kartal evden eve nakliyat

beşiktaş evden eve nakliye

beykoz evden eve nakliyat

villa taşıma

fuar taşıma

evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat göztepe evden eve nakliyat beylikduzu evden eve nakliyat

şile evden eve nakliyat

Kolajen Yatağı - Dr. Nüket Eroğlu / Hizmetlerimiz

NASA’nın keşfi Kolajen Yatağı ile sımsıkı bir yüz ve vücut!

Özel kırmızı ışık kaynağı sayesinde hücresel gençleşme sağladığı NASA tarafından onaylanan Kolajen Yatağı aynı zamanda cilt kalitesini de arttırmaktadır. Kolajen Yatağı (Collagen Bed) tüm vücuda etki eden bir hücresel gençleştirici, cilt sıkılaştırıcı ve iyileştiricidir. Kolajen Yatağı haftada 1-2 uygulama 10-20 seans olarak programlanır.
Kolajen Yatağı (Collagen Bed) 20 dakikada 633 nm’lik özel ışık kaynağı sayesinde elastin-kolajen aktivasyonunu sağlar ve tüm vücutta gençleşmeyi başlatır. Ünlülerin evlerine aldıkları Kolajen Yatağı, tam bir gençlik iksiri olarak nitelendiriliyor.
Kolajen eksikliğinin yarattığı deformasyonun giderilmesi ve kolajen üretimine destek olmasında kolajen yatakları mükemmel sonuçlar verdiği için özellikle Avrupa ve Amerika’da yaygın bir şekilde uzun yıllardır kullanılıyor. Victoria’s Secret modellerinin ve dünyaca ünlü isimlerin de kolajen yataklarını kullandıkları bilinmektedir.

Kolajen Yatağı Terapisi

Kolajen Işığı nedir?

Cildin alt katmalarında yoğun oranda kolajen bulunur, bunlar cilt içerisinde sentezlenen cilde esneklik dinamiklik ve formunu veren yapılardır. Cildimiz çeşitli mekanizmalar ile kolajen sentezi yapar ve bu sentezlenme hızı yaşlanmanın etkisiyle azalmaya başlar.
Kolajen ışığı 633 nm dalga boyuna sahip özel filtre edilmiş lambalardan oluşan bir sistemdir ve bu yayılan ışık cildimizde kolajen sentezlenmesine etki eder. Normalde daha yoğun bir şekilde kolajen sentezleyen cilt gençleşmeye başlar, elastikiyeti artar daha dinamik bir görüntüye kavuşur.
Işık cildimizdeki hücrelere bio sitimulan etki yapar özellik 633 nm dalga boyundaki ışık fibrobalastların aktivitelerinde ciddi artış sağlamaktadır. Bu etki ile daha hızlı çalışmaya başlayan fibroblastlar daha çok kolajen sentezi yaparlar.

Işık nasıl böyle bir etki yapıyor?

Kuantum mekaniğine göre ışık enerjisi fotonlar veya diğer bir değişle elektromanyetik enerji paketlerinden oluşmaktadır. Tek bir fotonun enerjisi ışığın dalga boyuna bağlıdır sadece. Yani ışığın taşıdığı enerji foton sayısına ve dalga boyuna bağlıdır. Fotonlar canlı dokuya ulaştıklarında ya yansırlar yada emilirler. Yansıyan fotonlar ya başka doku tarafından emilir ya da difüze olarak uzaklaşırlar. Emilen fotonlar ise organik molekül ya da dokudaki kromofor ile etkileşime girerler. Fotonlar, taşıdığı enerjiyi kromofor atomlarının elektronlarına aktararak elektronları daha yüksek seviyeye taşınmasını sağlar. Bunun sonucunda yüksek enerjiye ulaşan kromofor enerjinin korunumuna göre bu enerjiyi vermek durumundadır, bunun en yaygın yolu canlı dokuların hızlanarak iç çevirme aktarmalarıdır. Yani başka bir değişle kolajen üreten dokuların daha çok ve hızlı kolajen üretimine geçmesi anlamına gelmektedir.