kartal evden eve nakliyat

beşiktaş evden eve nakliye

beykoz evden eve nakliyat

villa taşıma

fuar taşıma

evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat göztepe evden eve nakliyat beylikduzu evden eve nakliyat

şile evden eve nakliyat

Focus Ultrason - Dr. Nüket Eroğlu / Hizmetlerimiz...

Focus Ultrason

Yaş ilerledikçe cilt dokumuz elastikiyetini yitirir ve sarkmaya başlar. Çene kontürü kaybolur, yanaklar aşağı sarkar. Zamanla ağız köşeleri aşağı döner, yanaklar katlanmaya başlar, nazolabial oluk dediğimiz kanallardaki çöküntüler derinleşir ve ‘çin bıyığı’ denilen görüntü oluşur. Yüz yer çekimine yenilerek aşağı iner ve ‘ağlamaklı surat’ ifadesi belirir.
Gençken elmacıklar belirgindir. Zamanla yanaklardaki yağ yastıkçıklarının erimesi ve yanak yağlarının çene kemiği üzerine inmesi dolayısıyla çene hattı bozulur ve ‘bulldog’ denilen kareleşmiş yüz görünümü ortaya çıkar. Yüz yavaş yavaş ters üçgen hali almaya başlayınca çene kontürü doğal ovalini kaybeder, yaşlı ve sarkık bir görünüm ortaya çıkar. Günümüzde gelişen teknoloji ile her geçen gün estetik uygulamalarda yeni çığır açan cihazlar geliştirilmektedir. Bunlarda birisi de Focus Ultrason'dur.
Focus Ultrason ile 20 dakikada ameliyatsız yüz germe sonuçlarını yakalamak mümkündür.
HIFU (High-intensity focused ultrasound) yani yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisi ile cildi sıkılaştırmayı ve yenilemeyi sağlayan bir sistemin genel adıdır. Çoğu lazer ya da radyofrekans sistemleri sadece cilde etki eder, cildin altındaki derin dokulara ya da fasial yapılara etkileri yoktur. Çünkü etkileri cilttedir ve sadece 1-2 mm derinliğe kadar ulaşır. Bu yüzden bu tür uygulamaların etkileri sadece ciltle sınırlıdır.
Tedavisi ile ciltte herhangi bir hasar oluşturmadan cildin 4.5 mm derinine ulaşmak ve cilt altı fasiada termal hasar oluşturarak kalıcı cilt germe sonuçları elde etmek mümkündür. Bu tabaka estetik cerrahların cilt germe operasyonunda daha kalıcı olsun diye neşter ile hasarladıkları bölgedir. Kontrollü termal hasar herhangi bir asimetriye izin vermez.
30’lu yaşlardan itibaren cilt yaşlanması kendini göstermeye başlar. İlk bulgular gülme çizgilerinin belirginleşmesi, çene kenarındaki ciltte sarkmalar, boyunda gevşeme, kaş düşüklüğü, kaş çatma, kaz ayağı ve alın çizgilerinin oluşmasıdır. Özetle yüz eski diriliğini kaybeder, kendini bırakır ve sarkmalar oluşur. Ayrıca mimik hareketlerinin özellikle fazla olduğu yerlerde de kırışıklıklar ve kat izleri belirmeye başlar. Aslında yüzdeki bu yaşlanma bulguları cilt kadar cilt altı dokularının bozulması nedeniyle de oluşur.
Cilt altındaki kasları saran fasial yapılar gevşer, bu yüzden derin yağ yastıkçıkları ve kas dokuları yer çekiminin etkisiyle kendini bırakır ve sarkmalar oluşur. Bu cildin derin tabakalarındaki yumuşak dokular ancak lifting yani yüz germe işlemleri ile toparlanabilir. Cilde uygulanan lazer ya da diğer yöntemlerin etkisi yoktur. Ameliyatsız olarak bu bölgelerin toparlanması ve cildin sıkılaştırılması ve yenilenmesi sağlanabilir.
Yönteminde üç başlık kullanılır. 4.5 mm başlık cilt altı derin dokulardaki gevşeme ve sarkmaları toparlarken, 3 mm başlık ise cildin orta ve derin tabakalarına etki ederek bu bölgelerdeki ciltte bir yenilenme ve sıkılaşma sağlar. 1.5 mm başlık dudak ve göz çevresi, göz kapakları gibi cildin çok ince olduğu dokuda germe yaratmak için kullanılır.

Focus Ultrason uygulamasının avantajları;

•Tek seans bir uygulamadır.
• Uygulama sonrası yüzde herhangi bir hasar oluşmaz.
• Kişi aynı gün hayatına dönebilir, iyileşme dönemi yoktur.
• Hem yüzdeki sarkmalar toplanır, hem de ciltteki kırışıklıklar azalır.
• İşlem öncesi bir hazırlık ya da sonrası bir bakım gerekmez.
• Ameliyatsız yüz germe, kaş kaldırma elde edilmiş olunur.

Focus Ultrason nasıl yapılır?

Ameliyatsız yüz germe uygulaması kolaydır. Ortalama 20-30 dakika sürer. Uygulama esnasında bazı noktalarda belli belirsiz bir ağrı hissi olabilir. İşlem sonrası sadece göz çevresinde çok hafif bir ödem ya da kızarıklık olabilir. Bu durum dakikalar içinde çok hızlı bir şekilde kaybolur.
Focus Ultrason etkisi uygulamadan hemen sonra görülmeye başlar. İdeal ve maksimum etki uygulamadan 2-3 ay sonra ortaya çıkar.
Her bölge için gereken atım miktarı maksimum tutulmalıdır. Atım gücü ve atım sayısı sonucu belirlemede çok önemlidir. Çünkü hem tecrübeli ellerde uygulanmadığında arzu edilen sonuçlar elde edilemeyebilir, hem de istenmeyen yan etkiler oluşabilir.
Focus Ultrason tedavisi sağlıklı her bireye uygulanabilir.
Focus Ultrason ile yüzünüz ameliyatsız olarak gerilir ve kırışıklıklarınız azalır.