kartal evden eve nakliyat

beşiktaş evden eve nakliye

beykoz evden eve nakliyat

villa taşıma

fuar taşıma

evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat göztepe evden eve nakliyat beylikduzu evden eve nakliyat

şile evden eve nakliyat

BBL Kılcal Damar Tedavisi - Dr. Nüket Eroğlu / Hizmetlerimiz

BBL Kılcal Damar Tedavisi ile cilt yüzeyindeki damarların ve damarsal kızarıklıkların (rosea) tedavisinin diğer lazer sistemlerine üstünlüğü nedir?

BBL ile yapılan tedaviler diğer tedavi metodlarından farklı olarak hızlı, etkili, çevre dokuda hasar yaratmayan, ağrısız bir uygulamadır. BBL Kılcal Damar Tedavisi uygulama ardından gündelik hayata dönüşü etkilemez.

Nasıl yapılmaktadır?

BBL Kılcal Damar Tedavisi ile yapılan tüm işlemlerde olduğu gibi bu da bir selektif fototermoliz olayıdır. Damar tedavisinde lazer ışığının hedefi, damarlardaki kanda bulunan eritrositlerin içindeki hemoglobin ve oksihemoglobin adı verilen kromoforlar (renkli maddeler)dır. Bu renkli maddeler lazer ışını emerler. Hedef yapıda oluşan ısı sonucunda damarsal yapı tahrip edilir.

Hangi vakalarda lazerle tedavi uygulanabilir?

Doğumsal ya da sonradan oluşan birçok damarsal patoloji vardır ve bunların bir çoğu BBL ile tedavi edilebilmektedir. Doğumsal olarak görülen Hemanjiom, Port Wine Stain(Porto Şarabı Lekesi) vb. damarsal patolojilere ya da sonradan oluşan Eritema, Spider Anjioma, Pyojenik Granüloma, Anjiokeratoma, Venöz Lake vb. damarsal patolojilere BBL tedavisi uygulanmaktadır.

En sık başvurulan damarsal lezyonlar nedir?

Yanak, gözaltı ve burun üzerindeki ve bacaklardaki kılcal damarlardır.

BBL Kılcal Damar Tedavisi
Damarsal patolojinin değerlendirilip, her hastanın patolojisine özel tedavi planlaması yapılmaktadır. Özellikle çok uzun süre güneşe ya da solaryuma maruz kalma, yaşlılık, travma, hamilelik, lokal uygulanan steroid ilaçlar, doğum kontrol hapları vb. etkenlerle yüzde veya bacaklarda kılcal damar genişlemeleri (telenjiektazi) oluşabilmektedir. Gene yaşlılık ya da güneş gibi nedenlerle gövde ve yüzde anjiom denilen kırmızı küçük benek şeklinde damarsal lezyonlar oluşabilmektedir.

Bu yüzeysel yerleşimli olan damarsal patolojilerde genellikle tek seanslık BBL tedavisi bazen iki seanslık tedavi yeterli olmaktadır. Bacaklarda uzun süre ayakta kalma, şişmanlık vb. gibi nedenlerle venler (toplar damar) içinde basınç artışı olmasından dolayı damarlar belirgin hale gelebilir. BBL lazer ile mavi damar dediğimiz özellikle beyaz tenlilerde çok dikkat çekici şekilde görülen ve estetik olarak kötü bir görünüm yaratan damarsal patoloji birkaç seanslık tedavi ile giderilebilmektedir. Hemanjiom ve PWS gibi doğumsal damar patolojilerinde ise damarın arter (atardamar) ya da ven (toplardamar) kökenli olması, yerleşim bölgesindeki derinliği, kapladığı alanın genişliği ve patolojik alandaki damardaki kan akımının miktarına göre tedavinin uygulama şekli ve seans sayısı çok değişken olabilmektedir.

Hangi damarlara BBL uygulanmaz?

Varisleşmiş damarlara, kapakçıklarında yetmezlik bulunan damarlara ve derin toplardamarlarda tıkanıklık varsa BBL tedavisi uygulanmaz. BBL lazerle geniş çaplı damarlardaki varis tedavisi kliniğimizdeki cihazla yapılamamaktadır. Bu gibi vakaların tedavisi ancak damar içinden yapılan atışlarla sağlanabilmekte, atış sonrası ise oluşan pıhtının çıkartılması gerekmektedir.

Damar tedavilerinde seans sayısı, uygulama süresi ve aralığı nedir ?

Damarsal patolojilerdeki seans sayısı seans sonuçlandıktan sonra belirlenir. BBL lazer ile seanslar arası süre genelde 2-3 hafta kadardır. Bir seans bile yeterli olabilecekken bazen bir iki seans daha gerekebilir.

BBL tedavisi sonrası aynı bölgede tekrar damar oluşumu görülür mü ?

Tedavisi biten damarsal patolojinin aynı bölgede tekrarlaması söz konusu değildir. Ancak lezyonun özelliğine bağlı olarak ilerleyen zamanda aynı bölgede ilkinden bağımsız yeni damarsal lezyonlar görülebilir ancak bu olasılık hiç lazer tedavisi uygulanmamış kişilere göre çok daha az orandadır.

BBL damarsal lezyon tedavisi sonrası ciltte ne gibi etkiler görülebilir ?

Damarsal lezyonun durumuna göre uygulama sonrası hafif ve kısa sürede geçen kızarıklık görülebilir. BBL uygulaması ardından sonuç 1-2 haftada netleşir.