Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Aqua Roller

 

Dr. Nüket Eroğlu, ‘Aqua Roller, doğallığını korurken cilt ve cilt altı beslensin isteyen, enjeksiyondan korkan, gündelik hayatına ara vermek istemeyen, hızlı ve etkili sonuç bekleyen, dolgu ve btoks sevmeyen herkese güvenle önerilecek bir uygulamadır.’ dedi. Dr. Nüket Eroğlu, 24 ayar altın iğnelerle çalışıldığı için aparatın cilde alerji yapma riskinin olmadığını söyledi. Dr. Nüket Eroğlu, kişinin kendi kanından elde edilen trombosit büyüme faktörleri, cildin ihtiyacına yönelik serumlar, btoks ve hyaluronik asit ile cildin gerilip, sıkılaşırken nemli ve parlak göründüğünü ifade etti.

Dr. Nüket Eroğlu, Aqua Roller‘ın yaz kış güvenle uygulanabileceğini belirtti.

Aqua Roller

Aqua Roller, içerisinde kişinin kendi kanından elde edilen asellüler matrix, saf hyaluronik asit ve btx kokteylinden oluşan yeni nesil cilt gençleştirme işlemidir. Etkisi anında görülmekle beraber 3 hafta içerisinde artarak devam eder.

  • Kişinin kendi kanından edilen trombosit büyüme faktörlerinden zengin asellüler matrix cildin mezanşimal tabakasına mezoterapik etkiyle ile yeniden canlandırır ve yeni genç elastin-kolajen liflerinin oluşumunu sağlar.
  • Saf hyarulonik asit ise cildin nem dengesini maksimuma çıkarır. Btx , 24 ayar altın iğneler ile 0-25,0-60 mm derinliğe inerek kokteylin emilimini arttırır, mimikleri dondurmadan ince kırışıklıkları açar ve cildi parlamasına katkıda bulunur.
  • Altın iğneler yüzeyel lifting ve germe etkisiyle gözenekleri sıkılaştırır.

Aqua Roller cildin yapısına göre yılda 1 veya 2 seans uygulanabilir. Lekeli ciltler için Aqua Roller kokteyline leke açıcı serumlar eklenerek tedavi amacıyla da kullanılır.

Aqua Roller, 24 ayar mikro altın iğneli döner başlığı ile cilt yüzeyinde hafif tahribat oluşturarak cildin sıkılığını ve gençliğini sağlayan elastin-kolajenleri harekete geçirir ve gençleşme sürecini başlatır. Aynı anda cilt üzerine açtığı deliklerden içerisindeki serum kokteylinin tüm cilde emilimini sağlar.

Aqua Roller uygulamasından hemen sonra ciltte asıl olarak 3 etki görülür:

  1. LIFTING
  2. PARLAKLIK
  3. HÜCRE YENİLENMESİ

Aqua Roller, içerisindeki Aselüller Matrix,  Hyaluronik asit, Btx sinerjik bir etki oluşturur. Btx, hyaluronik asit emilimini ve doğal olarak etkisini de arttırır. Altın iğneler kendi başlarına bile mezoterapi etkisine sahiptir. Altının en büyük özelliği, vücut ile uyumlu olmasıdır. Araştırmalara göre herhangi bir alerji riskine rastlanmamıştır.

Altın iğnelerin elastin-kolajen üretimini uyarmasına ek olarak Asellüler Matrix’ deki trombosit büyüme faktörleri de eklenince sinerjik etki katlanarak artar. Asellüler Matrix hiçbir kimyasal kullanmadan saf altınla yapılan PRP’ dir. Trombosit büyüme faktörleri saf altın boncuklar kullanılarak yapılır. İnkübasyon süreci 3 saattir. Kişinin kendi kanından elde edilen Aselüller Matrix’deki growth faktörler ise cilt hücreleri arasında yer edinerek genç hücre oluşumunu uyarır. PRP  etkisiyle hasar görmüş hücreleri tamir eder. Cilt katmanlarını uyararak cildi canlandırır. Trombosit büyüme faktörleri yüksek konsantrasyonda olduğu için anında yeni bir mezankimal tabaka oluşturmaya başlar ve bu süreç 21 gün artarak devam eder. 21 gün sonrasında cilt yeni, genç ve parlak görünümüne kavuşmuş olur.

Aqua Roller, yaz aylarında da uygulanabilir. Sıcak havalarda cildin yapısını ve hücrelerini yeterli seviyede korur. İçerisindeki Hyaluronik asit kokteyli yoğun şekilde nem tuttuğu için cildin kurumasını ve kırışmasını engeller. Btx ise ince kırışıklıkları açar ve cilde porselen görünümü kazandırır. Gerginleşmiş ve nemlenmiş cilt ışıl ışıl parlar. Aqua Roller içerisine konan leke serumları lekeleri açılmasına yardımcı olur. Lifting serumları, güneşin ve çevresel faktörlerin olumsuz etkileriyle savaşarak elastin – kollajen oluşumunu uyarır. Kişinin kendi kanında elde edilen Asellüler Matrix içerisindeki trombosit büyüme faktörleri ile cilt alt katmanlardan itibaren yeniden yapılanmaya başlar. Böylelikle daha sıkı, daha gergin, daha genç ve elastin- kolajen düzeyi yüksek, nemli ve parlak bir cilt oluşur.

Aqua Roller anestezi krem dahi gerektirmeden yaklaşık 15 ila 30 dakikada uygulanır.

 

Aqua Roller ;

Tek seans olarak uygulanır.

Etkisi kısa sürede görülmeye başlar.

Elastin- kolajen uyarımı ile cildi yapılandırma etkisi anında başlar.

Cildi germe, nemlendirme ve parlatma etkisi hemen görülür.

Uygulamadan hemen sonra hafif bir ödem, kızarıklık olabilir, çok çabuk kaybolur.

Her mevsim uygulanabilir.

Cildin yapısına göre 6 ay -1 yıl aralıklar şeklinde yapılır.