücudun diğer bölgelerinde; kollardaki sarkmalarda, iç bacaklardaki gevşeklikte, memede ve karında doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği ve sarkmaların tedavisinde daha uzun ve daha kalın iplerle örümcek ağı tekniği kullanılarak başarılı sonuçlar alınabilmektedir.