kartal evden eve nakliyat

beşiktaş evden eve nakliye

beykoz evden eve nakliyat

villa taşıma

fuar taşıma

evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat göztepe evden eve nakliyat beylikduzu evden eve nakliyat

şile evden eve nakliyat

BBL Ameliyatsız Cilt Gençleştirme - Dr. Nüket Eroğlu - Hizmetlerimiz

BBL Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Nedir?

'Sonsuz Gençlik'
'Porselen Cilt'
'Genetik Yenilenme'
BBL Ameliyatsız Cilt Gençleştirme (Broad Band Light) geniş band ışık anlamına gelmektedir. Teknolojisinin patenti alınmış özel bir yoğun atımlı ışık kaynağıdır.
BBL, yaşlanmış insan cildindeki gen yapılarını yeniler ve genç cilttekine benzer hale getirir.
Düzenli BBL uygulaması cildi yenileyip gençleştirir ve cilt yaşlanmasını doğal yolları uyararak sağlayacak şekilde geciktirir. BBL daha genç bir görünüm sağlayacak şekilde 1000’den fazla gen yapısı yeniler, sonuçta kolajen birikimi ve elastikiyette artış ile ince kırışıklıklarda, pigmentasyon düzensizliklerinde, lekelerde, damarsal kaynaklı kızarıklıklarda düzelme sağlanmıştır.
BBL, cildin uzun dönemli yaşlanma belirtilerini azaltmakta ve yeni problemlerin oluşumlarını geciktirmektedir. Cilt daha taze, diri ve genç bir görünüm almakta ve düzenli yapıldığı taktirde bunu hep korumaktadır.

BBL'in Etki Mekanizması Nedir?

BBL 560 – 1200 Nm aralığında çeşitli dalga boylarında dağılarak ilerleyen ışık üretmektedir. Her bir dalga boyu dokularda yer alan farklı tipteki renk veren maddeler tarafından emilmektedir. Bu sayede cilt kontrollü olarak termal hasarlandırılır ve yenilenir. Rejuvenasyon yaşlanmış hücre ve dokuların genç bir karakteristik kazanacak şekilde yapılarının değişerek yenilenmesidir. BBL, farklı başlıklarla, elastin-kolagen elastikiyeti arttırmak için, hemoglobini damar kaynaklı kırmızılıkları silmek için, melanini leke ve epilasyon için hedef alarak pigmente yönelik uygulamayla cilt kalitesini arttırıp, cildi kalıcı olarak gençleştirir.

BBL Hangi Amaçlarla Uygulanır?

• Ciltteki ince kırışıklıklar
• Renk düzensizlikleri (alaca bulaca kaynağı belirsiz kararmış cilt)
• Lekeler (güneş, yaşlılık, hamilelik yada doğumsal kaynaklı)
• Kılcal damarlar (Telenjiektazi)
• Rosea (kırmızı yanaklı yüz)
• Geniş gözenekler
• Aktif akne ve sivilce
• Epilasyon

BBL Cilt Kanserini engeller mi?

Doğal yaşlanma sürecine uğramış ve ışık etkisi ile yaşlanmış ciltteki global gen yapılarının BBL tedavisine verdiği tepki oldukça tatminkardır. BBL genetik onarım yaparak ciltteki genetik hasarı tamir eder ve cilt kanseri oluşumunu engeller.
BBL ile cilt yenileme tedavisi uygulanmayan 30 yaşın altında güneş yaşlanmasına maruz kalmamış 5 gönüllüden de aynı şekilde deri biyopsisi alınmıştır. Üç seans BBL tedavisinden sonra cildin moleküler yaşının 10 yaş önceye döndüğü görülmüştür.
Klinik olarak değerlendirildiğinde 3 BBL tedavisinden sonra cildin görünür yaşlanma parametreleri açısından iyileşme ve gelişim gösterdiği gözlenmiştir. İnce kırışıklıklar ve renk düzensizlikleri azalmış ayrıca genel cilt görünümü düzelmiştir.
Yaşlı hastalardan tedavi edilmiş ve edilmemiş bölgelerden ve genç hastalardan alınan doku örnekleri moleküler seviyede histolojik olarak incelenmiştir ve detaylı karşılaştırılmıştır. Histolojik incelemede yaşlı hastaların tedavi uygulanmış bölgelerinde elastikiyet kaybından kaynaklanan kırışıklıkların tedavi edilmeyen bölgeye oranla hafiflediği ve belirginliklerinin azaldığı görülmüştür. Ayrıca BBL ile tedavi edilen bölgelerin epidermal kalınlığının ciddi şekilde arttığı tespit edilmiştir.
Gen yapıları kıyaslandığında yaşlı hastaların tedavi edilen cilt örneklerinin tedavi edilmeyenlere göre genç hastalardan alınan cilt örneklerine daha fazla benzediği görülmüştür. 1293 gen yapısı (expression) rejuvene olmuştur. Cilt gençleştirme ve yenileme işlemi doğrulanmıştır.
Bu cilt yenileme çalışması, düzenli uygulanan Sciton BBL tedavilerinin gen yapılarında oluşturduğu değişiklikle, yaşlı hücreleri yapısal açıdan genç hücrelere benzer hale getirdiğini göstermiştir. Bu alanda yapılmış ilk çalışmadır. Cilt yenileme moleküler düzeyde kalıcı olarak sağlanmıştır.

BBL Seans Aralıkları Nasıl Ayarlanır?

BBL seans araları uzayabilir. Bu sonucu değiştirmez. Sonrasında 6-8 ayda tek bir seans yapıldığında cilt gençleşmiş halini hep muhafaza eder.
BBL Ameliyatsız Cilt Gençleştirme tek seans yapıldığında bile cilde belirgin bir katkı sağlayan uygulamadır. O yüzden yaz-kış gözetmeden fırsat bulunduğunda probleme yönelik uygulama önerilir.

Uygulama Ağrılı mıdır?

BBL Ameliyatsız Cilt Gençleştirme uygulaması sırasında acı, ağrı, sızı duyulmaz. Hafif bir ısı hissi dışında hastayı rahatsız eden bir his olmaz.

BBL Ameliyatsız Cilt Gençleştirme uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Dikkat edilmesi gereken özel bir durum yoktur. Soyucu bir lazer olmadığı için yaz döneminde bile güvenle yapılabilir. Uygulamanın hemen ardından makyaj yapılabilir, duş alınabilir, spor yapılabilir, denize girilebilir.
BBL uygulaması özellikle yaz tatili öncesi cildin güneşe dayanıklılığını arttırdığı için tavsiye edilir.